رئیس دفتر ویژه رئیس قوه قضائیه:

مساجد باید توسط مردم مدیریت شوند

مساجد باید توسط مردم مدیریت شوند به گزارش آی وکیل، قم رییس دفتر ویژه رییس قوه قضائیه، اظهار داشت: اگر همه امور را به دست مردم سپردیم، یعنی از دست دولت بیرون آوردیم و مردم با محوریت مسجد توانستند کارها را مدیریت کنند، قدم بسیار بزرگی برداشته خواهد شد و یکی از کارکردهای مهم مسجد همین است.


حجت الاسلام والمسلمین عبدالمجید یزدی در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی و دستاوردهای کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم ضمن تقدیر از برگزاری این نمایشگاه در قم، اظهار داشت: در این نمایشگاه، نمایندگانی از محورهای مختلف حضور داشتند که نشان میدهد که مسجد در نظام دینی فقط شامل بُعد عبادی نمی گردد، بلکه در صدر اسلام و در زمان پیامبر گرامی اسلام صلّی الله مقابل وآله، مسجد متکفل شئون بسیار گسترده و متنوع مردم بود و امروز هم می تواند همین نقش را ایفا کند.
به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، رییس دفتر ویژه رییس قوه قضائیه با تصریح بر این که مساجد می توانند اثر بسیار مثبتی در جامعه داشته باشند، اضافه کرد: اگر همه امور را به دست مردم سپردیم، یعنی از دست دولت بیرون آوردیم و مردم با محوریت مسجد توانستند کارها را مدیریت کنند، قدم بسیار بزرگی برداشته خواهد شد و یکی از کارکردهای مهم مسجد همین است.
یزدی بیان کرد: یکی از کارکردهای مسجد در حوزه انسان سازی و انسان پروری است که ارزشمندترین موجود در جهان است و کارهای فرهنگی نیز در این جهت صورت می گیرد و این توفیق برای افرادی است که در این حوزه خدمت می کنند.
وی با سفارش بر این که مسئولان کانون های مساجد بر بُعد انقلابی و دینی اعضا نظارت داشته باشند، اظهار داشت: مسئولان همانطور که در بُعد دینی، علمی و مهارتی کار می کنند، بر بُعد بصیرتی و انقلابی اعضا هم نظارت داشته باشند و در پرورش نیروها گام بردارند.
رییس دفتر ویژه رییس قوه قضائیه اشاره کرد: توجه به بعد انقلابی و بصیرتی موجب می شود که جهاد تبیین اتفاق بیفتد و در ادامه، شور، نشاط و امیدآفرینی در جامعه را بدنبال خواهد داشت.
منبع:

1402/07/28
18:29:15
0.0 / 5
185
تگهای خبر: اثر , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل ماهر

استخدام وکالت
تنظیم وکالت

مدافع

آگهی رایگان وکالت