رئیس سازمان بازرسی كل كشور

مردم شکایات خودرا به سامانه ۱۳۶ اعلام کنند

مردم شکایات خودرا به سامانه ۱۳۶ اعلام کنند آی وکیل: رییس سازمان بازرسی کل کشور از نظارت های ویژه بر عملکرد دستگاه های خدمت رسان در روزهای نوروز آگاهی داد و از مردم خواست گزارش ها و شکایات خود پیرامون عملکرد دستگاه های اجرائی و خدمت رسان در این ایام را به سامانه 136 اعلام کنند.


به گزارش آی وکیل به نقل از میزان خدائیان در آخرین نشست شورای معاونین سال ۱۴۰۱ با ارج نهادن به کوشش های معاونین، بازرسان و کارکنان این سازمان در عملیاتی کردن برنامه های امسال، بر پیگیری و اجرای برنامه های سال جدید در همان روزهای ابتدایی اصرار کرد.
بخش دیگری از اظهارات رییس سازمان بازرسی کل کشور به موضوع برنامه های این سازمان در زمینه نظارت بر دستگاه های اجرائی و خدمت رسان در روزهای تعطیلات نوروز اختصاص داشت.
وی که در این رابطه بخشنامه ای را به معاونان و بازرسان کل مرکز و استانها ابلاغ کرده است، بر اجرای آن اصرار کرد و اظهار داشت: در امتداد وظایف نظارتی سازمان بازرسی برمبنای ۱۷۴ قانون اساسی در خصوص نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین و بمنظور پایش مستمر عملکرد دستگاه های اجرائی و خدمات رسان در روزهای نوروز و ماه مبارک رمضان بازرسان کل و امور باید با تشکیل گروههای تخصصی نظارتی به بازرسی های سرزده و بازدیدهای میدانی؛ از دستگاه های اجرائی، مراکز توزیع کالاهای اساسی و مراکز مختلف خدمات رسانی اقدام نموده و عملکرد این دستگاهها و نحوه خدمت رسانی به مردم شریف کشورمان را مرتبا رصد نمایند.
بازدید بازرسان از بازار میوه و سایر مایحتاج و اقلام اساسی، مراکز درمانی و بیمارستان ها، مراکز اقامتی فعال، پایانه های مرزی، پایانه های مسافربری برون شهری و فرودگاه ها، مراکز مهم خدمات رسانی به شهروندان، روستائیان و مسافران همچون شرکت های توزیع برق، آبفا و گاز، خدمات مدیریت شهری شهرداری ها، راهنمایی و رانندگی و بانکها همچون ماموریت های مصرح در این بخشنامه است که مورد تاکید رییس سازمان بازرسی کل کشور قرار گرفت.
وی ادامه داد: عملکرد اداراتی همچون کل منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست و مدیریت های امور اراضی (در حوزه مقابله با زمین خواری و تعرض به اراضی ملی و دولتی)، سازمان صمت (در حوزه نظارت بر نرخها و توزیع کالا و خدمات)، تعزیرات حکومتی (در حوزه مقابله با گران فروشی)، آب منطقه ای (در حوزه حفظ حریم و بستر رودخانه ها و صیانت از منابع آبی)، شهرداری ها (در پیش گیری از تخلفات ساختمانی و جلوگیری از ساخت وسازهای غیرمجاز) نیز باید در دستورکار گروههای نظارت و بازرسی این سازمان قرار گیرد.
خدائیان از مردم خواست گزارش ها و شکایات خود پیرامون عملکرد دستگاه های اجرائی و خدمت رسان در روزهای نوروز را به سامانه تلفنی و اینترنتی ۱۳۶ اعلام کنند و این اطمینان را به آنها داد که سازمان بازرسی نظارت لازم را بمنظور رفع نواقص، ایرادات و نارسایی ها موجود مورد توجه قرار می دهد.
وی اشاره کرد در صورت عدم توجه به تذکرات و هشدارهای سازمان بازرسی، نسبت به تشکیل پرونده و معرفی افراد خاطی به مراجع ذیصلاح اقدام می شود.1402/01/01
20:50:05
0.0 / 5
327
تگهای خبر: اینترنت , پرونده , تخصص , تخلف
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده