رئیس قوه قضائیه:

افزایش دفاتر قضایی در خوزستان

افزایش دفاتر قضایی در خوزستان به گزارش آی وکیل رئیس قوه قضاییه از اختصاص ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبارات مازاد سالیانه برای خوزستان اطلاع داد و بیان نمود: با عنایت به لحاظ اهمیتی که خوزستان دارد با افزایش دفاتر خدمات قضایی موافقت شد.به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای شامگاه پنجشنبه در انتها سفر یک روزه خود به خوزستان و در نشست خبری اظهار نمود: خوزستان استانی است با مختصات و خصوصیت های خاص و ظرفیت بالقوه بالایی دارد اما با محرومیت زیادی بخصوص در بخش هایی از این استان وجود دارد.
رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: بنده با مطالعاتی که در این ماه های اخیر داشتم به نظرم رسید که باید اقدامات فوق العاده ای و بیشتر از حرکت های آتی و متعارف در مورد این استان صورت بگیرد.
وی افزود: هیئتی از قبل به استان اعزام شد و همه بخش های در ارتباط با قوه قضاییه شامل دادگستری و سازمان های وابسته را بررسی کردند و تمام نقاط ضعف و قوت و نیازمندهای این استان را از لحاظ ساختار، کمبود نیروی انسانی و تجهیزات بررسی کردند.
رئیس قوه قضاییه بیان نمود: در این سفر با این همین خصوصیت از بیشترین مدیران استفاده کردیم و تقریباً همه مدیران عالی قوه قضاییه در این سفر همراه داشتند و برای آنها مأموریت خاص تعریف شده و بعضی از آنها هم از شهرستان های خوزستان مختلف بازدید نمودند.
وی به بازدید و تهیه گزارش از بنادر امام خمینی و خرمشهر اشاره نمود و اظهار داشت: از انبارها و کالاهای دپو شده و سازمان اموال تملیکی هم گزارش هایی تهیه و در جلساتی با حضور مسؤلان هم در این حوزه تصمیماتی گرفته شده و دستوراتی برای کالاهایی دپو شده و یا کالاهایی که در انبارها مدت های زیاد باقی است، داده شد.
حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای یکی از اقدامات خاص در خوزستان با حجم بیشتر را ملاقات های مختلف مردمی توسط بنده، معاونان رئیس دیوان عدالت اداری، دادستان کل کشور عنوان نمود و اضافه کرد: بعضی از مدیران تا ساعت ۱۷ دیدارهای مردمی داشتند و بیشتر از ۵۳۰ نفر به صورت مستقیم اظهارات رجوع کنندگان را گوش دادند و دستوراتی را برای خواسته های آنها دادند.
محسنی اژه ای افزود: برخی از پرونده های خاص در دادگستری که با مشکلاتی مواجه می باشد به صورت موردی، مورد بررسی قرار گرفت؛ همینطور در جلسات با علما و در ملاقات هایی با اقشار و طوایف و اقوام داشتیم، بسیار مفید بود و همینطور اظهارات نمایندگان آنها را از نزدیک شنیدیم.
رئیس قوه قضاییه ضمن اشاره به جلسه شورای اداری استان خاطرنشان کرد: با حضور نماینده ولی فقیه در خوزستان، دادستان و تمامی مدیران شرکت کننده در این شورا مطالب آنها را شنیدیم بعضی از مسائل پیگیری و برخی دیگر هم دستور پیگیری داده شد.
وی به جلسه شورای قضایی اشاره نمود و اضافه کرد: در این نشست نمایندگان قضات، کارکنان و شورای حل اختلاف مسائل خویش را مطرح نمودند و مقداری را که می توانستیم در استان حل نماییم، تصمیمی گرفته شد و مقداری دیگر یادداشت شده تا در آینده درباره آن تصمیم گیری شود.
رئیس قوه قضاییه یکی از مسائل مطرح شده از جانب مردم را کمبود دفاتر و یا عدم وجود دفاتر خدمات قضایی در بعضی از شهرها اعلام و بیان نمود: مسئول مربوطه نامه ای را در این خصوص به بنده دادند که با عنایت به این که مقرر بوده مسائل مهم را به صورت فوق العاده پیگیری و نسبت به آن اقدام کنیم؛ ازاین رو به لحاظ اهمیتی که خوزستان برای ما داشت با کلیت این مورد موافقت کردم.
وی در مورد تعداد قاضی و کارمندان دادگستری اظهار داشت: تصویب شده تا به این تعداد اضافه شود؛ همینطور بعضی از ساختارها احتیاج به اصلاح داشتند که مصوب شده تا اصلاح شوند و برخی از پست ها باید در دادگستری که اضافه می شد، اضافه شده است.
رئیس قوه قضاییه از اختصاص ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبارات مازاد سالیانه برای خوزستان اطلاع داد و تشریح کرد: مصوب شده با بضاعت و امکاناتی که است برای رفع لزوم برخی از مسائل دادگستری و سازمان های زندان ها و دیگر سازمان های وابسته این مبلغ اختصاص یابد و در ظرف ۲ سال پرداخت گردد.


منبع:

1400/08/07
14:27:29
0.0 / 5
345
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری