بازدید آیت الله حسینی خراسانی از پژوهشکده شورای نگهبان

بازدید آیت الله حسینی خراسانی از پژوهشکده شورای نگهبان به گزارش آی وکیل آیت الله حسینی خراسانی عضو فقیه شورای نگهبان با حضور در پژوهشکده شورای نگهبان در جریان فعالیتهای علمی و پژوهشی این مرکز قرار گرفت.


به گزارش آی وکیل به نقل از شورای نگهبان، آیت الله حسینی خراسانی عضو فقیه شورای نگهبان، با حضور در پژوهشکده شورای نگهبان ضمن بازدید از نمایشگاه آثار و محصولات پژوهشکده، در جریان فعالیتهای علمی و پژوهشی این مرکز قرار گرفت.
در این بازدید که با حضور عباسعلی کدخدایی رئیس پژوهشکده شورای نگهبان و تعدادی از مسؤلان و کارشناسان پژوهشکده صورت گرفت، گزارشی از تاریخچه، فعالیت ها و برنامه های گذشته و آینده پژوهشکده عرضه شد و ایشان هم نکاتی را بیان نمودند.
حسینی خراسانی در این بازدید اظهار داشت: روایاتی از ائمه علیهم السلام داریم که تاکید دارد هرچه ما گفتیم و شما شنیدید تحقیق کنید ریشه این حرف کجاست و چه مبنایی دارد. باآنکه کلام ائمه علیهم السلام خود حجت است، اما هدف از این پیام تربیت جامعه دینی است که هیچ حرف بی مبنایی را نپذیرند و درباره جوانب و مبانی آن تعمق و تفکر کنند.
عضو فقیه شورای نگهبان ضمن اشاره به جایگاه قانونی شورای نگهبان اظهار داشت: اعضای شورای نگهبان مثل شارحان دین و شریعت که رسالت توضیح متن شریعت و حراست از اصول دینی را بر عهده دارند، وظیفه تبیین و تفسیر و پاسداری از اصول قانون اساسی را به عهده دارند.
وی افزود: قانون اساسی پاسخگوی نیازهای جمعی و سیاسی و اجتماعی جامعه است و باید محل رجوع همگان باشد.
عضو فقیه شورای نگهبان رسالت شورای نگهبان را ضمانت سلامت همه جامعه در همه شئون عنوان نمود و خواهان معرفی هویت و مسئولیت این نهاد در سایر مأموریت های نظارتی به افکارعمومی شد.
حسینی خراسانی با اظهار خرسندی از اقدامات صورت گرفته در پژوهشکده شورای نگهبان اضافه کرد: پژوهشکده را مجموعه مبارکی یافتم و دانش، ادب و جوانی اعضای این مرکز علمی تحسین کننده است و باید این مجموعه را تقویت کرد.
گفتنی است قبل از سخنان وی، عباسعلی کدخدایی و برخی از کارشناسان پژوهشکده شورای نگهبان به معرفی تاریخچه تاسیس و روند فعالیت ها و اقدامات پژوهشکده پرداختند و دغدغه های خویش را مطرح ساختند.1400/08/30
22:06:39
0.0 / 5
56
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده