سخنگوی قوه قضاییه مطرح كرد

برخی تلاش کردند سر نخ های قتل داریوش مهرجویی را به سمت نظام اسلامی ببرند

برخی تلاش کردند سر نخ های قتل داریوش مهرجویی را به سمت نظام اسلامی ببرند به گزارش آی وکیل، سخنگوی قوه قضاییه اظهار داشت: در هفته های اخیر و با روی دادن برخی اتفاقات البته تلخ و ناپسند همچون قتل یکی از معروف ترین شخصیت های سینمایی کشور عده ای از افراد و جریانات خاص سیاسی بدون این که سند و مدرک از حادثه داشته باشند در اقدامی هماهنگ و همسو با جریانات ضدمردمی تلاش کردند تا با سرعت ازخون به ناحق ریخته شده فردی که معروف است، اهداف سیاسی ناپسندی برداشت کنند و نوک قتل را پیش از پیدا شدن سرنخ ها را به سمت نظام اسلامی ببرند.به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، مسعود ستایشی در نشست خبری امروز در مورد بحث وحشی گری رزیم منحوس صهیونیستی اظهار داشت: با قطعی شدن نشانه های شکست در چهره کریح رژیم جعلی صهیونیستی در دوهفته اخیر میزان درنده خویی و وحشی گری های این مجموعه خون ریز را نشان داده است که به اوج رسید و فجایع انسانی زجراوری در قرن ۲۱ رخ داد که نمونه آن حتی در قرون وسطی یافت نمی گردد. این گردابی که خود صهیونیست برای خود ساخته این رژیم را بزودی زود در خود فرو خواهد برد، برای اینکه همینک صدای خرد شدن استخوان های آن در این طوفان قابلیت شنیدن دارد.

وی اضافه کرد: در دنیای بدون صهیونیسم همراهان فعلی صهیونیست ها که با سکوت مرگبارشان زمینه جنایت بیشتر مقابل ملت مظلوم را فراهم می کنند دیگر جایگاهی ندارند. فجایع صهیونیست بعد از عملیات طوفان الاقصی چهره حقوق بشری غربی را بار دیگر عیان کرد. امروز مطالبه همه ملت ها محاکمه جنایتکاران جنگی و صهیونیست است.

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با اقداماتی که «شایعه سازان در جامعه انجام می دهند، خصوصا رسانه های شایعه سازی که اقدام به ابراز مطالب کذب می کنند» اظهار داشت: در هفته های اخیر و با روی دادن برخی اتفاقات البته تلخ و ناپسند همچون قتل یکی از معروف ترین شخصیت های سینمایی کشور (داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی فر) عده ای از افراد و جریانات خاص سیاسی بدون این که سند و مدرک از حادثه داشته باشند در اقدامی هماهنگ و همسو با جریانات ضدمردمی تلاش کردند تا با سرعت ازخون به ناحق ریخته شده فردی که معروف است، اهداف سیاسی ناپسندی برداشت کنند و نوک پیکان قتل را پیش از پیدا شدن سرنخ ها را به سمت نظام اسلامی ببرند. در صورتیکه از همان ابتدای حادثه تمام عوامل قضایی و انتظامی به دنبال دستور قاطع رئیس قوه قضاییه به صورت شبانه روزی اهتمام کردند تا ابعاد و زوایای حادثه بسرعت و دقت موشکافی کنند. در نهایت بعد از ۷۲ ساعت از وقوع حادثه، عوامل اصلی شناسایی و بازداشت شدند.

وی اضافه کرد: قوه قضاییه نسبت به افراد و برخی رسانه های شایعه ساز وارد شده است و ضمن ارائه هشدارهای لازم برای تشکیل پرونده برای بعضی از آنها اقدام نمود.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده های کثیرالشاکی همچون تعاونی کارکنان دادگستری در شهریار و سدید، اظهار داشت: در ارتباط با شرکت سدید در جلسه ماقبل دوستان پرسیدند چرا حکم پرونده قطعیت یافته ولی باردیگر باید بررسی شود. ما گفتیم که اختیار آنرا قانونگذار به رئیس قوه قضاییه داده که پرونده های خلاف شرع را به صورت فوق العاده رسیدگی کند. پرونده سدید با حکم شعبه اول دیوان عالی تعیین تکلیف شد و حکم را به نفع مردم و سهامداران صادر کرد. به طرفیت شرکت سدید اعمال اعتراض شد و درخواست ماده ۴۷۷ کردند. این پرونده با ارجاع ریاست قوه قضاییه به معاونت قضایی ارجاع شد و اعتراض معترض به حکم معاونت قضایی وارد دانسته نشد و الان پرونده در مرحله اقدامات بعدی است.

وی افزود: پرونده کینگ مانی نیز ۴۲۰۰ شاکی و ۸ متهم دارد و ۴ جلسه رسیدگی به این پرونده در شعبه دوم دادگاه اقتصادی تشکیل شده است و در مرحله کارشناسی است. پس ازتکمیل نظریه کارشناسی موید اتخاذ تصمیم یا صدور رای خواهد بود.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: تا آنجایی که می دانم پرونده ای در تعاونی شهریار مفتوح نشده است.

وی در رابطه با جنایات صهیونیست که در غزه و کرانه باختری می شود، اظهار داشت: این جنایات بر طبق نصوص گوناگون قواعد بین المللی بعنوان جنایات جنگی و ضد حقوق بشری معرفی شده است. در این اساسنامه ۴ نوع جنایت بین المللی در صلاحیت دیوان قرار میگیرد و برای هر جنایت دهها مصداق احصا شده است. تمام اقدامی که رژیم کودک کش انجام میدهد همچون این که یکی از مسئولان این رژیم منحوس گفته که درحال اجرایی کردن اینست که هیچ کس در غزه در امان نماند، در دیوان کیفری بین المللی بعنوان نسل کشی تلقی شده است.
سخنگوی قوه قضاییه اضافه کرد: معاونت بین المللی قوه قضاییه در نامه ای به گوترش و رییس شورای حقوق بشر و کمیسر عالی حقوق بشر به صراحت خواستار برگزاری نشست حقوق بشر و صدور قطعنامه قاطع مقابل رژیم صهیونیستی شده است. در این نامه برگزاری دادگاه بین المللی و محاکمه مقامات صهیونیستی و ورود کمک های انسانی و وصل شدن آب و برق و پایان اشغالگری صهیونیست ها مورد تاکید قرار گرفته است. همینطور در صدد هستیم مرکز مستندسازی حقوقی جنایات رژیم صهیونیستی و شناسایی آمران و مباشران و مرتکبان این جنایات از جانب مراکز پژوهشی حقوقی و سازمان های مردم نهاد رسانه ها در دیگر کشورها راه اندازی شود.
وی در رابطه با برنامه های قوه قضاییه برای انتخابات پیش رو اظهار داشت: چند کار موثر در این حوزه انجام شده است. یکی از این کارها ششمین جلسه شورایعالی جلوگیری از وقوع جرم در مردادماه سالجاری بود و دستور کار ان جلوگیری از جرایم انتخاباتی بود. به دنبال آن تصمیماتی در ۱۲ بند اتخاذ شده که جهت اجرا به دستگاههای مربوطه ابلاغ می شود. همینطور ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی از شهریور ماه سالجاری در سه سطح ملی و استانی و شهرستانی تشکیل شده است. نخستین و دومین جلسه این ستاد برگزار شد و اصول و راهبردهای پیشگیرانه از موضوع جرایم انتخاباتی به تصویب رسید و به دستگاههای مربوطه ابلاغ گردید. همینطور جرایم های اولویت دار در قبل و حین و پس از انتخابات احصا شد.
وی تصریح کرد: راهبرد اصلی قوه قضاییه در این دوره از انتخابات متمرکز بر توجیه و ارشاد و هشدار به تشکل ها و احزاب و گروه ها و نامزدهای انتخاباتی با هدف بازدارندگی از جرایم انتخاباتی است. همینطور بررسی جرایم انتخاباتی در خارج از نوبت در دستور کار جدی قوه قضاییه است.
وی در پاسخ به سوال ایسنا در رابطه با آخرین وضعیت پرونده فرزندان معاون اول قوه قضاییه اظهار داشت: در دو مرحله قبل راجع به این پرونده مطالبی را گفتم. اگر اطلاعات جدیدی حاصل شود با رعایت موازین عرض می کنم.
وی باردیگر نسبت به اقدامات رژیم صهیونیستی نسبت به مردم غزه تصریح کرد: بیشترین و موثرترین سیلی که پس از طوفان الاقصی زده شد، تجمعی بود که مردم بزرگوار در اقصی نقاط جهان در برابر رژیم صهیونیستی انجام دادند و رزیم صهیونیستی سیلی دوم را در این تجمعات خورد. از ظرفیت کانون وکلا و مرکز مشاوران و اساتید و کارشناسان و فرهیختگان علمی و... جهت کمک به مردم غزه استفاده می نماییم. احتیاج به طیف گسترده ای از وکلا داریم. البته قابل ذکر است که موضوع اعطای وکالت از جانب قربانیان فلسطین نیز فراهم است.
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی در رابطه با مهران مدیری مجری برنامه دورهمی در خصوص عدم پخش قسمت ششم برنامه و مبلغ ۶۰ میلیارد تومان که باید آقای مدیری پرداخت کند و تهیه کننده این برنامه هم باید صد میلیارد تومان پرداخت کند و آیا پرونده ای در جریان رسیدگی قرار دارد، اظهار داشت: اگر اطلاع و مستندی دارید ارائه دهید و اگر مستندی نیست در این مقطع حساس در جهت حفظ و صیانت از امنیت روانی مردم اقدام کنید. پرونده کیفری یا حقوقی در مورد افرادی که اطراف این مورد واقع شدند، مطرح نشده است. همینطور مطابق پیگیری ها، معاون حقوقی صدا و سیما نیز اعلام نمودند شکایتی طرح نشده است و اگر اختلافی وجود داشته باشد در چند جلسه برگزار شده، پیگیری شده است.
ستایشی در رابطه با تخلف چند بانک در مورد وثیقه وام ازدواج و فرزندآوری اظهار داشت: در ارتباط با موضوع قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت به طور مستمر اطلاع رسانی لازم را داشتیم. سازمان بازرسی در سال ۱۴۰۲ مدیران عامل ۱۴ بانک را دعوت و تذکرهای قانونی داده است تا امور را اصلاح کنند. خیلی از بانکها با ارسال بخشنامه های اصلاحی موضوع را در شعب اصلاح کرده اند و یکی از بانکها ترک فعل کرده و برای آن بانک کیفرخواست صادر گردیده است. پرونده به دادگاه ارسال شده و رای محکومیت صادر گردیده است.
وی در پاسخ به سوالی در رابطه با پرونده های روحانی و عباس آخوندی در دولت قبل اظهار داشت: نسبت به فرد اول اطلاع رسانی کردم. ایشان در کسوت روحانیت هستند و پاسخ آنرا از دادگاه روحانیت بخواهید. نسبت به فرد دوم برپایه بررسی هایی که داریم پرونده ای در دادسرای تهران تشکیل شده و در مرحله تحقیقات مقدماتی است و اگر شرایط اطلاع رسانی فراهم بود، عرض می کنم.
سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با آخرین وضعیت تغییر کاربری زندان رجایی شهر اظهار داشت: تخلیه ندامتگاه در جهت سفر مصوبات سفر استانی رییس قوه قضاییه به استان البرز بوده است و یکی از نکات مهم، اجرای این مصوبه در کوتاه ترین زمان ممکن با بهترین کیفیت بوده است و این که تمام اقدامات در جهت مطالبات مردم کرج و رضایتمندی آنها بوده است که علیرغم محدودیت های قوه قضاییه با دستور رییس دستگاه قضا اجرایی و عملیاتی شد.
وی ادامه داد: در جهت اجرای دستور ریاست قوه قضاییه در مسافرت استانی به البرز در تاریخ ۱۷ فروردین سالجاری در خصوص تعطیلی زندان رجایی شهر، سازمان زندان ها فورا نسبت به تشکیل کمیته انتقال ندامتگاه رجایی شهر اقدام نمود و با برنامه ریزی مدون و پیگیری مصوبات، ظرف ۳ ماه دستورات رییس قوه قضاییه اجرایی شد. همینطور تفاهمنامه سه جانبه ای با وزارت دادگستری استانداری البرز و سازمان زندان ها منعقد گردید که برپایه آن راه اندازی نوسازی، بهسازی، بازسازی و ایمن سازی واحد شماره ۲ ندامتگاه قزلحصار مورد توجه قرار گرفت و انتقال بخشی از زندانیان به زندان قزلحصار صورت گرفت.
ستایشی در رابطه با پرونده اراضی ژاندارمری اظهار داشت: در این حوزه رییس کل دادگستری استان تهران با اهتمام ویژه به پرونده ورود کرده و گزارش کاملی از پرونده با تذکر به تسریع در فرآیند رسیدگی داشته است. پرونده ای در رابطه با همین موضوع از دادگاه کیفری یک مطالبه شده تا کار با دقت و سرعت پیش برود.

ادامه دارد...منبع:

1402/08/02
12:42:48
0.0 / 5
343
تگهای خبر: بازداشت , پرونده , تخلف , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری