اروپایی ها برای رفع تحریم ها کوچک ترین گامی برنداشتند

اروپایی ها برای رفع تحریم ها کوچک ترین گامی برنداشتند به گزارش آی وکیل دبیر ستاد حقوق بشر اظهار داشت: ظالمانه ترین تحریم ها از جانب رژیم آمریکا وضع شده است. نقش اروپا را نباید نادیده گرفت؛ اروپایی ها کوچک ترین گامی در مورد رفع تحریم ها طی سالهای گذشته برنداشتند.به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، کاظم غریب آبادی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه خبر اظهار داشت: ۲۵ هزار نفر قربانی تروریسم داریم این در شرایطی است که ظالمانه ترین تحریم ها از جانب رژیم آمریکا وضع شده است. نقش اروپا را نباید نادیده گرفت؛ اروپایی ها کوچک ترین گامی در مورد رفع تحریم ها طی سالهای گذشته برنداشتند.
وی افزود: خانم آلنا دوهان، گزارشگر ویژه سازمان ملل به جمهوری اسلامی ایران سفر کرد و گزارشی طولانی عرضه کرد؛ خانم دوهان جمله ای مهم دارد که در گزارش و نشست خبری خود هم آنرا بیان کرد؛ «تحریم ها بر تمامی ابعاد حقوق بشری مردم ایران تاثیر داشته است.»
دبیر ستاد حقوق بشر اضافه کرد: در پرونده ترور شهید سلیمانی همکاری خوبی بین دستگاه قضایی عراق و ایران شکل گرفته است. در این خصوص دادسرای امور بین الملل دادستانی تهران درحال مراحل پایانی نگارش کیفرخواست است و به زودی کیفرخواست برای دادگاه ارسال می شود.
غریب آبادی اظهار داشت: پرونده حمید نوری نقض گسترده حقوق بشر و یک پرونده کاملاً سیاسی است که هیچ مبنایی ندارد. آقای نوری سه سال است که در انفرادی است و با این که حکم صادر شده و چند روز دیگر مهلت تجدید نظر تمام می شود هنوز حکم را بشکلی قابل فهم به آقای نوری نداده اند. سوئد مسئولیت بین المللی در اینباره دارد و اقدامات بسیار مختلفی صورت گرفته است؛ هم در حوزه حقوقی و قضایی و هم در حوزه سیاسی و دیپلماتیک در سطوح مختلف.


منبع:

1401/05/14
12:42:23
0.0 / 5
85
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع
وکالت ماهر

دادگاه

دفاع

توکیل

دادگاه

بررسی وکیلها