معاون قضائی قوه قضائیه عنوان كرد:

احیای دو هزار واحد تولیدی در كشور

احیای دو هزار واحد تولیدی در كشور به گزارش آی وکیل مرکزی معاون قضائی قوه قضائیه اظهار داشت: دستگاه قضائی در دوران ریاست آیت الله رئیسی در قوه قضائیه با احیای حدود دو هزار واحد تولیدی فضای امید آفرینی برای تولیدکنندگان و صنعتگران را تقویت کرده است.حجت الاسلام حکمت علی مظفری پنج شنبه سوم تیرماه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و کمیته حمایت قضایی از تولید که در دفتر اتاق صنعت و معدن و انجمن مدیران صنایع ساوه واقع در شهر صنعتی کاوه برگزار شد، اظهار نمود: تحریم مشکلات جدی را بر کشور تحمیل کرده و کرونا نیز مشکلات تولید و صنعت را تشدید کرده است که لازم است مسؤلان ذیربط برای برون رفت از این مشکلات چاره اندیشی کنند.

وی بیان نمود: خوشبختانه علیرغم مشکلات گوناگونی که پیش روی صنایع وجود دارد، صنعت کشور با تلاش کارفرمایان و کارگران تحریم ها را به فرصت تبدیل نموده اند و رونق در تولید کشور حاکم است و در شهر صنعتی کاوه بعنوان بزرگترین شهر صنعتی کشور نیز شرایط تولید مطلوب است و به علت افزایش تولید با کمبود نیروی کار مواجه می باشد. برای نخستین بار است که در کشور می شنوم یک شهر صنعتی با کمبود نیروی کار مواجه می باشد.

وی کمبود نقدینگی و قوانین دست و پاگیر را مهم ترین مشکل صنتعگران دانست و اضافه کرد: برخی رانت هایی که در دریافت مجوز فعالیت و تخصیص ارز وجود دارد مدیران صنایع و تولیدکنندگان را آزار می دهد و یک تولیدکننده برای واردات مواد اولیه باید ماهها در لیست انتظار بایستد تازه اگر از این صف به سلامت عبور کند. متاسفانه یک تولید کننده برای دریافت یک دلار ۴۲۰۰ تومانی باید ۱۰ کارشناس را ببیند و با پیمودن یک فرآیند سخت و دشوار باید یک مجوز ستاندن کند.

این مقام قضائی در کشور ضمن اشاره به این که مشکلات صنایع به آسانی قابل حل است و مانع زدایی از تولید اراده ملی و تلاش همگانی دولتمردان را می طلبد، خاطرنشان کرد: ساختار تولید در کشور باید اصلاح و بازبینی شود تا یک واحد تولیدی برای دریافت ارز، تامین مواد اولیه و صادرات در صف قرار نگیرد.

وی با اشاره به اینکه معضلاتی نظیر بیکاری، اعتیاد، طلاق و... بعنوان لطمه های اجتماعی شاخص در کشور منجر به وقوع فساد در جامعه می شود، اظهار داشت: با ایجاد اشتغال و کارآفرینی میتوان جلوی فساد و لطمه هایی که منجر به شکل گیری فساد در جامعه می شود را گرفت.

او ضمن اشاره به این که قوه قضائیه دردهای تولیدکنندگان را کاملا درک کرده و می فهمد، خاطرنشان کرد: گرفتن دست تولیدکنندگان بالاترین فضیلت و جهاد است و رویکرد دستگاه قضائی در دوران تحول احیای صنایع راکد و نیمه راکد و پیشگیری از بیکاری کارگران است و به توفیقات مهمی در این راستا دست پیدا کرده است.

حجت الاسلام مظفری اضافه کرد: در دوران تحول دستگاه قضائی بالغ بر دوهزار واحد تولیدی در سرتاسر کشور احیا شده است و پارسال نیز ۱۲۰ واحد تولیدی و صنعتی که قرار بود به علت ورشکستگی به حراج گذاشته شده و تعطیل شود، احیاء و به چرخه تولید برگشتند.

وی با تکیه بر این که مدیران باید بجای پشت میزنشینی در وسط میدان باشند، اظهار داشت: دولت اگر دست تولیدکننده را نمی گیرد حداقل نباید پای او را بگیرد بلکه باید شرایطی را فراهم آورد تا تولیدکننده بتواند بدون دغدغه فعالیت کند.

معاون قضائی قوه قضائیه ضمن اشاره به انتخاب آیت الله رئیسی در راس قوه مجریه اظهار داشت: درخواست ورشکستگی از طرف صنعتگران از زمان حضور آیت الله رئیسی در قوه قضائیه به شدت کاهش یافته است که نشانگر ایجاد فضای امیدوارانه در کشور است و اساسا با شناختی که رییس جمهور منتخب از تولید در کشور دارد تعامل قوای سه گانه برای حل مشکلات تقویت خواهد شد و چرخ کارخانجات تندتر از گذشته به حرکت درخواهد آمد.

وی ضمن اشاره به رویکرد حمایتی دستگاه قضائی از تولید اضافه کرد: شرکت آونگان اراک که یک زمان به لانه کبوتر تبدیل گشته بود با تلاش دستگاه قضائی احیاء شد و به چرخه تولید برگشت و این رویکرد دستگاه قضائی مبین آن است که با همت و اراده میتوان کارخانجات راکد و تعطیل را به چرخه تولید برگرداند.

معاون قضائی قوه قضائیه در ادامه از رسانه ها خواست تا با نقد منصفانه مشکلات حوزه تولید را منعکس کنند و نمایندگان خوبی برای افکار عمومی بوده و دردل ها را بدون پیرایه مطرح و عملکرد هر مجموعه ای را منصفانه نقد و باید باب نقد در کشور باز و هیچ کس در حاشیه امن قرار نگیرد.

به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، رئیس انجمن مدیران صنایع شهرستان ساوه نیز اظهار داشت: صنایع چالش های گوناگونی در این روزهای پرتلاطم را پشت سر می گذارد و انجمن مدیران صنایع با حمایت دستگاه قضایی به دنبال مرتفع ساختن مشکلات در سایه ایجاد و تقویت تشکلات صنفی و صنعتی است.

سعید رضوانی اضافه کرد: علیرغم مشکلات موجود اما صنایع در عرصه تولید از رونق نسبی برخوردار می باشند و آمار بیکاری به شدت کاهش یافته است.

وی به چالش قطعی برق در صنعت اشاره نمود و اضافه کرد: تحقق جهش تولید در گرو تامین زیرساخت های مناسب می باشد و اگر زیرساخت لازم فراهم گردید جهش و رونق در تولید محقق خواهد شد.

وی فعالیت ارزهای دیجیتالی را سبب مصرف بیش از حد برق دانست و اضافه کرد: برخوردهای سختگیرانه با فعالیت ماینرها از لطمه جدی به تولید که متاثر از قطعی های غافلگیرانه است، جلوگیری خواهد نمود.

رضوانی به ازخودگذشتگی تولیدکنندگان در شرایط سخت اقتصادی برای به حرکت درآوردن چرخ های تولید اشاره نمود و اضافه کرد: باید تصمیماتی که در عرصه تولید گرفته می شود با حضور ذینفعان تولید باشد تا راهگشا بوده و گرهی از مشکلات را باز کند.

وی همینطور خواهان حل مشکلات منطقه ویژه اقتصادی کاوه در جهت پشتیبانی از تولید شد و اضافه کرد: اگر حمایت واقعی از تولید صورت گیرد تحریم ها و فشار اقتصادی به فرصت و توفیق تبدیل خواهد شد.

منبع:

1400/04/04
13:53:48
0.0 / 5
324
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده