تعمیر و رگلاژ درب های ضد سرقت

تعمیر و رگلاژ درب های ضد سرقت در رگلاژ کردن درب های ضد سرقت تعمیرکار همه اجزا و یراق آلات را به خوبی بررسی می‌کند. گاهی اوقات باید برای رگلاژ کردن لولای جدیدی به درب اضافه شود.


درب ضد سرقت ممکن است بعد از مدتی استفاده به هر دلیلی از رگلاژ خارج شود، در واقع باید گفت که لولاها، قفل، روکش، لنگه درب و سایر اجزایی که باعث حرکت درب ضد سرقت می‌شوند می‌توانند باعث خارج شدن درب از رگلاژ باشند. بنابراین درب‌های ضد سرقت معمولا به رگلاژ نیاز دارند.

چه زمانی درب باید رگلاژ شود

معمولا درب های ضد سرقت به این دلایل نیاز به رگلاژ پیدا می‌کنند

- خراب شدن قفل درب ضد سرقت

- خراب شدن یا شکستن لولاهای درب ( گاهی اوقات مواردی مثل زنگ زدگی، گرد و غبار یا ضعیف بودن لولاها باعث شکستگی آنها می‌شود)

- خارج شدن خرید درب ضد سرقت از رگلاژ  که باعث مشکل بسته شدن درب یا ایجاد سر و صدا در زمان باز و بسته شدن درب می‌شود. این اتفاق معمولا به دلیل نشست ساختمان یا فشار وارد شده زیاد به ساختمان صورت می‌گیرد.

- آسیب دیدن روکش درب ضد سرقت به هر دلیلی.

تعمیر درب ضد سرقت

معمولا تعمیر درب ضد سرقت شامل موارد زیر می‌شود:

- تعمیر، رگلاژ و تنظیم فروش درب ضد سرقت

- تعمیر و یا تعویض قفل یا مغزی قفل درب ضد سرقت

- تعمیر روکش درب ضد سرقت

- تعویض و تعمیر یراق‌آلات درب‌های ضد سرقت

- رفع صدای درب ضد سرقت

- تعمیر و تعویض چشمی و دستگیره درب ضد سرقت

تنظیم کردن درب ضد سرقت ترک ، چینی و ایرانی

هیچ تفاوتی نمی کند که از کدامیک از انواع درب های ضد سرقت در خانه خود بهره برده‌اید. در هر صورت تعمیر و رگلاژ درب ضد سرقت باید توسط یک شخص متخصص انجام گیرد. تعداد لولاها، محل قرارگیری آنها و فاصله آنها در تنظیم کردن درب مهم است و باید توسط یک فرد متخصص و با تجربه انجام شود. در غیر این صورت ممکن است به درب آسیب وارد شود.

رگلاژ درب ضد سرقت

در رگلاژ کردن درب های ضد سرقت تعمیرکار همه اجزا و یراق آلات را به خوبی بررسی می‌کند. گاهی اوقات باید برای رگلاژ کردن لولای جدیدی به درب اضافه شود.

در میان انواع درب های ضد سرقت ترک، چینی و ایرانی، درب ضد سرقت ایرانی برای رگلاژ کردن کار ساده‌تری دارد و این کار پیچیدگی های کمتری دارد.

تعمیر یا رگلاژ درب های ضد سرقت چینی بسیار سخت و دشوار است و برای رگلاژ کردن این درب‌ها معمنلا به تعمیرکار و  جوشکار نیاز دارید که همزمان درب را جابجا و لولاها را نصب کنید.

یک نکته بسیار مهم در رگلاژ درب ضد سرقت لوکس وجود دارد و آن موضوع پیدا یا پنهان بودن لولاها است. در صورتی که لولاها از هر دو طرف پنهان باشند (مثل درب ضد سرقت چینی) کار رگلاژ یا تعمیر درب واقعا سخت خواهد بود و به یک تعمیرکار متخصص نیاز خواهید داشت.

برای این که درب ضد سرقت شما نیاز کمتری به تعمیرات یا رگلاژ پیدا کند باید به صورت دوره‌ای قفل و لولای درب را روغن کاری کنید. همچنین بهتر است که روکش درب را به صورت منظم با دستمال نم‌دار تمیز کنید.

رفع صدای درب ضد سرقت

گاهی اوقات صدای درب ضد سرقت در زمان باز و بسته شدن بسیار آزاردهنده است، در این صورت شما می‌توانید خودتان دست به کار شوید. معمولا سر و صدای باز و بسته شدن درب ضد سرقت نشان دهنده وجود یک مشکل در اجزای تشکیل دهنده آن است. در صورتی که این صدا با روغن‌کاری رفع نشد بهتر است با یک تعمیرکار مشاوره کنید تا درب را عیب‌یابی کند.

برای این که صدای آزاردهنده درب ضد سرقت متوقف شود می توانید لولاهای درب را روغن کاری کنید و گاهی نیز باید میخ لولا را بیرون آورده و تمیز کنید. با این حال این کار باید با نهایت احتیاط انجام شود که آسیبی به در وارد نشود در غیر این صورت ممکن است درب دچار آسیب شده و هزینه زیادی روی دستتان بگذارد.

یک نکته مهم

برای روغن کاری درب ضد سرقت بهتر است از روغن های مخصوص و با کیفیت استفاده کنید که معملا روغن موتور یا همان روغن ماشین است. اگر از این روغن در دسترس ندارید می‌توانید از روغن چرخ خیاطی استفاده کنید. بعد از روغنکاری چند بار درب را باز و بسته کنید تا مطمئن شوید که لولاها به خوبی کار می‌کنند.

در صورتی که روغن مخصوص در دسترس نداشتید می‌توانید از روغن مایع خوراکی استفاده کنید اما باید بدانید که این عملکرد موقتی است و درب مجددا دچار صدا می‌شود.

در آوردن میخ لولای درب ضد سرقت

گاهی نیاز است که برای رفع سر و صدای درب ضد سرقت میخ لولای آن را خارج کرده تمیز کنید. این کار باید با احتیاط صورت گیرد تا درب از رگلاژ خارج نشود. برای خارج کردن لولا کافی است که با یک انبردست میخ لولا را در جهت عقربه‌های ساعت به سمت بالا بکشید که به راحتی خارج می‌شود.

در این صورت باید درب را خارج کنید و به دیوار یا تکیه گاه محکمی تکیه دهید، آسیب دیدن درب ممکن است باعث شود مجبور به تعویض درب باشید، پس در این مورد خیلی دقت کنید.

بهترین کار بعد از خارج کردن لولای درب این است که میخ لولا را به خوبی گریس کاری کنید یا اگر احساس می‌کنید که میخ دچار خوردگی و زنگ زدگی شده است می‌توانید آن را سمباده بزنید. در صورتی که سمباده در دسترس خود ندارید می توانید آن را با سیم ظرفشویی بشویید.

برای نرم کردن میخ لولای درب ضد سرقت می توانید از روغن، گریس، شمع یا صابون استفاده کنید. هر کدام از این موارد می‌تواند به خوبی کار را برای شما انجام دهد.

کلام آخر

رگلاژ کردن درب ضد سرقت کار ساده ای  نیست و در صورتی که درب ضد سرقت منزل شما از رگلاژ خارج شود برای این کار باید از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. دستکاری کردن درب ممکن است موجب آسیب جدی به درب ضد سرقت شود.

در صورتی که درب ضد سرقت سر و صدای زیادی هنگام باز یا بسته شدن دارد می‌توانید با استفاده از روغن کاری لولاها مشکل را حل کنید در صورتی که با این کار مشکل رفع نشد می توانید مغزی لولاها را خارج کرده، تمیز کنید و دوباره در جای خود قرار دهید. بهتر است که به صورت دوره‌ای لولاها را تمیز و روغنکاری کنید تا از هزینه‌های تعمیر و تعویض محفوظ بمانید.

 

1400/09/26
23:41:53
0.0 / 5
427
تگهای خبر: رپورتاژ , فروش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

دفاع

دادگاه

وکالت ماهر

آگهی قانونی وکیل

قضایی

مدافع

تنظیم وکالت