اعلام حکم پرونده حسام الدین آشنا

اعلام حکم پرونده حسام الدین آشنا سخنگوی هیات منصفه جرایم مطبوعاتی و سیاسی اظهار داشت: در روز یکشنبه دهم مرداد ماه ۱۴۰۰ در شعبه ۶ دادگاه کیفری یک استان تهران یک پرونده جرم سیاسی به ریاست قاضی  شقاقی رسیدگی شد.احمد مومنی راد در گفتگو با ایسنا در اینباره اظهار نمود: متهم پرونده حسام الدین اشنا به افترا نشر اکاذیب قصد تشویش اذهان عمومی بود. در دو شکایت این پرونده قبلا در شعبه نهم دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شده بود و پس از اعتراض متهم، دیوان عالی کشور آنرا به شعبه هم عرض (شعبه ششم) عودت داد.

وی اضافه کرد: دادگاه با قرائت قرآن و با حضور هیات منصفه ای غیر از اعضای دادگاه قبلی آغاز شد و بعد از سخنان رئیس دادگاه، نماینده مدعی العموم به شرح کیفرخواست پرداخت و سپس با عنایت به عدم حضور متهم، وکیل او به صورت مبسوط و تفصیلی به دفاع از او پرداخت و سپس متهم با تاخیر ۴۰ دقیقه ای وارد شد و دفاعیات خویش را بیان نمود. پس از خاتمه دادگاه، هیات منصفه جرایم سیاسی وارد شور شد و بعد از اتمام شور رای گیری به عمل آمد.

سخنگوی هیات منصفه جرایم مطبوعاتی و سیاسی اظهار داشت: نتیجتا هیات منصفه در یک افترا و دو شکایت، متهم را با اکثریت آرا مجرم دانست و ضمنا با اکثریت آرا متهم را مستحق تخفیف دانست.
1400/05/11
22:09:49
0.0 / 5
166
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری