خداییان در مراسم رونمایی از نظام هویت هوشمند موقوفات مطرح كرد

تسریع در ارائه خدمت به واقفین و شفافیت در موقوفات با راه اندازی نظام هویت هوشمند موقوفات

تسریع در ارائه خدمت به واقفین و شفافیت در موقوفات با راه اندازی نظام هویت هوشمند موقوفات به گزارش آی وکیل رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: راه اندازی سامانه نظام هویت هوشمند موقوفات هم سبب تسریع در ارائه خدمت به واقفین می شود، هم شفافیت در موقوفات را فراهم می آورد و هم به ثبت سریع تعداد زیادی شخص حقوقی کمک می نماید.


به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، مراسم رونمایی از نظام هویت هوشمند موقوفات کشور با حضور ذبیح الله خداییان معاون و سخنگوی قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و حجت الاسلام والمسلمین خاموشی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه انجام شد.
خداییان رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این مراسم با گرامیداشت دهه وقف، این دهه را به مدیران سازمان اوقاف و تلاشگران این حوزه تبریک گفت.
وی به نقش موثر نظام هویت هوشمند در شفافیت در موقوفات، تسریع در امور، ارتقای کیفیت ارائه خدمات و نظارت الکترونیکی اشاره نمود.
خداییان اشاره کرد: با هر وقفی که صورت می گیرد یک شخصیت حقوقی جدید ایجاد می شود که نیاز به یک شناسنامه دارد. بر این اساس یک شناسه ملی اختصاص داده می شود که احراز هویت بوسیله این شناسه یکتا صورت می گیرد و تمام کارهای شخص حقوقی بوسیله شناسه ملی قابل رصد و پیگیری است.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اشاره کرد: تا حالا اختصاص شناسه ملی به شخص حقوقی بصورت دستی صورت می گرفت که با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه به ویژه در دوره آقای خاموشی، نظام هویت هوشمند به وجود آمد و از این پس بمحض این که وقفی صورت می گیرد اطلاعات بصورت الکترونیکی به سازمان ثبت ارسال و تمام مراحل ثبت و اختصاص شناسه ملی بصورت لحظه ای انجام می شود.
عضو شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به مزایای این نظام هوشمند اشاره کرد: راه اندازی این سامانه سبب تسریع در ارائه خدمت به واقفین، شفافیت در موقوفات و ثبت سریع تعداد زیادی شخص حقوقی می شود.
وی افزود: انجام این کار با توجه به این که تمام امور بصورت الکترونیکی است امکان اشتباه را نیز کمتر می کند و یک نوع تحول در بحث نظارت بر موقوفات ایجاد خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین خاموشی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در این مراسم با قدردانی از رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و معاونت های این سازمان به جهت راه اندازی این سامانه، اظهار نمود: در سازمان اوقاف یکی از موضوعات مهم و مورد دغدغه، تعیین تکلیف وضعیت اسناد موقوفه و حفظ آنها است که با راه اندازی نظام هوشمند تسریع در امور صورت می گیرد.
وی اشاره کرد: اختصاص این شناسه ملی، شفافیت و سرعت عمل بیشتر را به همراه خواهد داشت و بر طبق این هویت بخشی، به سرعت مشکلات شناسایی شده و با همکاری دستگاه قضایی بسیاری از آنها حل و فصل خواهد شد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از نهادهای مرتبط خواست که در این هویت بخشی کمک کنند.
حجت الاسلام والمسلمین خاموشی به نقش موثر نظام هویت هوشمند در انجام ماموریت های سازمان اوقاف در بُعد حفظ موقوفات اشاره نمود و بیان داشت: بر این اساس موقوفات دارای شناسنامه هویتی در ادارات ثبت اسناد و املاک کشور خواهد شد.
وی در آخر با اشاره به نیاز اساسی سازمان اوقاف به نظام هویت هوشمند موقوفات کشور، از رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور قدردانی کرد.
تسهیل و تسریع در ارائه خدمات برای واقفین و حذف هرگونه استعلام کتبی
مرتضی ادب مدیرکل پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی نیز اهم سیاست های نظام هویت هوشمند مدیریت و ثبت اشخاص حقوقی را ایجاد تسهیل و تسریع در ارائه خدمات برای واقفین و حذف هرگونه استعلام کتبی، شفاف سازی و تثبیت اقلام و اطلاعات هویت ها، توسعه خدمات الکترونیک در تمام کشور، ارتقای ابزارهای ارزیابی عملکرد و پایش برخط وضعیت هویت موقوفات و اطلاع رسانی و ارتقای سطح آگاهی های عمومی در بحث هویت موقوفات عنوان نمود.
در اختتام این مراسم نظام هویت هوشمند موقوفات کشور با شروع به کار شناسه ملی بقعه متبرکه امام زاده صالح (ع) رونمایی گردید.
منبع:

1400/07/26
08:15:59
0.0 / 5
7739
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری