اعدام عاملان تعرض به بانوان در شیراز

اعدام عاملان تعرض به بانوان در شیراز به گزارش آی وکیل، فارس رئیس کل دادگستری فارس اظهار داشت: عاملین تعرض و تجاوز به بانوان در پارک دراک، جاده صدرا و اکبرآباد شیراز که مهرماه سال قبل شناسایی و بازداشت شده بودند، بامداد پنجشنبه اول دی در زندان عادل آباد شیراز به دار مجازات آویخته شدند.


حجت الاسلام سید کاظم موسوی ضمن اشاره به این که رای بدوی و صدور حکم اعدام ۳ متجاوز به عنف بعد از رسیدگی در تیرماه سال جاری در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس صادر شد، به خبرنگاران اظهار داشت: این پرونده در ادامه روند دادرسی و بعد از اعتراض محکومان در دیوان عالی کشور هم بررسی و تایید شد.
ویذگفت: این ۳ متجاوز به عنف سال قبل به صورت مسلحانه در تفرجگاه دراک و جاده های صدرا و اکبرآباد شیراز با سلاح سرد مبادرت به سرقت مسلحانه و تعرض و تجاوز به عنف نسبت به برخی از بانوان کرده بودند.
موسوی اضافه کرد: بعد از شکایت برخی از خانواده ها در مورد تعرض تعدادی افراد ناشناس در تفرجگاه دراک مبحث در دستور کار ویژه بازجو ویژه دادسرای جنایی دادسرای شیراز قرار گرفت و عوامل این اقدام غیرانسانی بعد از شناسایی طی چند عملیات ضربتی و درگیری مسلحانه دستگیری شدند.
او افزود: برخی از بانوان شاکی و همینطور نزدیکان آنان در جریان اقدام مجرمانه، خشن و غیر انسانی این افراد بشدت گرفتار آلام روحی و روانی شده یا در بیمارستان بستری شدند.
موسوی اظهار داشت: دستگاه قضایی با آراء قاطع خود و مدافعین امنیت مردم در فراجا و دستگاههای امنیتی با برقراری نظم و امنیت و برخورد قانونی با مجرمان، همواره به صورت عملی و در میدان از جان و مال و ناموس مردم دفاع می کنند.
وی با اشاره به اینکه پرونده مذکور از پرونده های مهم استان بود که در دبیرخانه پرونده های مهم استان مورد رصد مدیریتی قرار داشت و در کوتاه ترین زمان ممکن با دقت کامل و مطابق تشریفات قانونی رسیدگی و منجر به صدور حکم و اجرای مجازات شد، اضافه کرد: افرادی که افکار شیطانی مشابهی را در سر می پرورانند از عاقبت شوم و مجازات سخت این مجرمان درس عبرت بگیرند.

به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، اواخر تابستان سال قبل به دنبال سرقت مسلحانه و تعرض و تجاوز به عنف برخی از بانوان و ضرب وجرح همراهان آنان در شیراز، با اقدام سریع و هماهنگ دستگاه قضایی و نیروی انتظامی مجرمان شناسایی، دستگیر و محاکمه شدند و بامداد امروز (اول دیماه ۱۴۰۱) حکم اعدام این ۳ متجاوز به نوامیس، در زندان عادل آباد شیراز اجرا شد.
منبع:

1401/10/02
19:05:26
0.0 / 5
363
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده