اجرای حكم قاتل بنیتا بعد از استیذان

اجرای حكم قاتل بنیتا بعد از استیذان آی وكیل: سرپرست دادسرای امور جنایی تهران با تاكید بر اینكه اجرای حكم نیاز به مقدمات دارد، اظهار داشت: پرونده قاتل بنیتا به اجرای احكام آمده اما هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.محمد شهریاری در گفت وگو با ایسنا در مورد روند اجرای حكم قاتل «بنیتا» بعنوان متهم ردیف اول پرونده، اظهار نمود: این پرونده به اجرای احكام آمده، اما هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

وی ادامه داد: خانواده بنیتا با رجوع به اجرای احكام تقاضای قصاص كردند اما باید اقداماتی مانند استیذان (درخواست از ریاست قوه قضاییه برای اجرای حكم) در این پرونده صورت گیرد.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران با تاكید بر این مطلب كه قصاص حق اولیای دم است، خاطرنشان كرد: اگر اولیای دم تقاضای قصاص كنند فرد قصاص می گردد. گذشت و رضایت هم در اختیار اولیای دم است. در این پرونده خانواده بنیتا رضایت ندادند و تقاضای قصاص كردند.
به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، با صدور كیفرخواست و ارسال پرونده به دادگاه، دو جلسه برای رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به بنیتا در ایام 20 و 22 شهریور ماه در شعبه نهم دادگاه كیفری یك استان تهران به ریاست قاضی كشكولی برگزار گردید.
متهم ردیف اول، دارای دو سه عنوان اتهامی بود كه یكی از عناوین اتهامی قتل عمد بود. بر مبنای حكم صادره، این فرد به قصاص نفس، حبس، شلاق و تبعید محكوم شد كه حكم اعدام هم در شعبه پانزدهم دیوان عالی كشور مورد تایید واقع شد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه 15 بهمن ماه سال 96 در نشست خبری در پاسخ به سوالی در خصوص زمان اجرای حكم متهم ردیف اول پرونده بنیتا اظهار داشت: زمان را نمی دانم، اما حكم تایید شده و برای مراحل اداری رفته بود كه باید به اجرای احكام برود.
1397/01/16
22:52:33
5.0 / 5
4720
تگهای خبر: پرونده , دادسرا , دادگاه , قصاص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری