رئیس كل دادگستری فارس:

اعلام تخلف در فضای مجازی هنر نیست

اعلام تخلف در فضای مجازی هنر نیست آی وکیل: فارس رییس کل دادگستری فارس این که در فضای مجازی مطلبی را بنویسیم و نام ساختمان ها را بیاوریم هنر نیست و اگر تخلفی انجام شده باید واضح و روشن اعلام گردد تا دادگستری ورود کند.


حجت الاسلام سید کاظم موسوی شامگاه یکشنبه ۸ خرداد در حاشیه همایش برنامه ریزی، هماهنگی، پیشگیری و اطفاء حریق و توزیع تجهیزات تیم های واکنش سریع هنگ امداد طبیعت فارس اظهار نمود: کوتاهی در امور روزی گریبان ما را خواهند گرفت.
او اضافه کرد: در پرونده سیل شیراز یقه شهرداران سی سال پیش را گرفتیم و کیفرخواست مقابل آنها صادر شد، در پرونده ساختمان متروپل آبادان نیز هر فرد یا افرادی که کوتاهی کردند برخورد با آنها در دستور کار قرار گرفته است.
رییس کل دادگستری فارس عنوان کرد: عده ای اعلام می کنند که برخی ساختمان ها همچون هتل آسمان در سطح شهر گرفتار مشکل هستند و نباید در این خصوص کوتاهی می شد! مرجع مربوطه باید به دادگستری شکایت کند، نه این که در فضای مجازی اعلام نماید که ساخت این هتل مشکل دارد.
موسوی اضافه کرد: اگر در هتل آسمان تخلفی انجام شده است افراد باید به دادستانی مستقیما شکایت کنند و مرجع مسئول شکایت خودرا ارائه بدهد تا خلاف را ریشه کن نماییم.
او تصریح کرد: هر کسی در مرکز و شهرهای استان ادعایی دارد که خلافی انجام شده است باید مستقیم شکایت کند و نه این که تنها در فضای مجازی نسبت به ارائه تخلف مطلبی را نوشته و آنرا نشر دهد.
رییس کل دادگستری فارس افزود: این که در فضای مجازی مطلبی را بنویسیم و نام ساختمان ها را بیاوریم هنر نیست و اگر تخلفی انجام شده باید واضح و روشن اعلام گردد تا دادگستری ورود کند.
موسوی همین طور در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: منابع طبیعی نه امکانات کافی در اختیار دارد و نه به تنهایی می تواند کار بزرگی که بر عهده دارد را انجام بدهد بدین سبب وظیفه همه دستگاه های اجرائیست که باید برای حفظ عرصه های منابع طبیعی تلاش کنند.
او با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص این که در پیش گیری از وقوع جرم وظیفه همه دستگاه های اجرائیست که به قوه قضائیه کمک کنند، اضافه کرد: هم اکنون وظیفه تمام ما است تا به منابع طبیعی کمک نماییم و اگر بخواهیم زمین و عرصه های منابع طبیعی حفظ شود باید همه کمک نماییم.
موسوی تاکید کرد: فرمانداران باید بتوانند با تامین همه تجهیزات از سایر دستگاه های اجرائی، آنها را در اختیار منابع طبیعی قرار بدهد چونکه ما امانتدار نسل آینده هستیم و نباید خیانت در امانت بکنیم و این درخواست را داریم تا در سطح شهرستان ها اگر فرد یا مسئولی در عرصه منابع طبیعی کوتاهی می کند به دستگاه قضایی معرفی کنید.
رییس کل دادگستری فارس تصریح کرد: مدیر کل منابع طبیعی استان باید با حضور در شهرستان های استان این اخطار را به مدیران شهرستان بدهد در صورتیکه از منابع طبیعی ملی حتی یک هکتار تصرف شود دیگر رییس آن شهرستان نخواهند بود و از آنها تعهد گرفته شود. از طرف دیگر اگر گزارشی درباب کوتاهی و کوتاهی کاری در منابع طبیعی گزارش شود به جد اعلام می کنم که آن مدیر یا مسئول دیگر بر سر کار نخواهد بود و در مقابل، در صورت رفع تصرف اختصاص پاداش و ارتقاء صورت گیرد.
او با اشاره به اینکه جایگاه ها و پست های مهم باید به دست افراد حساس سپرده شود، اضافه کرد: در بعضی مناطق متأسفانه در رفع تصرف ها گزینشی عمل می نماییم و در آن جاهایی که باید رفع تصرف انجام می شد اقدامی صورت نگرفت. پس باید به سراغ افرادی که دهن کجی می کنند و دارای پارتی هستند برویم و در این راه دادگستری اراده جدی با زمین خواری دارد.
ثبت اسناد اراضی ملی از دیگر مطالبی بود که رییس کل دادگستری استان به آن اشاره و از زمین ماندن این طرح در استان گلایه نمود و اضافه کرد: عدم اجرای این اقدام به علت نبود بودجه است و از دستگاه های اجرائی همچون استانداری و مدیریت بحران در خواست داریم تا ثبت سندهای رسمی امسال را در دستور کار قرار دهند.
مصطفی بحرینی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس نیز در این نشست با اشاره به اینکه اجرای دو برنامه مهم و پیشگیرانه از اولویت های اساسی دستگاه قضایی است، اظهار داشت: مقابله با تغییر کاربری و الزام ثبت اراضی ملی دو موضوعی است که به جد در دستور کار است.
او درباره تغییر اراضی کاربری بدون مجوز به زراعی و باغی اضافه کرد: پیگیری این موضوعات به جد در دستور کار است، در سال قبل مازاد بر ۲۷۰۰ هکتار اراضی ملی، منابع طبیعی و تغییر کاربری داده شده به ماهیت اصلی خود بازگشتند اما این اقدامات آنگونه که باید و شاید کارا نیست اما این هشدار را به متخلفین می دهیم که با آنها به جد برخورد خواهیم کرد.
بحرینی تصریح کرد: اولویت دستگاه قضایی استان مقابله با زمین خواری، کوه خواری و تغییر کاربری های گسترده است به شکلی که جریمه مازاد ۱۶۰۰ میلیارد تومانی را تنها برای یک فقره پرونده داشتیم.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس افزود: در امتداد برخورد با این اقدام پرونده های قضایی تشکیل شده بصورت فوق العاده و خارج از نوبت رسیدگی می شوند و حکم آنها صادر می شود.
منبع:

1401/03/09
13:15:17
0.0 / 5
285
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده