بنگاه های املاک ساماندهی می شوند

بنگاه های املاک ساماندهی می شوند آی وکیل: قم رییس کل دادگستری استان قم از جدیت دستگاه قضا برای طرح ساماندهی بنگاه های املاک آگاهی داد.


حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری، رییس کل دادگستری استان قم ضمن تاکید بر ضرورت نظارت بر طرح ساماندهی بنگاه های املاک استان عنوان کرد: با توجه به بخشنامه های صادره قوه قضاییه و همین طور مصوبات شورای قضایی استان، طرح ساماندهی بنگاه های املاک بوسیله معاونت پیش گیری از وقوع جرم در دستور کار قرارگرفته که شاهد دستاوردهای این طرح در زمینه های مختلف هستیم.
وی با اشاره به این که متقاضیان دریافت و یا تمدید پروانه کسب ملزم به گذراندن دوره های آموزشی ۱۲۰ ساعته هستند، اضافه کرد: در این دوره ها سرفصل های در رابطه با این صنف همچون مبارزه با پول شویی، اخلاق در نظام صنفی، دوره های تخصصی جهت دریافت پروانه فنی و پیش گیری از وقوع جرم تدریس می گردد.
رییس کل دادگستری قم الزام متصدیان بنگاه های املاک به تنظیم پرینتی قراردادها و همین طور گنجاندن شرط ارجاع دعوا در صورت طرح به داوران را از دیگر خاصیت های این طرح برشمرد و اشاره کرد: عملیاتی شدن شرط داوری تأثیر به سزایی در کاهش دعاوی حقوقی و ورودی پرونده ها به مراجع قضایی خواهد داشت.
این مقام قضایی درباب مسئولیت بنگاه های املاک، ضمن تشکر از اعضای قانون مدار این صنف بیان کرد: با احراز مسئولیت مدنی و یا کیفری برخی اعضای متخلف بواسطه تنظیم قراردادهای غیرقانونی، دستگاه قضایی استان با قاطعیت به موضوع رسیدگی خواهدنمود.
منبع:

1400/06/12
14:16:53
0.0 / 5
342
تگهای خبر: پرونده , تخصص , تخلف , تدریس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل ماهر

استخدام وکالت
تنظیم وکالت

مدافع

آگهی رایگان وکالت