در پی دستور رئیس سازمان بازرسی كل كشور انجام شد

استقرار تیم ویژه بازرسی و بررسی ابعاد ریزش متروپل آبادان

استقرار تیم ویژه بازرسی و بررسی ابعاد ریزش متروپل آبادان آی وکیل: در پی دستور رییس سازمان بازرسی کل کشور به بازرس ویژه استان خوزستان در خصوص نظارت بر نحوه امدادرسانی، آواربرداری و رسیدگی به وضعیت مصدومان حادثه ریزش ساختمان 10 طبقه متروپل آبادان و بررسی ابعاد مختلف موضوع و معرفی متخلفین احتمالی به مراجع قضایی و اداری، تیم ویژه ای از بازرسی این استان مامور بررسی موضوع شدند.


به گزارش آی وکیل به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، ذبیح الله خدائیان رییس سازمان بازرسی کل کشور در همان ساعات اولیه ریزش ساختمان 10 طبقه متروپل در آبادان به بازرس کل ویژه استان خوزستان، ماموریت داد با حضور در صحنه و نظارت بر نحوه امدادرسانی، آواربرداری و رسیدگی به وضعیت مصدومان، ابعاد مختلف حادثه را از حیث ایمنی ساختمان، رعایت اصول شهرسازی و معماری و صدور مجوزهای ساخت و ساز بررسی و نسبت به معرفی متخلفین احتمالی به مراجع قضایی و اداری اقدامات لازم را انجام دهد که متعاقب این دستور تیم ویژه ای در آبادان مستقر شدند.
بازرس کل ویژه استان خوزستان در این رابطه توضیح داد: متعاقب دستور ریاست سازمان بازرسی کل کشور درباب استقرار هیات های بازرسی و نظارت مستقیم بر نحوه امدادرسانی و آوار برداری، از همان لحظات اولیه تیم ‎های ویژه ای از بازرسی استان خوزستان در محل مستقر شدند.
محمد آقاجری با اشاره به این که تیم های بازرسی بصورت میدانی بر فعالیت دستگاه های مختلف در امدادرسانی و آواربرداری نظارت می کنند، اظهار داشت: متاسفانه بخش دیگری از ساختمان که فرو نریخته نیز از پایداری لازم برخوردار نیست بنا بر این آواربرداری از محل باید با ایمنی کامل صورت گیرد.
وی با اعلان اینکه تیم ویژه بازرسی جهت بررسی موضوع و مشخص کردن عاملان این حادثه در فرمانداری آبادان مستقر شده اند، افزود: باتوجه به وظیفه قانونی سازمان بازرسی و دستور ویژه ریاست سازمان، تیم ویژه ای نحوه ساخت و رعایت نظامات مهندسی و ضوابط شهرسازی را بررسی خواهدنمود تا در صورت مشاهده هرگونه تخلفی موضوع به دستگاه های ذی ربط اعلام گردد.
بازرس ویژه استان خوزستان با اشاره به حضور در جلسه شورای تامین و ستاد مدیریت بحران، اظهار داشت: علاوه بر این، نحوه صدور مجوز و همین طور نظارت بر ساخت این پروژه نیز بررسی خواهد شد و چنانچه افرادی در این رابطه سهل انگاری کرده باشند به دستگاه قضایی یا دیگر مراجع معرفی خواهند شد.
وی با اشاره به این که چنین حوادثی در استان خوزستان قابل قبول نیست و باید مقصران انسانی این حوادث مشخص شوند، بیان کرد: بررسی عملکرد تمام دستگاه های در رابطه با حادثه، تا مشخص شدن علل این حادثه نیز موضوع دیگری است که در دستور کار است.
آقاجری اشاره کرد: با افراد و دستگاه هایی که در امتداد نظارت بر رعایت استانداردها و مقررات ملی مسکن و ضوابط شهرسازی تکلیف داشته؛ اما سهل انگاری کرده و به وظایف ذاتی خود عمل نکرده اند برخورد قانونی می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نحوه امدادرسانی به مصدومان این حادثه نیز بیان کرد: بازرسی ویژه استان خوزستان بر نحوه درمان و ارائه خدمات بیمارستانی به مصدومان این حادثه نیز نظارت دارد تا روند درمان مصدومان بصورت مطلوب پیگیری شود.
بازرس ویژه استان خوزستان با اشاره به بازدید از بیمارستان شهید بهشتی آبادان و عیادت از مصدومان سانحه، اظهار داشت: به همراه معاون دانشگاه علوم پزشکی خوزستان از مصدومان بستری در این بیمارستان عیادات و در جریان پروسه درمانی آنها قرار گرفتیم و نحوه خدمات رسانی به بیماران به خوبی در حال انجام می باشد.
به گفته وی تمام روند درمان مصدومان این حادثه رایگان است.
منبع:

1401/03/03
15:13:08
0.0 / 5
245
تگهای خبر: استاندارد , تخلف , خدمات , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری