معاون اول قوه قضاییه:

هدف ما در دادگاه انقلاب ایجاد امنیت و آرامش در جامعه است

هدف ما در دادگاه انقلاب ایجاد امنیت و آرامش در جامعه است به گزارش آی وکیل، نشست قضایی معاون اول قوه قضاییه با قضات دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شد و مصدق در این جلسه تصریح کرد که «قضات دادسرا و دادگاه های انقلاب در خط مقدم نظم و امنیت مردم و نظام، مجاهدت می کنند.»


به گزارش آی وکیل به نقل از قوه قضاییه، بامداد امروز یکشنبه ۲۲ آبان نشست قضایی حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق معاون اول قوه قضاییه با قضات دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران، با حضور علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران، سید محمد تقوی رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران و قضات دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین مصدق معاون اول قوه قضاییه در این جلسه اظهار داشت: قضات دادسرا و دادگاه های انقلاب در خط مقدم حفظ نظم و امنیت و صیانت از ارکان نظام خدمت می کنند و به صورت شبانه روزی درحال ایثار و مجاهدت هستند.
وی ضمن اشاره به تشکیل قرارگاه عملیاتی اجرای فرامین مقام معظم رهبری در قوه قضاییه، اظهار داشت: سخنان هفتم تیر سال جاری رهبر معظم انقلاب کاملا کارشناسی شده و تخصصی بود و برای تحقق فرامین و سیاست های رهبر انقلاب، قرارگاه عملیاتی در قوه قضاییه با حضور مسؤلان ارشد قضایی تشکیل شد و جلسات این قرارگاه هر هفته برگزار می گردد. برنامه ای را از آغاز سالجاری آغاز کردیم بعنوان مثال در دو استان به صورت نمونه اقداماتی اجرا شد که آیا شاخصی غیر از آمار برای ارزیابی عملکرد قضایی در آن دو استان وجود دارد یا خیر؟ که بر اساس گزارش های دریافتی به نتایج مطلوبی رسیدیم. برپایه معیار جدید بر اساس کار و عملکرد افراد اقدامات قضایی در استان ها ارزیابی می شود نه بر مبنای زمان حضور افراد در محل کار و نه صرف عرضه آمار.
در این دیدار برخی از قضات دادسرا و دادگاه ‍ های انقلاب اسلامی به بیان دیدگاه های خود پرداختند و معاون اول قوه قضاییه اعلام نمود: تمام مطالبات و خواسته های مطروحه قضات بررسی خواهد شد.
سیدمحمد تقوی، رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران ضمن اشاره به آشوب های اخیر در کشور اظهار داشت: قضات شریف دادگاه انقلاب آمادگی دارند تا قاطعانه در قالب قانون با مخلان امنیت مثل گذشته برخورد داشته باشند.
در ادامه تقوی به عرضه گزارشی از عملکرد دادگاه انقلاب اسلامی تهران به معاون اول قوه قضاییه پرداخت و با طرح مشکلات موجود در دادگاه انقلاب، مواردی را به معاون اول قوه قضاییه اعلام نمود.
بعد از اتمام این نشست معاون اول قوه قضاییه با حضور در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب از نزدیک در جریان اقدامات این شعبه قرار گرفت.
حجت الاسلام و المسلمین مصدق در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ضمن اشاره به حجم پرونده های موجود در شعبه اظهار داشت: هر کدام از این پرونده ها در ارتباط با یک مبحث است. این تنها وضعیت یک شعبه از دادگاه انقلاب تهران است. مردم باید بدانند که همکاران ما چه اقداماتی انجام می دهند تا پرونده ای به نتیجه برسد. هدف ما در دادگاه انقلاب اینست تا امنیت و آرامش بر جامعه حکم فرما باشد.
منبع:

1401/08/23
11:49:22
0.0 / 5
140
تگهای خبر: آرامش , پرونده , تخصص , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکالتنامه
وکیل ماهر

وکلا

دادگاه

استخدام وکیل

کانون وکلای ایران

وکیل قانونی