اختصاصی مهر،

دو خانم خبرنگار بازداشتی آزاد شدند

دو خانم خبرنگار بازداشتی آزاد شدند به گزارش آی وکیل، دادگاه تجدید نظر استان تهران با تبدیل قرار دو متهم امنیتی خانم به مبلغ هر کدام ۱۰ میلیارد تومان موافقت نمود و به دنبال این اتفاق هر دو متهم بعد از ۱۷ ماه از زندان آزاد شدند.


به گزارش خبرنگار قضایی مهر سی ام مهرماه ۱۴۰۲ بود که شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران رای پرونده هر دو متهم را بعد از برگزاری جلسات دادگاه و تحقیقات به عمل آمده، دریافت آخرین دفاع و ملاحظه لوایح دفاعیه وکلای مدافع صادر کرد. برپایه رای صادره، یکی از متهم ها به افترا همکاری با دولت متخاصم آمریکا، به تحمل ۶ سال حبس، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت کشور ۵ سال حبس و به افترا فعالیت تبلیغی ضد نظام جمهوری اسلامی ایران به تحمل یک سال حبس محکوم شد. متهم دیگر پرونده هم به افترا همکاری با دولت متخاصم آمریکا به تحمل ۷ سال حبس، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت کشور ۵ سال حبس و به افترا فعالیت تبلیغی ضد نظام جمهوری اسلامی ایران به تحمل یک سال حبس محکوم شد. همچنین، هر ۲ متهم باتوجه به اقدامات ضد امنیتی به استناد بندهای پ، ح و ذ ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲، به عنوان مجازات تکمیلی به مدت ۲ سال از عضویت در احزاب، گروه ها، دسته جات سیاسی و فعالیت در فضای مجازی، رسانه ها و مطبوعات محروم شدند. در رای دادگاه آمده است، ایام بازداشت به استناد ماده ۲۷ قانون مجازات اسلامی کسر و محاسبه می گردد.

این گزارش حاکیست هر دو متهم ممنوع الخروج بوده و تا زمان صدور رای دادگاه تجدیدنظر هر کدام با سپردن قرار وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی بیرون از زندان خواهند بود.

1402/10/25
12:07:04
0.0 / 5
226
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده