در گفتگوی تلویزیونی اعلام شد:

صدور احكام شركت های متخلف وارد كننده تلفن همراه تا یك ماه دیگر

صدور احكام شركت های متخلف وارد كننده تلفن همراه تا یك ماه دیگر آی وكیل: مدیركل تعزیرات حكومتی استان تهران اظهار داشت: در حال بررسی تخلفات شركت های وارد كننده گوشیهای تلفن همراه هستیم و بعد از دریافت مدارك لازم، احكام این شركت های متخلف تا یك ماه دیگر صادر می گردد.به گزارش آی وكیل به نقل از صدا و سیما، محمدعلی اسفنانی در برنامه «گفتگوی ویژه خبری» شبكه دو سیما اضافه كرد: تا یك هفته گذشته ۴۰ شركت وارد كننده گوشیهای تلفن همراه مورد بررسی قرار گرفتند كه تخلف یكی از شركت ها به میزان پنج میلیارد تومان محرز شده است.

وی اظهار داشت: این شركت ۱۳ هزار گوشی تلفن همراه وارد كرده كه هر كدام را ۴۰۰ هزار تومان گرانتر فروخته است.

اسفنانی اضافه كرد: بر مبنای قانون، شركت های متخلف در این زمینه بین دو تا پنج برابر مبلغ گرانفروشی جریمه خواهند شد و همینطور موظف می شوند تا اضافه دریافتی ها را به خریداران بازگردانند.

وی اظهار داشت: بر مبنای بررسی های صورت گرفته، یكی از شركت ها ۲۰ هزار گوشی تلفن همراه وارد كشور كرده كه ۱۵ هزار دستگاه آن را فروخته و پنج هزار گوشی دیگر همراه را انبار كرده است.

رئیس كارگروه ارتباطات و صنایع ارتباطی مجلس هم در این برنامه اظهار داشت: از ۴۰ شركتی كه وزیر ارتباطات بعنوان شركت های وارد كننده گوشی تلفن همراه معرفی نمود، دو شركت اول یك سوم كل ارز دریافتی برای واردات این گوشیها را دریافت كرده است كه هر دو شركت متعلق به یك نفر است.

رمضانعلی سبحانی فر اضافه كرد: پنج شركت اول این فهرست ۵۰ درصد و ۱۰ شركت اول آن ۸۰ درصد ارز اختصاص یافته برای واردات گوشی تلفن همراه را دریافت كرده اند.

وی اظهار داشت: باید مشخص شود كه آیا این شركت ها مجاز به واردات گوشیهای تلفن همراه بوده اند و آیا در این میان از رانت استفاده شده است یا خیر؟

رئیس كارگروه ارتباطات و صنایع ارتباطی مجلس اضافه كرد: درخواست برای واردات گوشی تلفن همراه ۵۰۰ میلیون یورو بوده كه از این مبلغ ۲۲۰ میلیون یورو اختصاص یافته است، در این میان وزارت ارتباطات می گوید از مجموع مبلغ اختصاص یافته ۷۵ میلیون یورو پرداخت شده در حالیكه بانك مركزی از پرداخت ۱۲۳ میلیون یورو خبر می دهد.

سبحانی فر اظهار داشت: با استفاده از این مبلغ ۶۰۰ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه وارد كشور شده در حالیكه تنها ۳۰۰ هزار دستگاه از این تعداد در سامانه رجیستری ثبت شده و تكلیف مابقی مشخص نمی باشد و تا كنون به بازار ارائه نشده است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان دستگاه های صوتی، تصویری و گوشی تلفن همراه هم در ارتباط تلفنی با این برنامه اظهار داشت: گرانفروشی در بازار تلفن همراه از سوی شركت های وارد كننده است زیرا این شركت ها به لحظه قیمت ها را به دلار محاسبه می كردند و به ریال می فروختند.

ابراهیم درستی اضافه كرد: شركتی كه ۲۰ هزار گوشی تلفن همراه به كشور وارد كرده مجوز وارداتش را یك ماه پیش گرفته و بر مبنای تخلفاتش می توان این شركت را تا ۳۵ میلیارد تومان جریمه كرد.

وی اظهار داشت: درخواست ما این است تا وضعیت واردات ۴۰ شركت اعلام شده به صورت دقیق بررسی شود و متخلفان معرفی شوند تا اعتماد مردم بیشتر شود.

درستی اضافه كرد: نیمی از گوشیهای تلفن همراه وارد شده به كشور تا كنون به بازار ارائه نشده است.

1397/04/16
13:59:53
5.0 / 5
4246
تگهای خبر: تخلف , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل ماهر

استخدام وکالت
تنظیم وکالت

مدافع

آگهی رایگان وکالت