معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه مطرح كرد؛

باید با جریان ها، موسسات و افرادی که سرمایه‎های جامعه را ترغیب به مهاجرت می کنند مقابله کرد

باید با جریان ها، موسسات و افرادی که سرمایه‎های جامعه را ترغیب به مهاجرت می کنند مقابله کرد به گزارش آی وکیل، معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه عنوان نمود که رسیدگی به مشکلات پرستاران را بر خود واجب می دانیم و تلاش داریم که با ایجاد امنیت شغلی برای این قشر زحمت کش آرامش روانی و سلامت جسم جامعه را تأمین نماییم.


به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا و به نقل از قوه قضاییه، اصغر جهانگیر در رابطه با نقش مهم پرستاران در حفظ سلامت جسمی و روانی جامعه اظهار داشت: یکی از اقشار نزدیک به مردم، پرستاران هستند که هم با خود بیمار و هم خانواده و همراهان بیمار در ارتباط هستند و آنها برای ایفای این نقش مهم تمام مشکلات خویش را پشت درهای بیمارستان می گذارند و به بیماران رسیدگی می کنند.
وی با اشاره به فشاری که کرونا بر جامعه پزشکی بخصوص پرستاران وارد کرد اظهار داشت: در بحران کرونا، پرستاران بدون در نظر گرفتن سلامتی و جان خود، به بیماران خدمت کردند و این از خودگذشتگی و ایثار نباید در دوران پساکرونا نادیده گرفته شود.
معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم با اشاره به جذابیت شغل پرستاری و مهاجرت پرستاران، اظهار داشت: جهان در چند سال اخیر با مشکل کمبود متخصصان حوزه پزشکی بخصوص پرستاران مواجه گردید و بر این اساس، اقدامات تشویقی برای جذب پرستاران دیگر کشورها در نظر گرفته شد که همین مسئله، در کنار مشکلات و خواسته های این قشر متخصص سبب شد تا مسیری برای خروج پرستاران کشور گشوده شود.
جهانگیر با تأکید بر مبحث مهاجرت برخی پرستاران به خارج از کشور، پدیده مهاجرت را یک چالش برای همه کشورها دانست و اظهار داشت: مطابق با آمارهای مستند، هزینه آموزش هر پرستار در کشور حدود ۲میلیارد تومان است؛ بنابراین ما باید با اتخاذ رویکردها و سیاست های حمایتی و ارتقاء وضعیت شغلی پرستاران و تأمین امنیت شغلی آنها شرایطی را فراهم نماییم که این سرمایه ملی از میل به مهاجرت منصرف شود.
وی بهترین راه برای مقابله با این چالش مهم را شناسایی جریان ها، موسسات و افرادی دانست که با هدف دلالی و سودجویی این سرمایه‎های گرانقدر جامعه را ترغیب به مهاجرت می کنند و هم حمایت همه جانبه از این قشر و رفع نقصها قوانین متناقض در حوزه پرستاری و جامعه پزشکی با هدف حفظ کرامت آنها عنوان نمود.
کاهش مهاجرت پرستاران با تحقق مطالبات قانونی
معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم به برخی از مطالبات پرستاران اشاره نمود و اظهار داشت: اجرا نشدن تعرفه گذاری خدمات پرستاری، کمبود نیروی انسانی، خطر مبتلا شدن به انواع بیماریهای عفونی، شیفت های غیراستاندارد و طولانی، درآمد پایین، استخدام نشدن پرستاران به صورت رسمی و قراردادهای کوتاه مدت همچون مطالبات پرستاران است که امیدواریم با رفع و تعدیل آنها بتوانیم از دغدغه این قشر ایثارگر بکاهیم.

ایجاد امنیت شغلی راهکار اصلی مقابله با مهاجرت
وی راه جلوگیری از افزایش مهاجرت این قشر متخصص در شرایطی که به قول مسؤلان کشور با کمبود ۱۰۰ هزار پرستار مواجه هستیم را جذب نیرو برای کم کردن فشار کار بر پرستاران و برآورده کردن خواسته های منطقی آنها عنوان نمود.
جهانگیر با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در آذرماه ۱۴۰۰ در دیدار با تعدادی از پرستاران و خانواده شهدای سلامت بر اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری تاکید نمودند، اظهار داشت: باتوجه به تاکید ایشان برای رسیدگی به وضعیت پرستاران، بر خود واجب می دانیم که رفع مشکلات آنها را در اولویت اقدامات قرار دهیم.1401/06/18
11:25:14
0.0 / 5
199
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری