رئیس قوه قضاییه:

همه در عرصه صیانت و صیانت از انقلاب اسلامی نقش داریم

همه در عرصه صیانت و صیانت از انقلاب اسلامی نقش داریم به گزارش آی وکیل، رییس قوه قضاییه اظهار داشت: همه در عرصه صیانت و صیانت از انقلاب اسلامی و ارزش های دینی و ملی، خنثی کردن نقشه ها و توطئه های دشمنان، مسئولیت و تکلیف داریم.به گزارش آی وکیل به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای همزمان با هفته قوه قضائیه با تعدادی از خانواده های معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران دستگاه قضا دیدار نمود.
رئیس دستگاه قضا در جریان این دیدار طی سخنانی با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد و خاطره معمار دستگاه قضائی در نظام جمهوری اسلامی شهید آیت الله بهشتی و یاران و همراهان صدیق ایشان، ضمن اشاره به آیه «وَمِنَ النَّاسِ مَن یَشْرِی نَفْسَهُ ابْتِغَاء مَرْضَاتِ اللّهِ وَاللّهُ رَؤُوفٌ بِالْعِبَاد»، اظهار داشت: شهدا شخصیت های والامقامی هستند که جان خویش را با معبود معامله می کنند و از این معامله هدفی جز کسب رضایت باریتعالی ندارند؛ قرآن کریم در دو آیه، تصریح دارد که شهیدان مرده نیستند بلکه زنده اند و حیات دارند و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند.
رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: همه ما مدیون شهدا و جانبازان و ایثارگران هستیم و رَهین منّت آنها می باشیم. ما مسئولان باید پیوسته و مستمر از خود سوال نماییم که آیا حرمت خون شهدا را پاس می داریم؟ آیا در راه و هدفی که شهدا جانفشانی کردند، ثابت قدم هستیم؟ آیا برای حفاظت و حراست از ارزش هایی که شهدا بواسطه آنها، جان های عزیز و خون های مطهر خودرا فدا کردند و امروز از ناحیه دشمنان و خنّاسان مورد هجمه است، استواری و خلل ناپذیری داریم؟ آیا اگر حبّ مقام و ریاست داریم، از آن جانباز قطع نخاعی و آن جانبازی که در راه اسلامِ عزیز، چشم و دست و پای خودرا داده است، شرم نمی کنیم؟ این ها سؤالاتی است که ما مسئولان باید مستمراً و مداوماً در مقابل خود قرار دهیم و در باب آنها تأمل و اندیشه نماییم.
رئیس عدلیه با اعلان اینکه همه ما باید نهایت تلاش و اهتمام را داشته باشیم تا از آرمان های امام راحل و شهدا دفاع و حراست نماییم، اظهار داشت: امروز دشمنان ما و در رأس آنها شیطان بزرگ و صهیونیسم با تمام توان و تجهیزات، کمر بسته اند تا انقلاب اسلامی و هویت دینی و ملی ما را در اذهان نسل جوان، مخدوش گردانند و ارزش های ما را وارونه جلوه دهند؛ این شیاطین و خنّاسان در این راه به تحریک نسل جوان ما مبادرت می ورزند و درصددند به زعم باطل خود، ارزش های اصیل اسلامی و انقلابی ملت ایران را زیر سوال ببرند.
قاضی القضات اشاره کرد: همه ما در عرصه صیانت و صیانت از انقلاب اسلامی و ارزش های دینی و ملی و خنثی کردن نقشه ها و توطئه های دشمنان، مسئولیت و تکلیف داریم و در این بین، وظیفه و تکلیف ما مسئولان و شما خانواده های معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران بیشتر و سنگین تر است؛ ما و شما باید در راه دفاع از انقلاب اسلامی و تدبیر برای رفع ناهنجاری های اجتماعی، پیش قدم باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اشاره به کوشش های مستمر و پیگیرانه برای رفع برخی مسائل و مشکلات خانواده های معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران در دستگاه قضائی و معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه، اظهار داشت: رفع نیازهای خانواده های معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران به شکلی که عزت و کرامت آنها حفظ گردد، باید همیشه مورد اهتمام و توجه باشد؛ به مسئولان قضائی در بخش های مختلف به ویژه مسئولان معاونت انسانی قوه قضائیه مجدداً دستور می دهم که فقط به رفع آن دسته از مشکلاتی که از ناحیه این خانواده های معظم و عزیزان جانباز و ایثارگر مطرح می شود، اهتمام نداشته باشند بلکه خودشان شخصاً نسبت به شناسایی و رفع مشکلات و معضلات این بزرگواران تا حد ممکن اقدام نمایند.
رئیس قوه قضائیه این را هم اظهار داشت که خودِ خانواده های معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران، به ما در دستگاه قضائی برای رسیدگی مطلوب تر به وضعیت شان در شئون مختلف یاری رسانند و راهکار ها و پیشنهادات خودرا در این جهت ارائه دهند؛ همین طور این بزرگواران به ما بگویند و راهکار دهند که برای صیانت هر چه بهتر از اهداف و راه شهدا، چه تدابیری را باید اتخاذ کنیم؛ ما در قوه قضائیه با آغوش باز پذیرای نقطه نظرات و پیشنهادات آنان هستیم.
پیش از سخنان حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای، «الفت» معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه نیز در این نشست ضمن تشکر از رییس قوه قضائیه که طی دو سال قبل اهتمام ویژه ای برای دیدار با ایثارگران قوه قضائیه داشته است، اظهار داشت: برگزاری نشست و جلسه با جامعه ایثارگران دستگاه قضا و استماع مطالب و دغدغه های آنها، همیشه یکی از اولویت های حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای بوده است.
الفت با اعلان اینکه قریب ۲۷ درصد از پرسنل ۹۵ هزار نفری قوه قضائیه را جامعه ایثارگران می سازند، اظهار داشت: تکمیل بانک اطلاعاتی کارکنان عضو جامعه ایثارگر دستگاه قضا و وارد کردن این اطلاعات در یک سامانه جامع، همچون اقدامات مهم معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه طی مدت اخیر بوده است.
همچنین در این نشست «سپیده رنجبر» دادیار دادسرای تهران، «حسین ذبحی» رییس یکی از شعب دیوان عالی کشور، «محمدحسین شیخی پور» معاون قضائی دادگستری استان تهران، «مبینا اصغرزاده» کارشناس قضائی دادسرای تهران و «اکبر بختیاری» کارمند دادگستری قزوین، مطالب و نقطه نظرات خودرا در حضور رییس قوه قضائیه ایراد کردند.منبع:

1402/04/02
19:09:40
0.0 / 5
310
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل ماهر

استخدام وکالت
تنظیم وکالت

مدافع

آگهی رایگان وکالت