وزیر دادگستری:

امنیت قضایی شرط مهم کارآمدسازی قوه قضاییه است

امنیت قضایی شرط مهم کارآمدسازی قوه قضاییه است آی وکیل: وزیر دادگستری اظهار داشت: امنیت قضایی برای مظلوم امید، برای مجرم نگرانی از مجازات و برای مردم عادی آرامش و آسایش به همراه دارد.


به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، امین حسین رحیمی در برنامه تلویزیونی تیتر امشب اظهار داشت: ما مسؤلان باید مراقب اقدام، عمل و تصمیم گیری های خود باشیم، چون مستقیم بر زندگی مردم تأثیر می گذارد.
وی ادامه داد: در اصل ۱۶۰ قانون اساسی آمده وزیر دادگستری مسئول تمام روابط بین قوه قضاییه با دو قوه دیگر است؛ در حالیکه این قوا مستقل از یکدیگرند، اما در عین حال به صورت جزیره ای هم نمی توانند عمل کنند.
رحیمی افزود: وظیفه دیگر وزارت دادگستری برقراری ارتباط بین سه قوه و مجلس شورای اسلامی است؛ ازاین رو تنها وزارت خانه ای است که در قانون اساسی هم از آن نامبرده شده است.
وی سپس وزیر دادگستری را مسئول تصویب قوانین قوه قضاییه در مجلس و دریافت بودجه مورد نیاز این قوه از دولت معرفی و تصریح کرد: مهم ترین نیاز قوه قضاییه به مجلس تصویب قوانین است و وزیر دادگستری باید طرح ها و لوایح مرتبط به قوه قضاییه را در مجلس پیگیری کند.
به قول وزیر دادگستری، دریافت بودجه و امکانات مورد نیاز قوه قضاییه از دولت هم از دیگر وظایف وزارت دادگستری است.

قوه قضاییه با ارتقاء امنیت قضایی کارآمدتر خواهد شد
ایشان در ادامه امنیت قضایی را شرط لازم کارآمدتر شدن قوه قضاییه اعلام و خاطرنشان کرد: امنیت قضایی برای مظلوم امید، برای مجرم ترس و نگرانی از مجازات و برای مردم عادی آرامش و آسایش به همراه دارد.
رحیمی اضافه کرد: وزیر دادگستری برای ارتقاء امنیت قضایی، باید بودجه و امکانات مورد نیاز قوه قضاییه را فراهم آورد.

با الکترونیکی کردن فرایندها، امکان وقوع فساد به حداقل می رسد
وزیر دادگستری در بخش دیگری از صحبت هایش اعلام نمود: ایران در کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل متحد عضویت دارد که مرجع ملی آن وزارت دادگستری است؛ بر طبق این کنوانسیون، موظفیم در دستگاههای دولتی فساد نداشته باشیم.
وی افزود: وزارت دادگستری موظف است دستگاههای دولتی و نهادهای امور اجرایی دولت را به سمتی هدایت کند تا فساد در آنها حذف شود یا به حداقل برسد.
رحیمی در انتها ابراز امیدواری کرد که با الکترونیکی کردن فرایندها در ادارات، امکان وقوع فساد به حداقل برسد.
منبع:

1400/06/11
10:42:35
0.0 / 5
327
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع
وکالت ماهر

دادگاه

دفاع

توکیل

دادگاه

بررسی وکیلها