رئیس قوه قضاییه:

ادعاهای مدعیان حقوق بشر ضد ایران خجالت آور است

ادعاهای مدعیان حقوق بشر ضد ایران خجالت آور است حجت الاسلام محسنی اژه ای اظهار داشت: طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده ها یکی از اشکالات مردم بود که تا حدودی برطرف شده اما هنوز تا وضع مطلوب فاصله داریم و این کار باید شتاب بگیرد.به گزارش آی وکیل به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در جلسه بامداد امروز (دوشنبه ۱۵ شهریورماه) شورایعالی قوه قضاییه از تلاشهای همکاران قضایی در بخش های مختلف در مدت کوتاهی که دور جدید مدیریت قوه قضاییه شروع شده و به صورت خاص از تسریع در روند رسیدگی به پرونده های قضایی قدردانی کرد.
حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای اضافه کرد: طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده ها یکی از اشکالات مردم بود که تا حدودی برطرف شده اما هنوز تا وضع مطلوب فاصله داریم و این کار باید شتاب بگیرد.
وی ضمن اشاره به تلاشهای صورت گرفته در جهت احصاء مشکلات مردم و تدوین راهکارهای رفع این مشکلات ظرف یک ماه گذشته خاطرنشان کرد: برخی راهکار ها زود جواب می دهد اما برخی زمان بر است ولی مهم این است که مردم بدانند که رویکرد دستگاه قضا کم کردن هر چه سریع تر مشکلات آنهاست.
رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: برخی مسائل و روندها در دستگاه قضایی شفاف تر و موانع کار کمتر شده و دادگستری ها و شوراهای حل اختلاف تلاش می کنند کار مردم در سریع ترین زمان ممکن و با حفظ کرامت ارباب رجوع صورت گیرد.
حجت الاسلام محسنی اژه ای در عین حال اظهار داشت: کار دستگاه قضا سنگین و دشوار است و افرادی که به عدلیه رجوع می کنند به علل مختلف همچون از دست دادن عزیزانشان و اموالشان تألم دارند و خواهان تسریع در رفع گرفتاری شأن هستند.
وی بر همین مبنا به همکاران دستگاه قضا در دادگستری ها و دادسراها و شوراهای حل اختلاف سفارش کرد که با سعه صدر و صبر و حوصله و با رفتار مهربانانه تلاش کنند تا هر چه سریع تر کار مردم صورت گیرد.
رئیس دستگاه قضا با اشاره به اینکه رسیدگی به فساد در داخل و خارج قوه قضاییه جدی تر از گذشته پیش می رود، تصریح کرد: دستگاه قضایی علاوه بر مبارزه با فساد در ابعاد مختلف، با کوچک ترین تخلف و فساد در داخل مجموعه هم برخورد می کند و همه تلاش خویش را برای افزایش انضباط سازمانی به کار گرفته است.
حجت الاسلام محسنی اژه ای اضافه کرد: دستگاه قضا با مجرمان حرفه ای و بر هم زنندگان امنیت و آسایش مردم و سارقان و اشرار و اخلالگران در نظم به صورت قاطع برخورد می کند.
وی بر این نکته هم تصریح کرد که نیروی انتظامی و دستگاههای امنیتی هم در همکاری با دستگاه قضا، جریانات مخل امنیت و مجرمان حرفه ای را با سرعت شناسایی می کنند و دادگاه ها هم خارج از نوبت به پرونده این افراد رسیدگی خواهند کرد.
حجت الاسلام اژه ای برای نمونه به اقدام چند فرد شرور در اتوبان تهران کرج اشاره نمود که با اختلال در امنیت باعث ایجاد رعب و وحشت در جامعه شدند اما به سرعت شناسایی و دستگیر شده و بعد از صدور کیفرخواست، پرونده آنها درحال رسیدگی است.
رئیس دستگاه قضا به اقدامات اصلاحی در جهت ارتقا وضعیت زندان ها هم اشاره نمود و اظهار داشت: در دوره تحول با رویکرد جدید جهادی به مساله زندان ها رسیدگی شد.
حجت الاسلام محسنی اژه ای اضافه کرد: رئیس سازمان زندان ها ظرف مدت کمتر از یک سال همراه با برخی از مدیران ارشد قضایی از همه زندان ها در ۳۱ استان کشور بازدید کردند که اقدامی بی سابقه بوده است.
وی افزود: دستگاه قضایی با همفکری نخبگان و صاحب نظران حوزه و دانشگاه رویکرد اصلاح و تربیت در زندان ها را مورد توجه قرار داد و تلاشهای زیادی شد تا مشکلات مددجویان و خانواده های آنها تا حد امکان برطرف شود.
رئیس قوه قضاییه ضمن اشاره به بازدید خود از ۳ زندان در ماه های اخیر، اقدام دادستان تهران برای بازدید از زندان همراه با هیأت ۲۰۰ نفره و بازدید رئیس دادگستری تهران از زندان قزلحصار همراه با یک تیم ۵۰ نفره و گفتگوی رو در رو با هزار زندانی و پیگیری مشکلات آنها را امری بی سابقه دانست.
حجت الاسلام محسنی اژه ای همینطور اظهار داشت که طی یک ماه گذشته، دادستان ها فقط در ۲۸ استان کشور ۷۶ بار و رؤسای دادگستری ها در ۲۲ استان ۴۲ بار از زندان ها بازدید کرده اند.
وی از اجرای طرح پایش زندانیان و اعطای مرخصی به آنها در روزهای کرونا، سرکشی دوره ای دادستان کل و دادستان ها و رؤسای کل دادگستری های سراسر کشور از زندان ها و تحت نظرگاه ها و استفاده از مجازات های جایگزین حبس بعنوان دیگر اقدامات انجام شده برای بهبود وضعیت زندان ها و بازداشتگاه ها یاد کرد.
رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: دشمن از این که احساس می کند امروز یک انسجام و همکاری بین مجموعه های نظام به وجود آمده ناراحت است و از هر طریق ممکن تلاش می کند مانع از تقویت این همدلی شود.
حجت الاسلام محسنی اژه ای اضافه کرد: دشمن از خدمت رسانی به مردم هم عصبانی است؛ چون که هر چه روند خدمت رسانی تسهیل شده و افزایش یابد، ترفندهای دشمن بیشتر کارایی خویش را از دست می دهد.
اژه ای افزود: هر دستگاهی که تلاش می کند خدمات بهتری به مردم عرضه نماید، دشمن برای آن مساله سازی و حاشیه سازی می کند تا اذهان مردم منحرف شوند.
رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: امروز دولت، مجلس و قوه قضاییه با همدلی تلاش می کنند تا در جهت ارتقای کشور از لحاظ علمی، اقتصادی و دفاعی گام بردارند و دشمن از این مساله عصبانی است.
حجت الاسلام اژه ای اضافه کرد: در همین مدت کوتاه استقرار دولت، در حالیکه رئیس جمهور در تدارک تشکیل کابینه و برنامه ریزی برای اجرای شعارهای دولت مردمی بود، از حضور در بین مردم هم غافل نبود.
وی در همین راستا از توجه ویژه رئیس جمهور به مشکلات مردم و سفر به استانهای خوزستان و سیستان و بلوچستان برای رسیدگی به مسائل مردم بخصوص در مناطق محروم قدردانی کرد.
رئیس قوه قضاییه به ارتقای ارتباط دستگاه قضا با مردم در دوره تحول و تعالی هم اشاره نمود و اظهار داشت که در همین مدت کوتاهی که مسئولیت این قوه را بر عهده گرفته، بخش قابل توجهی از مردم بدون واسطه با او گفتگو کرده یا برایش پیام فرستاده اند.
حجت الاسلام اژه ای اضافه کرد: من هر روز شخصاً حداقل ۱۰ درخواست مردمی را تا حصول نتیجه پیگیری می کنم و پیام هایی که به صورت مکتوب، مجازی یا تلفنی دریافت می کنم را به قسمت های مختلف می فرستم تا رسیدگی شود و همکاران ما به این پیام ها جواب می دهند.
رئیس قوه قضاییه به تماس فرزند شهیدی از کرمانشاه در پنجشنبه هفته گذشته اشاره نمود و اظهار داشت که این خانواده شهید خواهان ملاقات با وی بودند که از آنها خواست روز جمعه به تهران بیایند و بعد از این ملاقات با آنها، دستورات لازم برای حل مشکل شان هم صادر شد.
حجت الاسلام محسنی اژه ای اضافه کرد: طی نزدیک به دو ماه گذشته که دولت جدید هم شروع به کار کرده، جلسات زیادی را با آقایان رئیسی و قالیباف داشته ام و علاوه بر آن سه نشست را هم به صورت سه جانبه داشته ایم.
وی افزود: در ایام اخیر هم با معاون اول و معاون اقتصادی رئیس جمهور و چهار تن از وزرا ملاقات داشتیم که اساسا دشمن وقتی این اقدامات و نتایج همدلی ها را می بیند، بیشتر از پیش عصبانی می شود.
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه اگر با اخلاص برای خدا کار نماییم خدا هم به ما کمک می نماید، تاکید کرد: نباید از هیاهوی دشمن ترسید و نگران بود؛ چون که در این ۴۰ سال با همه وجود احساس کردیم هر جا با توکل به خدا به وظیفه خود عمل کرده ایم خدا به کار ما برکت داده و به هدف مان رسیده ایم.
حجت الاسلام اژه ای با تبریک پیروزی درخشان ورزشکاران کشورمان در مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو از ورزشکارانی که با کسب ۲۴ مدال افتخارآفرین پرچم مقدس کشورمان را به اهتزاز درآورده و با شعار می توانیم در دل مردم بیشتر از پیش امید آفریدند و ملت ایران را خوشحال کردند قدردانی نمود.
رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از اظهاراتش شهریور ماه را قطعه خاصی در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و شهدای شهریورماه خاطرنشان کرد: وقتی انسان به گذشته نگاه می کند، این مقطع تاریخی قطعه ای است که باید بارها به آن پرداخته شود.
رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: آنچه در طول اوایل انقلاب اسلامی و چهار دهه اخیر صورت گرفت نشانگر قدرت معجزه وار الهی در مقابل کسانی است که مقابل خدا قد علم کرده و راه تفرعن و استکبار در پیش گرفتند تا سد راه قدرت لایزال الهی شوند.
حجت الاسلام محسنی اژه ای اظهار داشت: سال ۵۷ طاغوت حاکم بر کشور ما با استمداد از اربابان خارجی خود همه تلاشش را به کار گرفت تا نگذارد انقلاب اسلامی در ایران پیروز شود.
وی افزود: رژیم ستم شاهی فقط در هفدهم شهریورماه در میدان شهدای تهران هزاران انسان بیگناه را به خاک و خون کشید اما قدرت الهی غلبه کرد و طاغوت رفت و نام شهدا ماندگار شد.
رئیس دستگاه قضا اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن کودتاهای مختلفی را طراحی و پیاده کرد و بلافاصله در انتها شهریور ۵۹ جنگ سنگینی را بر کشور ما تحمیل کردند.
حجت الاسلام و المسلمین اژه ای افزود: در جنگ هشت ساله، صدام به ظاهر در مقابل ملت ایران ایستاده بود اما در واقع همه دنیای طاغوت و فراعنه پشت سر او قرار داشتند.
وی افزود: همزمان با جنگ تحمیلی هشت ساله، رئیس جمهور نگون بخت و جریان منافقین و جریانات ملحد و منحرف از ۲۵ خرداد ۶۰ که اعلام جنگ مسلحانه کردند و دست به اسلحه بردند هزاران نفر از مردم و مسؤلان نظام را ترور کرده و در کشور آشوب ایجاد کردند و از طرفی به کمک دشمن بعثی رفتند.
رئیس قوه قضاییه ضمن اشاره به عبرت های تاریخ برای مستکبران و جنایتکاران اظهار داشت: امروز ببینید که سرنوشت سران طاغوت، کودتاگران، صدام و منافقین چه شده و نظام اسلامی در چه جایگاهی قرار دارد و شهدا نزد خدا و مردم چه جایگاهی دارند.
حجت الاسلام محسنی اژه ای اضافه کرد: امروز می بینیم که منافقین گرفتار ذلت و خفت شدند و بینی شان به خاک مالیده شده و منفورترین افراد هستند.
رئیس دستگاه قضا افزود: در میان ۱۷ هزار نفر از مسؤلان و مردم کوچه بازار از زن و مرد تا پیر و جوان و کودک که منافقین ترور کرده و به شهادت رسانده اند چهره های شاخصی قرار دارند که حقیقتاً مردان بزرگی بودند.
وی اظهار داشت: آنچه در طول دو ماه از ۷ تیر تا ۱۴ شهریورماه ۱۳۶۰ در کشور ما از ترور و جنگ در شرق و غرب و جنوب کشور و فعالیتهای تخریبی جریانات انحرافی و وابسته به بیگانه رخ داد، اگر در هر کشور دیگری بود از پا می افتاد، اما نظام اسلامی با قدرت پیش رفت.
حجت الاسلام اژه ای افزود: علاوه بر رئیس جمهور، نخست وزیر، رئیس دستگاه قضا و ۷۲ تن از یارانش و چهره های برجسته ای چون شهید آیت الله قدوسی دادستان کل انقلاب هم به دست منافقین به شهادت رسیدند که حقیقتاً حق این استاد بزرگ را به درستی ادا نکردند.
وی افزود: شهید قدوسی مجاهدی خستگی ناپذیر، انسانی مخلص و دلسوز بود که همه تلاش خویش را برای تعلیم و تعلم و انسان سازی و تربیت نیرو برای نظام اسلامی به کار گرفت اما شخصیت و مجاهدت های وی ناشناخته ماند.
رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: امروز جلادان و تروریست ها و حامیان آنها ادعای حقوق بشر دارند و گاه و بیگاه با بهانه و بی بهانه جمهوری اسلامی را ناقض حقوق بشر معرفی می کنند که حقیقتاً خجالت آور است.
وی بیان داشت: منافقین که هزاران انسان بیگناه را ترور کرده و به شهادت رساندند و با بدترین روش ها شکنجه کردند و اموال مردم را از بین بردند امروز در دامان عده ای مدعی مدافع حقوق بشر زندگی می کنند و از آنها تشکر هم می کنند و جمهوری اسلامی را ناقض حقوق انسان می دانند.

1400/06/16
11:20:21
0.0 / 5
228
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

اخبار وکیل

وکالت قانونی

استخدام وکالت

وکالتنامه

وکیل ماهر
موکل
دفاع