درختان گردویی كه قربانی اختلاف دو برادر شدند

درختان گردویی كه قربانی اختلاف دو برادر شدند به گزارش آی وكیل اصفهان درختان گردوی ۱۰ ساله در خوانسار قربانی اختلاف دو برادر و مسدود كردن مسیر روستاییان و احشام شده و با حكم دادگاه قطع شدند.به دنبال انتشار فیلمی در فضای مجازی در خصوص قطع درختان گردو در روستایی در خوانسار با حکم قضایی، رئیس دادگستری این شهرستان اظهار نمود: حکم قطع این درختان با شکایت شاکیان و عدم ایفای محکوم به تعهد خود در زمان مقرر، با وجود میل باطنی دادگاه اجرا شد.

سید اصغر حسینی، اظهار داشت: بعد از وصول دادخواستی در خصوص رفع ممانعت از حق و درخواست قطع اشجار از جانب دو برادر، مبحث در دادگاه خوانسار مورد رسیدگی قرار گرفت و مشخص شد که یکی از روستاییان با کاشت چندین درخت گردو، مسیر شاکیان را مسدود کرده و مشکلاتی برای آنها در رفت و آمد و آبیاری و همینطور عبور چارپایان به وجود آورده است.

وی اضافه کرد: دادگاه بدوی در خوانسار بعد از بررسی پرونده، حکم بطلان دعوی را صادر می کند؛ اما شاکیان پرونده در مرجع تجدیدنظر نسبت به رأی صادره اعتراض می کنند.

به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری خوانسار، رئیس دادگستری خوانسار اظهار داشت: دادگاه تجدیدنظر دو بار نسبت به این پرونده نقص وارد کرده و آنرا جهت بررسی و تحقیقات بیشتر و استماع اظهارات شهود، مطلعین، مواجهه حضوری و دریافت نظر کارشناسی به دادگاه خوانسار بر می گرداند.

وی با اشاره به دو بار بررسی در دادگاه تجدیدنظر و وصول نظریه کارشناسی در خصوص اینکه این راه مسدود شده است، اظهار داشت: در نهایت دادگاه تجدیدنظر با نقض حکم دادگاه بدوی خوانسار، حکم به رفع ممانعت از حق و قلع و قمع اشجار صادر کرد و شاکیان پرونده هم بعد از قطعیت حکم، به تقاضای صدور اجراییه مبادرت کردند.

حسینی با اعلان اینکه بعد از صدور اجراییه در پاییز سال گذشته، شاکیان به محکوم ضد تا اول مهر ۹۹ بمنظور فراهم کردن راهی برای رفت و آمد و تعریض مسیر مهلت می دهند، تصریح کرد: طی این مدت کوشش های بسیاری جهت صلح و سازش بین دو برادر و روستائیان صورت گرفت که متاسفانه موفقیت آمیز نبود.

این مقام قضایی اضافه کرد: متاسفانه فرد محکوم تا مدت اعلام شده به تعهد خود عمل نکرد و با درخواست مجدد شاکیان و با وجود میل باطنی دادگاه، حکم قطع حدود ۷ درخت گردو با حداکثر ۱۰ سال قدمت اجرا شد.
1399/07/10
19:09:31
5.0 / 5
1725
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری