دادگاه تاج زاده با سه عنوان اتهامی

دادگاه تاج زاده با سه عنوان اتهامی آی وکیل: جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مصطفی تاج زاده با سه عنوان اتهامی در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی اجرا شد.


به گزارش آی وکیل به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، بامداد روز شنبه ۲۲ مرداد ماه دادگاه رسیدگی به اتهامات مصطفی تاج زاده به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی تشکیل شد. در این نشست، نماینده دادستان کیفرخواست متهم را که در ۳۶ صفحه تنظیم شده بود و حاوی قرائن و شواهد مختلفی از اقدامات تاج زاده مقابل امنیت ملی قرائت کرد. در کیفرخواست صادره مقابل تاج زاده، سه عنوان اتهامی همچون اجتماع و تبانی مقابل امنیت ملی با ذکر مصادیقی درباره ی هر کدام از این عناوین اتهامی ذکر شده است. بعد از قرائت کیفرخواست، رییس دادگاه از متهم خواست به سوالات مطرح شده پاسخ دهد و درباب اتهاماتی که با ذکر مصادیق و مستندات به وی وارد شده توضیح دهد و از خود دفاع کند که تاج زاده پاسخگو نبود. بعد از این، قاضی صلواتی باتوجه به تفهیم بهتان متهم و امتناع تاج زاده از پاسخگویی به سوالات دادگاه به وی فرصت دفاع آخر را داد که تاج زاده باردیگر سخن یا دفاعی را مطرح نکرد و در نتیجه رییس دادگاه ختم رسیدگی را اعلام نمود تا در مهلت قانونی مقرر نسبت به صدور رأی اقدام نماید. بر طبق این گزارش، یک وکیل به نام پوربابایی که قبل از این نیز وکالت تاج زاده را برعهده داشته برای قبول وکالت متهم به بازداشتگاه اوین مراجعه نموده که بعد از ملاقات با تاج زاده با مخالفت وی برای انجام وکالت خود روبه رو شده بود. اخبار تکمیلی و جزییات بیشتر در مورد پرونده اتهامی مصطفی تاج زاده طبق قانون متعاقبا و در مراحل بعدی پرونده قضایی وی منتشر خواهد شد.

سخنگوی قوه قضاییه ۲۸ تیر ماه در نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره ی رسیدگی به پرونده مصطفی تاج زاده اظهار داشت: رسیدگی به پرونده آقای تاج زاده مطابق موازین قانونی صورت گرفته است. مسعود ستایشی اضافه کرد: بهتان ایشان اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی مقابل نظام است و در تاریخ ۱۷ تیر قرار تامین از نوع بازداشت موقت برای او صادر شده و الان درحال گذراندن قرار تامین صادره بازداشت در اوین است


منبع:

1401/05/23
15:30:45
0.0 / 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

آگهی رایگان وکالت

تنظیم وکالت

توکیل

کانون وکلای ایران

توکیل

وکیل مدافع

وکالت قانونی