رئیس كل دادگستری گلستان خبر داد:

شناسایی پولشویی ۶ هزار میلیاردی در گلستان

شناسایی پولشویی ۶ هزار میلیاردی در گلستان به گزارش آی وکیل، گلستان رییس کل دادگستری استان گلستان با اشاره به کشف پولشویی بزرگ در این استان، اظهار داشت: اموال متهمان این پولشویی 6 هزار میلیاردی توقیف شده است.


حیدر آسیابی امروز در گفت و گو با خبرنگاران و اهالی رسانه استان گلستان با اشاره به این که پولشویی یکی از تخلفاتی است که برخورد ما با آن با جدیت و اولویت بیشتری خواهد بود، اظهار نمود: اجازه نخواهیم داد کسی با ایجاد پولشویی در فضای اقتصادی استان اختلال بوجود آورد.
وی از شناسایی و کشف پولشویی به مبلغ ۶ هزار میلیارد تومان آگاهی داد و اظهار داشت: اموال متهمان برای جلوگیری از حیف و میل بیت المال و بعد از تحقیقات گسترده دادگستری استان و کمک سربازان گم نام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات گلستان شناسایی و توقیف شد.
رئیس کل دادگستری استان گلستان افزود: املاک، شمش طلا، کدهای بورسی، خودرو های سنگین و دو کارخانه مربوط به متهمان که همگی حاصل از جرم بود همچون اموال شناسایی و توقیف شده در استان است.
آسیابی با اعلان اینکه 30 متهم این پرونده با برداشت هزار و 650 میلیارد تومان در قالب 2 هزار و 350 حساب بانکی از منابع بانک مرکزی، به بی نظمی عمده در نظام پولی و بانکی کشور متهم شده اند، اشاره کرد: این پرونده برای رسیدگی به دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده بی نظمی گران نظام اقتصادی مستقر در استان گلستان، ارجاع شد که بعد از بررسی با نظر قضات این دادگاه برای تکمیل تحقیقات و رفع نقص به دادسرای گرگان ارجاع شده است.
وی با تاکید بر این که رسیدگی این پرونده بعد از رفع نقص، در دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده بی نظمی گران نظام اقتصادی مستقر در استان گلستان شروع خواهد شد، افزود: در خلال رسیدگی به این پرونده 30 هزار صفحه ای، 285 نفر به دادسرا احضار و از آنان بازجویی و تحقیق شده و چند هیئت کارشناسی نیز بررسی ها برای کشف وسعت تخلفات مالی انجام شده از طرف اعضای این باند را، انجام دادند.
رییس کل دادگستری استان گلستان با اشاره به این که مجموع این اقدامات همراه با پیچیدگی پرونده علت زمان بَر شدن تحقیقات برای تکمیل این پرونده 155 جلدی است، اشاره کرد: مردم عزیز در جریان تمامی مراحل رسیدگی به این پرونده قرار خواهند گرفت.1401/05/30
12:38:12
0.0 / 5
409
تگهای خبر: اموال , پرونده , تخلف , دادسرا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده