گزارش آی وكیل؛

گرانفروشی نان را به تعزیرات اطلاع دهید

گرانفروشی نان را به تعزیرات اطلاع دهید آی وکیل: در ایام اخیر و بعد از زمزمه های حذف ارز ترجیحی برخی کالاها و اقلام اساسی، بگفته مسئولان قیمت نان تغییری نداشته و تعدادی از نانوایی ها خودسرانه قیمت را زیاد کردند.به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، در ایام اخیر و بعد از زمزمه های حذف ارز ترجیحی برخی کالاها و اقلام اساسی، بگفته مسئولان قیمت نان تغییری نداشته و تعدادی از نانوایی ها خودسرانه قیمت را زیاد کردند.
اگرچه بهادری جهرمی سخنگوی دولت می گوید به هیچ وجه قیمت نان برای مردم تا آخر سال تغییر نمی کند و رییس جمهور اجازه گران شدن نان را نمی دهد، اما در بعضی از نانوایی ها قیمت نان در چند روز اخیر بالا رفته است.
همچنین اصغر پابرجا رییس اتحادیه صنف نانوایان سنگکی درباره گران فروشی نان در تهران اظهار داشت: قیمت آرد نانوایی هنوز تغییری نداشته است و باید نان سنگک معمولی بین دو تا سه هزار تومان به دست مشتری برسد و هرگونه افزایش قیمتی بیش از این گران فروشی شمرده می شود مگر این که مشتری بخواهد نان سنگک سفارشی دریافت کند که قیمت آن نیز با آنچه برخی متخلفان انجام می دهند همخوانی ندارد.
وی اعلام نمود: اما طی سالهای اخیر با افزایش نرخ تورم، هزینه های تولید این کالا نیز بالا رفته بطوریکه دستمزد کارگری، مواد اولیه، کرایه حمل و نقل آرد و اجاره مکان های هزینه سرباری جدا از دیگر هزینه های تولید برای واحدهای نانوایی افزایش شایان توجهی داشته است، اما با این وجود به تمامی واحدهای نانوایی ابلاغ گردیده تا تعیین نرخ جدید از طرف دولت افزایشی در نرخ نان صورت نگیرد.
به گفته وی، مقرر است طبق دستورالعمل دولت یارانه و یارانه نان به دست مردم برسد و قیمت نان برای مصرف کنندگان افزایشی نداشته باشد.
مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از طرف واحدهای نانوایی سنگکی مراتب را به اتحادیه مذکور با سامانه ۱۲۴ اعلام کنند تا با گران فروشان برخورد جدی صورت گیرد.

علاوه بر این سامانه ۱۳۵ تعزیرات هم مرجعی برای رسیدگی به شکایات همچون گران فروشی ها است. شهروندان برای دسترسی به این سامانه می توانند تمام مراحل گران فروشی اصناف و نانوایی ها را به تعزیرات بصورت غیر حضوری اعلام کنند.
طبق گفته مسئولان قیمت نان های سنتی نباید تغییر کند چونکه سه نوع آرد سبوس ۲۸ درصد ۱۶ هزار و ۹۰۰، آرد با سبوس ۱۸ درصد به قیمت ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان است که بیشتر نانوایی ها از این آرد استفاده می نمایند و سبوس ۲۲ درصد نیز ۱۶ هزار تومان است. این قیمت ها در سایت سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان درج شده است.


منبع:

1401/02/17
20:15:40
0.0 / 5
287
تگهای خبر: تخلف , سازمان , سایت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل ماهر

استخدام وکالت
تنظیم وکالت

مدافع

آگهی رایگان وکالت