رئیس دادگستری اردستان:

مسؤلان از انتقاد رسانه ها ناراحت نشوند

مسؤلان از انتقاد رسانه ها ناراحت نشوند به گزارش آی وکیل، اصفهان رئیس دادگستری شهرستان اردستان اظهار داشت: مسؤلان شهرستان اردستان از انتقاد رسانه ها ناراحت نشوند و با سعه صدر پاسخگوی مشکلات باشند.حجت الاسلام مجتبی عرب سعیدی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: یکی از معضلات شهرستان اردستان بحث مزاحمت هایی است که با موتورسیکلت و مخصوصاً موقع تعطیلی مدارس اتفاق می افتد.

وی با اشاره به اینکه این مورد از سه نظر موتورسیکلت سواران، دختران و زیرساخت های مدیریت شهری مورد بررسی است، اضافه کرد: یکی از مواردی که می تواند تا حد زیادی از این مورد جلوگیری کرد کار فرهنگی توسط دستگاههای مسئول در مدارس خواهد بود.

رئیس دادگستری شهرستان اردستان ضمن اشاره به اجرای طرح تشدید برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف در اردستان، اظهار داشت: به استناد ماده ۶۱۹ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات هر شخصی که در اماکن عمومی یا معابر متعرض یا مزاحم اطفال یا بانوان شود یا با الفاظ و حرکات مخالف شئون و حیثیت به آنان توهین کند به حبس از دو تا شش ماه و تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهند شد.

عرب سعیدی در پاسخ به این سوال که برخی رؤسای ادارات جنبه انتقاد ندارند و هر بار در مقابل انتشار گلایه های مردمی مبادرت به شکایت می کنند، اظهار داشت: رسالت و یکی از اصلی ترین کار رسانه و خبرنگار انتشار انتقادهای سازنده و دلسوزانه است. مسؤلان شهرستان اردستان از انتقاد رسانه ها ناراحت نباشند و با سعه صدر پاسخگوی مشکلات باشند.

وی با تاکید بر این که رسانه های شهرستان معضلات، مشکلات شهر و کم کاری ها را انتشار دهند تا مردم هم نسبت به عملکرد دستگاه ها قضاوت کنند، اظهار داشت: انتشار تذکر، گلایه، انتقاد و یا کم کاری روسای ادارات، دستگاه قضایی را کمک خواهد نمود تا اگر اتفاقی در آن بخش افتاد نسبت به برخورد با مسؤلان مربوطه اقدام نماید.

رئیس دادگستری شهرستان اردستان با اشاره به اینکه صحت، دقت و اعتبار باید در اخبار با جدیت مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: دستگاه قضایی از خبرنگاران و رسانه هایی که روحیه مطالبه گری از نهادهای مختلف در جامعه دارند و با انتقاد سازنده تلاش در اصلاح امور می کنند، حمایت خواهد نمود.

منبع:

1402/08/28
00:01:42
0.0 / 5
336
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده