تعیین نماینده ویژه برای پیگیری اموال بلاتکلیف توسط دادستان تهران

تعیین نماینده ویژه برای پیگیری اموال بلاتکلیف توسط دادستان تهران دادستان تهران ضمن بازدید از اداره کل اموال تملیکی استان تهران از تعیین نماینده ویژه برای پیگیری تعیین تکلیف اموال بلاتکلیف آگاهی داد.به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، علی صالحی دادستان تهران به همراه محمد رضا سیاه پور معاون اجرائی و نظارت و بازرسی دادستانی تهران، سید حسین میرابراهیمی معاون دادستان تهران در امور پرونده های خاص، حسین ایزدی مدیرکل اداره کل اموال تملیکی استان تهران، فرزاد آقایی مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران و احمد جعفری نسب مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان های تهران، با حضور در انبار مرکزی اداره کل اموال تملیکی استان تهران، از این مجموعه بازدید نمود.
دادستان تهران در ابتدای این بازدید به سراغ انبارهای نگهداری کالاهای موجود در سوله های انبار مرکزی اموال تملیکی تهران رفت و آخرین وضعیت انبارها شامل نوع اقلام موجود انبارشده، تعداد کالاها، مدت زمان نگهداری و همین طور نحوه نگهداری کالاها را مورد بررسی قرار داد.
برخی از اقلام موجود در این انبارها اشتعال زا بودند که دادستان تهران در جهت صیانت از حقوق عامه با قید فوریت دستور امحای این مواد را صادر کرد.
تعدادی از اموال در محوطه باز سازمان اموال تملیکی نگهداری می شدند که در این رابطه با دستور صالحی قرار شد تا این کالاها به اماکن و محیط های سرپوشیده منتقل شوند.
در ادامه این بازدید، دادستان تهران با حضور در محل نگهداری موتورسیکلت ها و خودرو های موجود در پارکینگ سازمان اموال تملیکی در بدو امر گزارشی از اقدامات انجام شده و وضع موجود گرفتن و متعاقباً در جهت تعیین تکلیف خودرو ها و موتورسیکلت ها دستوراتی را صادر کرد.
صالحی در این بازدید نسبت به نحوه نگهداری و جانمایی تعدادی از کالاها نیز ایراداتی را متذکر شد و در این رابطه دستوراتی برای ساماندهی اقلام و کالاها، صادر کرد.
دادستان تهران بعد از انجام بازدید میدانی، دستور تشکیل همزمان جلسه ای با حضور مسئولان امر به جهت بررسی مشکلات موجود در انبارهای اموال تملیکی تهران را صادر کرد.
صالحی در ابتدای این جلسه علت مشکلات موجود را از مسئولان سازمان اموال تملیکی و تعزیرات حکومتی جویا و توضیحات آنها را استماع و در جمع بندی، دستورات لازم را به جهت هماهنگی و رفع مشکلات صادر کرد.
وی در این نشست با اعلان اینکه با وجود زحمات انجام شده در اداره کل اموال تملیکی استان تهران، وضعیت انبارهای این اداره کل مطلوب نمی باشد، بیان کرد: وضعیت و فضای نگهداری کالاها نامناسب است و تعدادی از اقلام در فضای نامناسب و رو باز و همین طور در گرما نگهداری می شوند.
دادستان تهران با اشاره به نداشتن نظم و انتظام مناسب در انبارهای نگهداری کالاها، اظهار داشت: چینش کالاها و نحوه قفسه بندی اقلام نیز وضعیت مطلوبی ندارد و باید در این رابطه با قید فوریت، موارد مذکور ساماندهی شوند؛ چونکه در خیلی از انبارها مشاهده شد که کالاها بصورت فله ای و در هم نگهداری می شوند و تفکیک آنها از یکدیگر دشوار است.
مهلت یک ماهه برای تعیین فضای نگهداری کالاها

وی با اشاره به فضای پارکینگ محل نگهداری خودرو ها و موتورسیکلت ها در اداره کل اموال تملیکی استان تهران، اظهار نمود: خیلی از خودرو های مشاهده شده گرانقیمت هستند، پس باید محل نگهداری این خودرو ها مسقف شوند تا مورد لطمه واقع نشوند و درباب برگزاری مزایده سریع به جهت فروش وسایل نقلیه مذکور بعد از صدور دستورات قانونی لازم، اقدامات اجرائی با فوریت شروع شوند.
صالحی اظهار داشت: ظرف یک ماه آتی باید تمام مسائل مربوط به فضای نگهداری کالاها در اداره کل اموال تملیکی استان تهران بررسی؛ تعیین تکلیف و مرتفع شوند.
وی با اشاره به کیفیت طبقه بندی کالاهای نگهداری شده در انبارهای اموال تملیکی استان تهران، اظهار داشت: باید کالاهای موجود در انبارها بر طبق مرجع رسیدگی کننده، از یکدیگر تفکیک و جداسازی شوند.
دادستان تهران افزود: کالاها باید بر طبق مراجع قضائی، سازمان تعزیرات و کالاهای معرفی شده متروکه از ناحیه گمرک از یکدیگر تفکیک و جداسازی شوند، حتی اقلام مربوط به تعزیرات شهر تهران از سایر شهرستان های استان بصورت جداگانه تفکیک و در محل های مخصوص خود قفسه بندی و نگهداری شوند.
وی با اشاره به مشخص بودن شماره کلاسه پرونده ها، شعب و نواحی دادسراها و شعب تعزیرات (در مورد کالاهای نگهداری شده) در اداره اموال تملیکی تهران، اشاره کرد: برچسب های مخصوص تهیه و مشخصات کالا و کلاسه پرونده و مرجع توقیف کننده بر روی آنها بصورت چاپی درج و بر روی کالا نصب شود تا در زمان حضور هر مقام مسئول موضوع قابلیت رصد و پیگیری سریع را داشته باشد.
صالحی با تاکید بر تعیین تکلیف دستگاه های استخراج رمز ارز موجود در انبارهای اموال تملیکی استان تهران، اظهار داشت: این اقلام باید در اسرع وقت تعیین تکلیف شوند و در این رابطه مکاتبات با دستگاه های ذی صلاح، برای تعیین تکلیف کالاهای مذکور صورت گیرد.
تعیین تکلیف ۱۷ روزه درباب پارچه های موجود در انبارهای سازمان اموال تملیکی
وی درباب تعیین تکلیف وضعیت البسه و پارچه های موجود در انبارهای این سازمان، اظهار داشت: اداره کل تعزیرات حکومتی تهران باید ظرف مدت ۷ روز نسبت به صدور احکام این اقلام اقدام و در ادامه نیز اداره کل اموال تملیکی استان تهران ظرف ۱۰ روز بعد از دریافت احکام مربوطه از تعزیرات حکومتی، وضعیت اقلام را تعیین تکلیف کند، همین طور در مجموع و بعد از ۱۷ روز، در صورت عدم اجرای دستورات قضائی در این عرصه، موضوع توسط دادستانی تهران بررسی و با ترک فعل مسئولان در این رابطه برخورد خواهد شد.
وی با تاکید بر تعیین تکلیف اقلام فاسد شدنی و کالاهای مشمول تبصره ۲ ماده ۵۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اظهار داشت: تمام کالاهای سریع الفساد باید هر چه سریع تر و پیش از انقضای مدت مصرف، مورد بررسی قرار گیرند و با ترتیبات قانونی مزایده به فروش برسند.
تعیین نماینده ویژه برای پیگیری تعیین تکلیف اموال بلاتکلیف توسط دادستان تهران
دادستان تهران با صدور دستور تشکیل کمیته ویژه در اداره کل اموال تملیکی استان تهران جهت بررسی و اتخاذ تصمیم در مورد پرونده های کالاهای بلاتکلیف، بیان کرد: اموال تملیکی استان تهران باید به جهت ارتباط مستقیم با ادارات کل تعزیرات شهر تهران و شهرستان های تابعه و همین طور دستگاه قضائی، برای هریک از نهادهای مذکور رابط مشخصی را تعیین کند تا بحث تعیین تکلیف اموال سرعت گیرد که مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران فی المجلس ۳ نماینده خودرا معرفی نمود.
وی از تعیین نماینده ویژه دادستانی تهران برای پیگیری تعیین تکلیف اموال بلاتکلیف توسط دادستانی آگاهی داد و اظهار داشت: از این پس سازمان اموال تملیکی مکلف است تا ظرف ۱۰ روز بعد از تاریخ ابلاغ احکام، دستورات و یا نامه ها، نسبت به اجرای مزایده کالاهای موجود در انبارهای خود اقدام نماید.
در ادامه جلسه صالحی خطاب به سید حسین میرابراهیمی معاون دادستان تهران در امور پرونده های خاص، اظهار داشت: باید حداکثر ظرف مهلت ۳ ماهه تعیین شده مصوب در جلسه سابق (که مدت زمان این مهلت در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۱۵ اختتام می یابد)، اداره کل اموال تملیکی استان تهران نسبت به تعیین تکلیف کالاهای خود در گمرکات اقدام نماید، پس ضمن بررسی این موضوع، چنانچه سهل انگاری یا مسامحه ای از طرف ادارات گمرک و یا مدیران اموال تملیکی استان انجام شده باشد، نسبت به اعلام جرم مقابل مدیران متخلف اقدام گردد.
وی با اشاره به تعیین تکلیف اموال بلاصاحب ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره)، اظهار داشت: ظرف ۳ روز آینده کالاهای بلاصاحب تحویل ستاد اجرائی شود و درباب کالاهایی که در گذشته مکاتبات لازم جهت تحویل به ستاد اجرائی صورت گرفته، ستاد مکلف است از تاریخ ۱۸ تیر ماه و ظرف یک هفته نسبت به تحویل گرفتن آنها اقدام نماید و انجام دستور مذکور از ناحیه معاونت پرونده های خاص دادسرای تهران پیگیری شود.
دادستان تهران اشاره کرد: در مورد خودرو ها و موتورسیکلت های توقیفی موجود در محوطه انبارها که حکم قطعی برای تعیین تکلیف صادر نشده، به تناسب مرجع توقیف کننده (مراجع قضائی و تعزیرات حکومتی) ظرف یک هفته گزارش امر از ناحیه سازمان اموال تملیکی تهیه و جهت پیگیری به نمایندگان تعیین شده، تحویل شود.
وی با اشاره به تأخیر در پاسخ استعلامات گمرک درباب پرونده های اداره کل اموال تملیکی استان تهران اظهار داشت: در صورت عدم وصول پاسخ استعلامات در مهلت ۲۰ روز قانونی، مراجع استعلام کننده در امتداد ماده ۷۴ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اقدام به اعلام جرم به دادستانی تهران کنند.
معدوم سازی کالاهای قابل امحا تا اختتام تیرماه
دادستان تهران اشاره کرد: معدوم سازی کالاهایی که دستور امحای آنها صادر گردیده است باید تا اختتام تیر ماه صورت گیرد.
وی با اشاره به گزارش مدیرکل سازمان اموال تملیکی استان تهران دایر بر برگزاری مزایده ها از تاریخ ۱۴ لغایت ۲۲ تیرماه به میزان ۴۵۰ میلیارد تومان، بر افزایش تعداد کالاهای موضوع مزایده و دفعات مزایده ها به جهت تعیین تکلیف سریع تر کالاهای رسوب شده، تاکید نمود.
صالحی اشاره کرد: درباب مشکلات مطرح شده دایر بر کمبود فضا جهت نگهداری کالاها، معاون پرونده های خاص دادسرای تهران ضمن برگزاری جلسه با مدیران گمرکات استان تهران و مدیران انبارهای عمومی اقدامات لازم برای تخصیص فضای کافی به سازمان اموال تملیکی را به عمل آورد.

1401/04/20
08:02:14
0.0 / 5
176
تگهای خبر: اموال , پرونده , تخلف , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع
وکالت ماهر

دادگاه

دفاع

توکیل

دادگاه

بررسی وکیلها