رئیس سازمان ثبت اسناد:

آمادگی داریم طرح کاداستر را در سوریه هم اجرا نماییم

آمادگی داریم طرح کاداستر را در سوریه هم اجرا نماییم رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از آمادگی این سازمان برای اجرای طرح جامع و کامل تثبیت و صدور سند هوشمندانه در سوریه خبرداد.


به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، حسن بابایی بامداد امروز دوشنبه ۲۰ تیر ماه ۱۴۰۱ با حسین مخلوف وزیر اداره محلی و محیط زیست سوریه دیدار نمود. بابایی در این دیدار اظهار نمود: یکی از واحدهای تخصصی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که با حوزه اداره محلی و محیط زیست سوریه مرتبط می باشد معاونت املاک و اراضی بوده و در این نشست نقشه های تصویری و فرعی را تشریح می نماییم. وی ادامه داد: در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور این آمادگی کامل وجود دارد که با عنایت به تخصص بالای کارشناسان و بهره گیری از فناوری های مهم و پیشرفته در حوزه تثبیت مالکیت ها و نقشه برداری هوایی با استفاده از پهبادهای پیشرفته در کوتاه ترین زمان ممکن نقشه های کاداستری چند منظوره در لایه های مختلف آموزشی، فرهنگی، دفاعی و… که می تواند در برنامه ریزی شهری مؤثر باشد را فراهم و در این عرصه کمک کرده ایم تا منشأ خدمات ارزشمند برای ملت سوریه باشیم چونکه کشور سوریه در عرضه خدمات جزو اولویت های اول سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است. وی ادامه داد: این آمادگی در سازمان ثبت اسناد و املاک وجود دارد که در دوران سازندگی و آبادانی کشور سوریه تمام ظرفیت ها، امکانات و تجربه یک صد ساله خویش را در اختیار کشور سوریه قرار دهیم. رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: امیدواریم که تشکیل این جلسه مقدمه ای برای برگزاری جلسات کارشناسی و حضور هیئت های فنی ایران در سوریه و سوریه در ایران همینطور آشنایی با ظرفیت های مشترک دو کشور باشد. بابایی در ادامه اظهار داشت: در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از تکنولوژی های جدید همچون پهپاد های مجهز به دوربین های پیشرفته برخورداریم که در کوتاه ترین زمان ممکن قادر به نقشه برداری هوایی با دقت بسیار بالا است. وی بیان نمود: یکی از اهداف حکومت ها برقراری نظم و انضباط در حوزه مالکیت است تا امنیت و آرامش بین مردم ایجاد و از اختلافات ملکی جلوگیری شود. بابایی اظهار نمود: امروزه با گذر از مرحله سنتی به نوین همینطور بهره گیری از هوش مصنوعی و تجهیزات فناورانه توانسته ایم در حوزه تثبیت مالکیت ها در عرصه ها و املاک اقدامات نوینی را انجام دهیم. رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: سازمان ثبت اسناد املاک کشور این آمادگی را دارد که با اعزام تیم های فنی در حوزه املاک و کاداستر نقاط ضعف و قوت کشور سوریه را در حوزه عکسبرداری هوایی بررسی کند. وی بیان نمود: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور این آمادگی را دارد تا طرح جامع و کامل تثبیت و صدور سند هوشمندانه را در سوریه پیاده کند همینطور کاداستر را در لایه های مختلف شهرهای سوریه با اولویتی که دولت سوریه تعیین می کند انجام دهد. بابایی در ادامه تصریح کرد: همینطور سازمان ثبت اسناد و املاک کشور این آمادگی را دارد که با ایجاد بانک اطلاعاتی و بهره گیری از هوش مصنوعی، حوزه مالکیت را در کشور سوریه به وضعیت مشخص و پایدار برساند. رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار نمود: آمادگی داریم که در نخستین فرصت هیئت های فنی در سوریه حضور پیدا کنند و در آینده نزدیک هم تفاهمنامه جامع همکاری میان ایران و سوریه منعقد شود. بابایی بیان نمود: در جلسه امروز ظرفیت های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارائه شد و با عنایت به این که کشور سوریه درحال سازندگی و آبادانی است بحث نقشه های توصیفی یا کاداستری مورد استقبال وزیر اداره محلی و محیط زیست سوریه قرار گرفت و مقرر شد در آینده نزدیک برای اجرای حدنگاری
در کشور سوریه با برگزاری جلسات کارشناسی تفاهمنامه ای بین دولت سوریه و قوه قضاییه منعقد شود. رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: در جلسه امروز چندین شهر همچون دمشق و حلب جزو اولویت های اول قرار گرفت تا حدنگاری را آغاز نماییم و بناست در کل کشور سوریه بحث حدنگاری اجرا شود. حسین مخلوف وزیر اداره محلی و محیط زیست سوریه در این دیدار اظهار نمود: بعد از آزادسازی بخش اعظم سوریه مصوبه ای را صادر کردیم تا پرونده های املاک مناطقی که از بین رفته اند مجدداً صادر شوند البته این پرونده ها با حفظ حقوق اداری و قضایی تشکیل می شوند. وی ادامه داد: آمادگی این را داریم که همکاری مشترک با ایران داشته باشیم و از تجربیات یکدیگر استفاده نماییم. وزیر اداره محلی و محیط زیست سوریه بیان نمود: به علت این که تروریست تمامی زیرساخت های سوریه را مورد هدف قرار داد نقشه های توصیفی در مرحله بازسازی هدف مهمی است که بر روی آن کار می نماییم. حسین مخلوف اظهار نمود: امیدواریم در زمینه نقشه های توصیفی به جایگاه بهتری برسیم چونکه این نقش ها به رفع نیازهای اساسی مرحله بازسازی کمک شایانی می کند. وزیر اداره محلی و محیط زیست سوریه اظهار نمود: در شرایط کنونی ثبت املاک در سوریه دارای اهمیت بسیار زیادی است و به علت جنگ در سوریه پروژه اتوماتیک کردن اسناد و املاک با تأخیر آغاز شد. ایشان در ادامه اظهار داشت: این دیدار فرصتی خوبی است که در حوزه اتوماتیک کردن اسناد و املاک بتوانیم با یکدیگر همکاری داشته باشیم. حسین مخلوف اظهار نمود: نقشه های توصیفی برای ارزیابی مناطقی که صدمه خیلی از جنگ دیده اند، برنامه ریزی شده و در حال اجرا می باشد. ایشان در ادامه اظهار داشت: در دیدار امروز از تجربه ارزشمند ایران در زمینه حدنگاری با استفاده از تکنولوژی های جدید آگاه شده و در مورد اقداماتی که در کشور سوریه در زمینه تثبیت مالکیت املاک در حال انجام می باشد، گزارشی عرضه کردیم. وزیر اداره محلی و محیط زیست سوریه بیان نمود: در این دیدار توافق کردیم که هیئت های فنی را متقابلاً به دو کشور اعزام نماییم و امیدواریم بتوانیم همکاری در زمینه حدنگاری و املاک میان دو کشور ایجاد و در آینده تقویت شود.

1401/04/21
10:03:25
0.0 / 5
152
تگهای خبر: آرامش , پرونده , تخصص , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

مدافع

دادگستری
توکیل
دفاع

وکالتنامه

دادگستری

وکالتنامه