هشدار رییس سازمان ثبت اسناد به دستگاه هایی که برای دریافت سند مراجعه نکرده اند

هشدار رییس سازمان ثبت اسناد به دستگاه هایی که برای دریافت سند مراجعه نکرده اند به گزارش آی وکیل، رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: دستگاه هایی که در مهلت قانونی برای دریافت سند به سازمان ثبت مراجعه نکرده اند به مراجع قضایی و نظارتی معرفی می گردند.به گزارش آی وکیل به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور حسن بابایی اظهار داشت: باتوجه به مزایای سند مالکیت حدنگاری و تسهیلات و معافیت هایی که سازمان ثبت درباب هزینه تهیه نقشه های اراضی کشاورزی فراهم نموده است، از زارعین و مالکین درخواست داریم با مراجعه به ادارات ثبت و جهادکشاورزی، نسبت به تشکیل پرونده برای صدور اسناد حدنگاری اقدام نمایند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که در جمع رؤسای واحدهای ثبتی استان مرکزی، با تکیه بر این که بحث حدنگاری یک تکلیف قانونی و مطالبه مقام معظم رهبری است، اضافه کرد: مقام معظم رهبری، ۸ راهبرد کلان را برای دستگاه قضایی تبیین کردند که در فرازی از راهبرد پنجم، عیناً فرمودند که برای جلوگیری از کوه خواری، جنگل خواری و ساحل خواری، باید وضعیت متر به متر اراضی کشور مشخص و قانون مربوطه اعمال شود بنابر این هویت بخشی متر به متر اراضی کشور، باید اجرا شود و هیچ کوتاهی و بهانه ای هم پذیرفته نیست.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: دستگاه هایی که در مهلت قانونی برای دریافت سند به سازمان ثبت مراجعه نکرده اند به مراجع قضایی و نظارتی معرفی می گردند.

وی تاکید کرد: مدیران ثبت سراسر کشور باید با اقتدار و تلاش جهادی برای اجرای ۱۰۰ درصدی حدنگاری در کشور تلاش کنند تا خواست مقام معظم رهبری عینیت یابد و اگر دستگاهی همکاری لازم را با سازمان ثبت در اجرای تکالیف قانونی نداشته باشد به مراجع نظارتی معرفی می شود.

معاون رییس قوه قضاییه با اشاره به اهمیت صدور اسناد حدنگاری اراضی کشاورزی در تحقق بهداشت قضایی اظهار داشت: اولویت اول و با اهمیت ترین سیاست های سازمان ثبت امسال اجرای حدنگاری اراضی کشاورزی است.

بابایی با اشاره به این که کار و اقدام جهادی و انقلابی نیازمند مدیرانی از این جنس است، بیان کرد: باید مدیران خسته و کم کار برای تحقق اهداف نظام جای خودرا به مدیران پرتلاش، با انگیزه و جهادی بدهند.

رئیس سازمان ثبت در مسافرت یکروزه خود و تیمی بازرسان این سازمان به استان مرکزی، ضمن بازید از ادارات ثبتی ناحیه ۱ و ۲ شهرستان اراک، مشکلات و موانع ثبتی به ویژه صدور اسناد حدنگاری املاک و اراضی شهری و کشاورزی را بررسی و سفارش های لازم را جهت تسریع در این امور بیان کرد.

اعزام گروههای بازرسی و بازدید های سرزده بمنظور بررسی عملکرد تمامی ادارات ثبت استان مرکزی همچون برنامه های سازمان ثبت در سفرهای سرزده رییس و مسئولین آن به استانهاست که در امتداد برنامه های تحول و تعالی قوه قضاییه و حضور میدانی برای رصد دقیق فعالیت ها انجام می گیرد.
1401/08/27
13:45:36
0.0 / 5
385
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده