رئیس كل دادگستری استان سمنان اعلام كرد:

رهایی ۱۴ محکوم از قصاص نفس در سمنان

رهایی ۱۴ محکوم از قصاص نفس در سمنان به گزارش آی وکیل، سمنان رئیس کل دادگستری استان سمنان از رهایی ۱۴ محکوم از قصاص نفس در این استان با تلاش و پیگیری های دستگاه قضا و خیرین در استان سمنان اطلاع داد.


محمد جعفر عبدالهی ۲۹ تیرماه، ضمن اشاره به بعضی از دستاوردهای عام المنفعه دستگاه قضایی استان سمنان در یک سال گذشته اظهار نمود: از آغاز سال ۱۴۰۰ تا اردیبهشت ۱۴۰۲ تعداد ۱۴ محکوم از قصاص نفس رهایی یافتند.

وی افزود: با اقداماتی که طی یک سال قبل در استان صورت گرفته، سازش ۵۳ درصدی در پرونده های ارجاعی به صلح یاران هم در شهرستان های هشتگانه این استان رقم خورد.
وی به رویکرد مردم محوری در دستگاه قضایی استان پرداخت و افزود: ۳۶ هزار ملاقات مردمی و تسهیل در برقراری ارتباط مردم با مسئولین قضایی با حضور در مساجد، بقاع متبرکه، اماکن و معابر پرتردد ثبت شده است.
رئیس کل دادگستری استان سمنان ضمن اشاره به نظارت مستمر و رسمی و غیر رسمی بر تمامی مراجع قضایی سراسر استان سمنان اظهار داشت: ۵۳ درصد پرونده های یکتا با هدف تسهیل در فرایند دادرسی به صورت الکترونیک در مراکز و واحدهای مختلف قضایی استان، تشکیل شدند.

وی ضمن اشاره به کسب رضایت ۸۲ درصدی مراجعین به مراجع قضایی استان سمنان خاطرنشان کرد: ۴۵ مورد میز خدمت از آغاز سال۱۴۰۱ تا اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ هم در استان برگزار شده است.
عبدالهی ضمن اشاره به اقدامات اداره کل زندان های استان سمنان هم اظهار داشت: حمایت نقدی و غیرنقدی از خانواده های زندانیان نیازمند به ارزش ۸۸ میلیاردریال انجام شده است اضافه کرد: در این زمان به ۶۱ خانواده زندانی به ارزش ۲۴ میلیاردریال، وام اشتغالزایی پرداخت شده است.
عالی ترین مقام قضایی استان از آزادی ۱۰۲ زندانی جرائم غیرعمد در نتیجه حمایت خیرین استان در یک سال قبل اطلاع داد و اظهار نمود: با هدف کمک به زندانیان آزاده شده در این زمان به ۳۳ زندانی آزاد شده استان وام اشتغال آفرینی اعطا شده است.
وی ضمن اشاره به اقدامات سازمان قضایی نیروهای مسلح استان سمنان هم اظهار داشت: ۶۰۰۰نفر ساعت دوره های آموزش قضایی و حقوقی ویژه نیروهای مسلح استان سمنان برگزار شده است و رتبه دوم جلوگیری از وقوع جرم و کسب رتبه اول در اتقان آرا در سطح سازمان های قضایی نیروهای مسلح کشور کسب شده است.
عبدالهی ضمن اشاره به اقدامات سازمان بازرسی استان سمنان هم اظهار داشت: پیشگیری از فرار مالیاتی بالغ بر ۳ هزار میلیاردریال، وصول ۵۰۰ میلیاردریال حقوق دولتی در حوزه معادن و شناسایی و خلع ید اراضی ملی به میزان ۲۰۰ هکتار از دیگر اقدامات سازمان بازرسی استان سمنان در یک سال گذشته بوده است.
رئیس کل دادگستری استان سمنان ضمن اشاره به مهم ترین اقدامات سازمان تعزیرات حکومتی استان از برخورد سریع، قاطع و بازدارنده با متخلفین و تشدید نظارت ها در چارچوب گشت های مشترک با همکاری مراجع متولی بازار اطلاع داد و خاطرنشان کرد: افزایش ۵ برابری جریمه ها به منظور بازدارندگی در مجازات های تعیین شده و ایجاد میز خدمت الکترونیک به منظور سهولت شهروندان در عرضه گزارش و شکایات مردمی از اقدامات مهم تعزیرات حکومتی در شهرستان های هشتگانه استان بوده است.
منبع:

1402/04/30
11:47:56
0.0 / 5
229
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

استخدام وکیل

توکیل

خانواده

قانونی وکیل

وکالت ماهر

وکلا

وکیل قانونی