رئیس كل دادگستری استان اصفهان:

زنگ قانون در مدارس اصفهان اجرا می شود

زنگ قانون در مدارس اصفهان اجرا می شود به گزارش آی وکیل، رئیس کل دادگستری استان اصفهان اظهار داشت: طرح زنگ قانون برای اولین بار در کشور در مدارس استان اصفهان اجرا خواهد شد.به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری در نشست تخصصی قضات دادگستری با مدیران نواحی آموزش و پرورش استان اصفهان عنوان کرد: معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان با هدف آشنایی دانش آموزان مدارس استان با مسائل در ارتباط با صدمه های اجتماعی و قوانین و مقررات در رابطه با آن مبادرت به پیشبینی طرحی با عنوان «زنگ قانون» جهت اجرا در مدارس سطح استان کرد.
وی اضافه کرد: طی این طرح قضات با حضور در کلاس هایی که بدین منظور آماده می شود، دانش آموزان را با مسائل در ارتباط با صدمه های اجتماعی و قوانین و مقررات در رابطه با آن آشنا می کنند و اجرای این طرح بسیار تأثیرگذار خواهد بود.
رئیس کل دادگستری استان اصفهان ضمن اشاره به این که این طرح به ابتکار معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم دادگستری استان و با موافقت معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه برای نخستین بار با عنوان «زنگ قانون» در کشور در استان اجرا می گردد، تصریح کرد: احتیاج به اجرای طرح هایی از این دست بسیار ضروریست و متأسفانه ما در این عرصه کوتاهی هایی داشته ایم و می توانیم در ارتباط با تربیت صحیح و درست فرزندانمان و آینده سازان این کشور بهتر برنامه ریزی و عمل نماییم.
حجت الاسلام و المسلمین جعفری افزود: اینکه ما دارای مهم ترین و مترقی ترین نظام تربیتی باشیم و در عین حال شاهد وجود گسل های اخلاقی و اجتماعی و روانی در جامعه باشیم، نشان داده است نتوانسته ایم مدارس خویش را آن گونه که باید مدیریت نماییم.
رئیس کل دادگستری استان اضافه کرد: ساعت ها فعالیت و کار کارشناسی نیاز است تا فرآیند این اقدام مشخص شود و بدانیم در حوزه اقدام و عمل چه باید بکنیم.
وی عنوان کرد: هیچ مکتبی پیدا نمی شود که در حد اسلام به سرنوشت انسان توجه داشته باشد؛ چون که بناست این موجود در آینده فقیهی عالیقدر، پزشکی متبحر، کارگزاری خدوم، سرداری بزرگ و ده ها و صدها الگو و اسطوره دیگری بشود که منشأ برکات و آثار در جامعه است.
حجت الاسلام و المسلمین جعفری افزود: اسلام عزیز تاکید دارد کودک و طفل در سنین طفولیت و کودکی تکریم شده و حرمت او مثل سایرین حفظ شود و اگر می بینید در جامعه افرادی این حرمت را نگاه نداشتند و گرفتار لغزش ها و انحرافات و صدمه هایی شدند، علت تامه این صدمه صرفا خود فرد نبوده و خانواده و اجتماعی که کودک در آن زندگی می کند خواه ناخواه تاثیر خویش را در شخصیت و سبک زندگی او می گذارد، همینطور عامل محیط و تلقین و… اثرگذار بوده است.
وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی به اقیانوس بیکران کرامت های انسانی و فضائل اخلاقی متصل است، اما دشمنان به ما تلقین می کنند که ما عقب افتاده هستیم و آموزه های اسلامی منسوخ شده و در جهان کنونی باید از نظام آموزشی مدرن و اسنادی مثل سند ۲۰۳۰ بهره برد که بسیار حرف بی اساس و سخیفی است.
رئیس کل دادگستری استان اصفهان خاطرنشان کرد: ازاین رو باید همه تلاش و همت ما مصروف برنامه ریزی و کار پایه ای و شروع کار تربیتی در پایه های ابتدایی و پیش دبستانی و پیش از آن بر مبنای همان مبانی غنی و مترقی اسلام عزیز باشد.

1402/02/04
15:42:32
0.0 / 5
264
تگهای خبر: اثر , تخصص , جامعه , دادگستری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

استخدام وکیل

توکیل

خانواده

قانونی وکیل

وکالت ماهر

وکلا

وکیل قانونی