معاونت اجتماعی قوه قضاییه:

۵۵۰ اثر به نخستین جشنواره نقد برتر ارسال شد

۵۵۰ اثر به نخستین جشنواره نقد برتر ارسال شد به گزارش آی وکیل قائم مقام معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و دبیر جشنواره نقد برتر آخرین وضعیت آثار ارسال شده به دبیرخانه این جشنواره را شرح داد.به گزارش آی وکیل به نقل از قوه قضاییه، رضا مسعودی فر به تمدید تاریخ فراخوان جشنواره اشاره نمود و اظهار داشت: فراخوان جشنواره نقد برتر به علت استقبال از آن تا تاریخ ۳۱ خرداد سالجاری تمدید گردید.

وی ضمن اشاره به تشکیل هیئت های داوری بدوی اظهار داشت: نقدهای دریافتی ابتدا توسط دبیرخانه جشنواره پالایش و بررسی شده است و در هفته آینده کمیته بدوی داوری نقدهای ارسالی از جانب دبیرخانه را بررسی خواهد نمود.

مسعودی فر اضافه کرد: بعد از بررسی نقدها در کمیته بدوی توسط هیئت داوری بدوی، در مرداد ماه سالجاری نقدهای منتخب کمیته بدوی توسط هیئت داوری عالی مورد ارزیابی نهایی قرار گرفته و برنده های جشنواره مشخص می گردند.

دبیر جشنواره نقد برتر درباره تعداد نقد ارسال شده به جشنواره را ۵۵۰ اثر عنوان نمود و اظهار داشت: با عنایت به این که برای نخستین بار این جشنواره برگزار شده است شاهد استقبال خوبی از آن بودیم.

مسعودی فر همینطور به محورهای مورد توجه برای شرکت کنندگان در جشنواره اشاره نمود و بیان داشت: ۳۲ درصد در ارتباط با مبحث رسیدگی به تظلمات، تعدیات، شکایات، حل و فصل دعاوی و رفع اختلافات، ۲۳ درصد در ارتباط با مبحث نظارت بر اجرای صحیح قوانین و حسن جریان امور، ۱۹ درصد در ارتباط با احیا حقوق عامه، گسترش عدل و آزادی های مشروع، ۱۸ درصد در ارتباط با جلوگیری از وقوع جرائم و دعاوی، ۳ درصد در ارتباط با مبحث نظام مدیریتی قوه قضاییه و سازمان های تابعه و ۵ درصد سایر موضوعات مرتبط به جشنواره آثار ارسال کرده اند.

وی افزود: آثار واصله، ۵۰ درصد به صورت یادداشت، ۲۰ درصد به صورت گزارش، ۱۷درصد به صورت مقاله، ۶ درصد به صورت عکس، ۳ درصد در چارچوب کتاب و ۳ درصد به صورت است.

مسعودی فر میزان مشارکت گروههای هدف را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: ۵۷ درصد از شرکت کنندگان از فعالان اجتماعی و رسانه ای هستند. همینطور ۱۷ درصد از صاحبنظران اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی در این جشنواره شرکت داشته اند. نمایندگان مراکز و سازمان های علمی و نمایندگان نهادهای مردمی هم هر کدام به ترتیب ۱۲ و ۱۴ درصد در این رویداد مهم مشارکت کرده اند.

قائم مقام معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و دبیر جشنواره نقد برتر گروه سنی مشارکت کنندگان را بسیار متنوع دانست و بیان نمود: از ۲۰ سال تا ۸۵ سال در این جشنواره مشارکت کننده داشته ایم که این نشان دهنده اهمیت این جشنواره در میان تمام گروههای سنی هدف است.

بر اساس گزارش معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، برای اولین بار از جانب قوه قضاییه جشنواره نقد برتر قوه قضاییه برگزار می گردد تا نقدهای کارآمد و کارشناسی درباره عملکرد این قوه مورد داوری قرار بگیرد. برگزاری این جشنواره به این علت است که در سند تحول قضایی پیشبینی شده تا تحت عنوان تقدیر از نقدهای برتر، نسبت به قوه قضاییه نقدهای کارشناسی و مطلوب عرضه شود.

منبع:

1401/04/08
23:16:01
0.0 / 5
200
تگهای خبر: اثر , حقوق , دانش , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

دفاع

دادگاه

وکالت ماهر

آگهی قانونی وکیل

قضایی

مدافع

تنظیم وکالت