بیانیه ستاد حقوق بشر درباره شهادت خبرنگار فلسطینی

بیانیه ستاد حقوق بشر درباره شهادت خبرنگار فلسطینی آی وکیل: ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای شهادت خبرنگار فلسطینی توسط نظامیان صهیونیست را محکوم نمود و خواهان پاسخگو کردن رژیم صهیونیستی از طرف جامعه بین المللی شد.



به گزارش آی وکیل به نقل از قوه قضاییه، متن این بیانیه به شرح زیر است:

"فلسطین بار دیگر شاهد جنایت غاصبان قدس شریف ضد یکی از اعضای جامعه رسانه ای بود. هدف قرار گرفتن شیرین ابوعاقله، خبرنگاری که در خدمت مردم و حقیقت بود، در حالی صورت گرفت که رژیم صهیونیستی درحال شدت بخشیدن اقدامات خود در انتقال الزامی جمعیت فلسطینیان است. شیرین ابوعاقله تنها یکی از 82 خبرنگاری است که طی چهار دهه اخیر توسط رژیم غاصب ترور شده اند.

بدون تردید ایمان، روحیه حقیقت گویی و خستگی ناپذیری خبرنگاران فعال حوزه فلسطین، مبین این حقیقت است که با وجود هدف قرار دادن خبرنگاران، پزشکان، پرستاران و دیگر نیروهای مصون از تعرض، صدای گزارشگران جنایات رژیم صهیونیستی بسیار تاثیرگذارتر و رساتر از صدای گلوله خواهد بود.

هدف قرار دادن خبرنگاران در سرزمین های اشغالی، که سیاست دائمی رژیم اشغالگر است، حمله به آزادی بیان و دفاع از دموکراسی است که با هدف ساکت کردن و پیشگیری از انتقال تصویر واقعی تحولات فلسطین به جهانیان است. تمامی خبرنگاران آزاده ای که این حرفه را بعنوان یک وظیفه انسانی و برای کشف حقیقت در پیش گرفتند، بر این مسئله تاکید دارند که اراده آنها در تداوم فعالیت ها، قویتر از توطئه ایجاد وحشت خبرنگاری خواهد بود.

هدف از این جنایت و جنایات مشابه، از بین بردن صدای حق و حقیقت و از میان برداشتن بانگ آزادی و دفاع از عدالت انسانی است. وقت آن فرا رسیده تا جامعه بین المللی با آخر دادن به سکوت طولانی خود، اقداماتی متضمن آخر اشغالگری و تأمین حقوق فلسطینیان بعنوان صاحبان واقعی سرزمین های اشغالی، بردارد و طولانی ترین بحران خاورمیانه و جهان را که منشا دیگر بحران های مستمر بعدی این منطقه نیز هست، به نفع مردمی که در هفت دهه گذشته با طعم تلخ کشتار، اشغال، تجاوز، زندان، آوارگی و آپارتاید زندگی کرده اند، آخر ببخشد.

ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن همدردی با خانواده این شهیده و همبستگی با خبرنگاران آزاد جهان که اطلاع رسانی صادقانه و صریح از جنایات رژیم صهیونیستی به افکار عمومی جهان را مشی خود قرار داده و نسبت به عملکرد غیر قابل پذیرش این رژیم اشغالگر بی تفاوت نیستند، جنایت اخیر صهیونیست ها در حذف فیزیکی عامدانه شیرین ابوعاقله، خبرنگار فلسطینی و همینطور حمایت های غیرمشروط سیاسی، مالی، اقتصادی و نظامی آمریکا از این رژیم که یکی از علل مهم احساس مصونیت رژیم برای ارتکاب هرگونه جنایتی است را محکوم می کند و اعلام می دارد که این جنایت از چنان فوریتی برخوردار می باشد که نیازمند تحقیقات سریع، کامل، شفاف، منصفانه و بی طرفانه از جانب سازوکارهای بین المللی، بخصوص حقوق بشری، درباره شهادت ابوعاقله و محاکمه عاملان آن است."





منبع:

1401/02/26
09:42:08
0.0 / 5
230
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده