رئیس كل دادگستری استان:

بیش از ۴۰ درصد دعاوی دادگاه های کهگیلویه و بویراحمد مربوط به مالکیت است

بیش از ۴۰ درصد دعاوی دادگاه های کهگیلویه و بویراحمد مربوط به مالکیت است به گزارش آی وکیل، کهگیلویه و بویراحمد رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: بیش از 40 درصد دعاوی در دادگاه های این استان مربوط به مالکیت است.


محبوب افراسیاب روز یکشنبه سوم دی ماه ۱۴۰۲ در نشست شورای قضایی استان با حضور رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اضافه کرد: هر قدمی برای مردمی که همیشه در کنار نظام و انقلاب برداشته شود بیهوده نیست و اجر و ثواب اخروی دارد.
وی با اشاره به این که مردم وفاداری خود به نظام و انقلاب را در حوزه های مختلف ثابت کردند به ظرفیتهای استان در عرصه آب، نفت و گاز، گردشکری و منابع طبیعی پرداخت و اظهارکرد: مردم کهگیلویه و بویراحمد در تمام انتخابات رتبه اول مشارکت را داشتند و در انتخابات پیش رو هم با داشتن مردمی روشن فکر و تیزبین رتبه اول را کسب خواهند کرد.
رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به این که کهگیلویه و بویراحمد در عرصه صنعت گردشگری حرف برای گفتن دارد، اشاره کرد: دراین زمینه کار خاصی صورت نگرفته که قسمتی از آن از دسترس حوزه قضایی خارج است.
افراسیاب باتوجه به ضعف امکانات اداره ثبت اسناد و املاک استان از معاون رییس قوه قضائیه درخواست مساعدت نسبت به استان کرد و افزود: با اختصاص منابع سخت افزاری و نرم افزاری، لجستیک و سرمایه کافی توجه ویژه ای به این استان شود تا در حوزه طرح حدنگاری و اثبات مالکیت به جایگاه خوبی برسیم.
وی با اشاره به نگاه آمایش سرزمینی اشاره کرد: در حوزه رفع تداخلات و تعارضات به این استان عنایت ویژه ای شود.
رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلان اینکه عمده مردم این استان کم بضاعت هستند، عنوان کرد: وسیله امرار و معاش این مردم دو هزار زمین کشاورزی است که در مواردی که ادله دقیقی درباب اراضی این افراد وجود ندارد و در مقام شک هستیم تفسیر به نفع مردم باشد تا بلکه قدمی در امتداد توسعه استان برداریم.
به گزارش آی وکیل به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، افراسیاب با اعلان اینکه بیش از ۴۰ درصد دعاوی در دادگاه های استان مربوط به مالکیت است، اشاره کرد: در صورتیکه اراضی کشاورزی مردم سنددار شود دعاوی در مراجع قضایی به حداقل خواهد رسید.
همین طور سید عیسی حسنی، معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از پای کار بودن همه مدیران طرح کاداستر در استان آگاهی داد و اظهار داشت: زمان کاربری برای ثبت یک قطعه زمین کوچک در استان برابر با یک قطعه بزرگ در سایر استانهای کشور است.
وی از کمبود امکانات در ادارات و سازمان های مربوط به منابع طبیعی و محیط زیست در استان آگاهی داد و اظهار داشت: یکی از ادارات صیانت از منابع طبیعی و اراضی کشاورزی در استان تنها دو دستگاه خودرو دارد و این زیبنده نیست.
حسنی خواهان افزایش تعداد قضات برای رسیدگی به پرونده های ثبتی در استان شد و بیان کرد: در اجرای طرح کاداستر و حد نگاری اراضی کشاورزی و منابع طبیعی در استان، لازم است همکاران قضایی بیشتری برای این منظور ابلاغ قضایی ویژه بگیرند تا این طرح با موفقیت در کهگیلویه و بویراحمد اجرا شود.1402/10/04
07:46:45
0.0 / 5
234
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده