حضرتی در نامه ای به جنتی:

قضاوت را به مردم می سپارم

قضاوت را به مردم می سپارم به گزارش آی وكیل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه ای خطاب به دبیر شورای نگهبان، با بیان این كه «نسبت به رد صلاحیتش اعتراض نخواهد كرد و قضاوت را به مردم می سپارم»، اظهار داشت كه رد صلاحیت ها حجت را بر دلسوزان معتقد به نظام و انقلاب تمام كرد.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، در نامه الیاس حضرتی خطاب به آیت الله جنتی آمده است: در این اوضاع و احوال عجیب و غریب، از جانب هیات نظارتِ زیرنظر حضرتعالی خبر رسید كه به اسلام التزام ندارم و صلاحیتم برای حضور در انتخابات یازدهم رد شده است. قصد دفاع از خودم یا شكایت از رای هیات نظارت ندارم. اعتراضی هم نمی كنم. مردم و تاریخ به بهترین وجه قضاوت مان خواهند كرد و به قول و فعل همه ما نمره خواهند داد.
ایشان در ادامه این نامه با بیان این كه «شخصا و قلبا به نهاد شورای نگهبان عقیده دارم و برای تحقق این آرمان به سهم خود كوشیده ام» در عین حال این نماینده تهران اعتقاد دارد كه «این نهاد متاسفانه از اصل و شأن خود فاصله گرفته و همین قضاوت ها و غربالگری ها كه صبغه جناحی/ سیاسی دارد و به هیچ وجه قابل كتمان نیست، خود حجت موجهی است برای شناخت همین فاصله.»
حضرتی با بیان این كه سنگ خویش را به سینه نمی زند می گوید بیشتر نگران تصویر شورای نگهبان است كه به ادعای وی «روزبه روز در ذهن و ضمیر مردم ایران خاصه جوانان تیره تر و تارتر می شود و رفتار و گفتار این نهاد قانونی را به تنگ نظری و كج سلیقگی تعبیر می كنند.»
وی با بیان این كه بحث رد صلاحیت ها مربوط به امروز و روز گذشته یا این دوره و آن دوره نیست مدعی شد: به نظرم رای اخیر هیات نظارت حجت را بر فعالان سیاسی و دلسوزان معتقد به نظام و انقلاب تمام كرد و به آنها پیام داد كه دیگر بیشتر از این به خدمت و تجدید عهد چهل ساله اصرار نورزند.
حضرتی در عین حال تصریح كرد: البته ما با انقلاب و امام عهدی بسته ایم كه ردصلاحیت های گسترده آنرا نقض نمی نماید. من كماكان خودم را سرباز نظام و وفادار به آرمان های انقلاب می دانم و برای پیشبرد ایران عزیز از هیچ تلاشی فروگذار نیستم.
نماینده تهران در عین حال مدعی است كه این روند «هیچ تناسبی با وضعیت این روزها و گفتمان اتحاد و جذب حداكثری ندارد و جز یك كاسه كردن مجلس به نفع یك گروه و یك جریان به نتیجه دیگری ختم نمی شود» و ابراز عقیده كرد: اقدام شما پیشاپیش تنور سرد انتخابات را از قبل هم سردتر كرد و سبب دلسردی بخش های زیادی از مردم برای حضور پرشور در انتخابات شد. لابد این مخالفت ها و نقدها را كمابیش شنیده اید و از آثار تصمیمات تان مطلعید و عامدانه و بنابر ملاحظاتی كنارش نهاده اید.
او در آخر از جنتی خواست: دستور فرمایید تا تمام اسناد و مداركی را كه سبب رد صلاحیتم شده اند به اطلاعم برسانند تا دقیقا بدانم عدم التزام به اسلام به چه مفهوم است.1398/10/25
16:44:28
5.0 / 5
4056
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

استخدام وکیل

توکیل

خانواده

قانونی وکیل

وکالت ماهر

وکلا

وکیل قانونی