دبیر شورای نگهبان:

شهید بهشتی یک انقلابی تمام عیار بود

شهید بهشتی یک انقلابی تمام عیار بود به گزارش آی وکیل دبیر شورای نگهبان اظهار داشت: شهید بهشتی یک انقلابی تمام عیار بود که تا آخر عمر ذره ای از انقلابیگری کوتاه نیامد.به گزارش آی وکیل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان بامداد امروز چهارشنبه (۱ تیر ۱۴۰۱) در جلسه این شورا با اشاره به شروع هفته قوه قضائیه به تبیین برخی ابعاد شخصیتی شهید بهشتی پرداخت و اظهار داشت: برای گرامیداشت مقام والای قضا و تکریم از مقام شهید مظلوم، آیت ‏الله دکتر سیدمحمد حسینی بهشتی (ره)، نخستین مسئول دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران، از روز اول تیرماه تا روز هفتم تیرماه که سالروز شهادت آن بزرگوار است هفته قوه قضاییه نامیده شده است.

وی با اعلان اینکه شهید بهشتی انسانی متین، مقید، صبور و با اخلاق بود، گفت: از اول آشنایی با ایشان که به پیش از انقلاب برمی گردد جز خوبی و اخلاص در رفتار و کردار این شهید مظلوم سراغ ندارم.

دبیر شورای نگهبان افزود: از همان زمان آشنایی با شهید بهشتی شیفته ایشان شدم و ارادت کامل داشته و دارم و هنوز بعد از گذشت سالها، مصیبت این شهید عزیز قلبم را می سوزاند.

جنتی با اشاره به این که ان شاءالله خداوند امثال شهید بهشتی را بیشتر به ما عطا کند، اشاره کرد: خداوند شهید بهشتی را با اجداد طاهرینش محشور و توفیق ادامه راه این شهید عزیز که راه ائمه اطهار و امیرالمومنین علی (ع) است را به همه ما عنایت فرماید.

وی افزود: شهید بهشتی همچون مدیران تراز انقلاب اسلامی است که مسئولان نظام جمهوری اسلامی باید با مقایسه خود با ایشان، خودرا ارزیابی کنند.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به نقش شهید بهشتی در تدوین قانون اساسی، آنرا بی بدیل عنوان و اشاره کرد: شهید بهشتی یک انقلابی تمام عیار بود که تا آخر عمر ذره ای از انقلابیگری کوتاه نیامد؛ ایشان مصداق آیه "انّ الّذین قالوا ربّنا اللَّه ثمّ استقاموا" بود.

جنتی با اعلان اینکه بااینکه شهادت شهید بهشتی و یاران او که از خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلام بودند ضربه ای سخت به انقلاب اسلامی وارد کرد اما حقانیت و مظلومیت انقلاب را نیز آشکار کرد، گفت: تمام عرصه هایی که شهید بهشتی در آنها ورود کرده از باقیات الصالحات آن بزرگوار است.

وی افزود: دشمنان انقلاب نمی خواهند که جوانان ما با شخصیت هایی مانند شهید بهشتی آشنا گردند برای اینکه چنین شخصیت هایی گواه حقانیت انقلاب اسلامی هستند از همین رو ما باید در شناساندن این شخصیت به جوانان بیشتر تلاش نماییم.

دبیر شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنان خود عدالت را یکی از آرمانهای مهم انقلاب اسلامی دانست که قوه قضائیه در تحقق آن نقش تعیین کننده ای دارد.

جنتی با تاکید بر این که اجرای عدالت دشوار است، اظهار داشت که همین مورد موجب می شود انجام وظیفه در قوه قضائیه مشکل تر باشد.

وی همین طور اضافه کرد: اجرای عدالت بعضی وقت ها موجب می شود دوستان انسان به دشمن تبدیل شوند؛ چونکه اجرای عدالت دشمن زا است.

دبیر شورای نگهبان قوه قضائیه را پناهگاه ستمدیدگان و اقتدار این قوه را عامل پیش گیری از ظلم دانست و اشاره کرد: برخورد بموقع و قاطع با تخلف، عامل بازدارنده مجرمان و مفسدان است.

جنتی تصریح کرد: بحمدالله روند روبه رشدی در اقدامات قوه قضاییه مشاهده می شود و اطلاع رسانی خوب از اقدامات انجام شده نیز عامل افزایش اعتماد مردم به دستگاه قضا شده است.

وی در آخر این قسمت از سخنان خود اظهار داشت: از زحمات باارزش حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای ریاست محترم قوه قضاییه تشکر می کنم و برای ایشان و همکاران شان آرزوی توفیق دارم.

دبیر شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شروع مراسم حج تمتع اظهار داشت: بعد از آن که دو سال به خاطر شیوع ویروس کرونا حجاج ایرانی و کشورهای دیگر نتوانستند در مراسم حج حضور داشته باشند امسال این توفیق نصیب زوار شد تا بتوانند در این مراسم سراسر معنویت حضور یابند.

جنتی اضافه کرد: اگر فلسفه وجودی مراسم بی نظیر حج درک شود و این مراسم در جایگاه واقعی خود قرار گیرد، می تواند حل کننده مشکلات جهان اسلام باشد.

وی در آخر اشاره کرد: برای همه حجاج بیت الله الحرام آرزوی سلامتی داریم و امیدواریم بتوانند از این مراسم سراسر معنویت بهره کافی را ببرند و قدر لحظه لحظه آنرا بدانند.

منبع:

1401/04/01
20:48:25
0.0 / 5
194
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده