تشکیل تیم نظارت بر اصناف در روزهای پایانی سال با دستور دادستان تهران

تشکیل تیم نظارت بر اصناف در روزهای پایانی سال با دستور دادستان تهران آی وکیل: با دستور دادستان تهران معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه 18 تهران از واحدهای صنفی پوشاک، خشکبار و... بازدید نمود.


به گزارش آی وکیل به نقل از میزان، با دستور دادستان تهران در خصوص تشکیل تیم های بازرسی و نظارت بر اصناف در روزهای پایانی سال توسط معاونان دادستان به همراه تیم های تعزیرات و عوامل اجرائی، محمد امیر دهستانی، معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۱۸ تهران امروز پنج شنبه، ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ از واحدهای صنفی پوشاک، خشکبار و... بازدید کرد.
دهستانی در حاشیه این بازدید اظهار داشت: بنا به دستور دادستان تهران، معاونان دادستان با تشکیل و نظارت تیم های بازرسی در منطقه های تهران، حضور مستمر در بازار و نظارت بر نرخها را برعهده دارند.
وی ادامه داد: اساساً نظارت بر بازار بر عهده تعزیرات است و اعضای تعزیرات حکومتی در معیت معاونان دادستان در بازار و مناطق عرضه مایحتاج عمومی حضور پیدا می کنند.
معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۱۸ تهران اظهار داشت: بر عملکرد صحیح و صریح تعزیرات نیز نظارت می شود تا به صورتی مطالبه گری صورت گیرد، برای اینکه تعزیرات جزو بدنه دولت می باشد و دادستان ها بواسطه پیگیری حقوق عامه باید این مطالبه گری را از نهادهای اجرائی داشته باشند تا نظارت و پیگیری مستمر بر بازار مایحتاج عمومی بخصوص بازار شب عید صورت گیرد.
دهستانی بیان کرد: باید نیازهای اساسی مردم در روزهای پایانی سال به دقت، بطور کافی و با قیمت مناسب در دسترس آنها قرار گیرد به همین دلیل اعضای تعزیرات حکومتی روزانه در دو نوبت بامداد و بعدازظهر با تشکیل ۷ تیم از ۱۴۰ واحد صنفی بازرسی می کنند.
در این بازدید ضمن بررسی قیمت های مصوب و درج شده روی کالاها، تخلفاتی نظیر گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم ارائه فاکتور خرید و … رصد و نظارت شد.
منبع:

1401/12/20
12:45:46
0.0 / 5
339
تگهای خبر: تخلف , حقوق , دادستان , دادسرا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده