استاندار خوزستان تأكید كرد؛

ضرورت برگزاری علنی محاکمه خاطیان متروپل

ضرورت برگزاری علنی محاکمه خاطیان متروپل به گزارش آی وکیل استاندار خوزستان در مورد محاکمه مسببان و خاطیان حادثه متروپل اظهار داشت: حتما مبحث محاکمه باید به صورت علنی برگزار و این افراد به اشد مجازات محکوم شوند.به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، صادق خلیلیان شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران درباره آخرین اقدامات درباره حادثه متروپل بیان نمود: به مرحله آخر جست وجو پیکر افراد زیر آوار مانده در متروپل رسیدیم و تا پیدا کردن آخرین نفر هم این عملیات جست وجو و نجات ادامه دارد.
وی از انجام کار آواربرداری از متروپل در چهار جبهه اطلاع داد و اضافه کرد: دو جبهه در دست آتش نشانان است و هلال احمر هم به آنها کمک می نماید (آتش نشانان تهران، شیراز، اهواز، کارون و...) و دو جبهه دیگر در دست قرارگاه خاتم الانبیا و سپاه پاسداران قرار دارد که همه نیروها الان مشغول کار هستند.
استاندار خوزستان با تکیه بر این که ۹۰ درصد پیکرها از زیر آوار متروپل پیدا و به بیمارستان تحویل داده شدند، بیان نمود: حالا دو مرحله کار برای اتمام عملیات در متروپل وجود دارد که نخستین آن خروج همه اجساد از زیر آوار متروپل بوده و در شرف انتهاست.
خلیلیان اضافه کرد: مرحله دوم در مورد باقی مانده ساختمان است که در این خصوص مهندسانی از نظام مهندسی کشور، وزارت راه و شهرسازی و شهرداری حضور پیدا کردند و جمع بندی این کارشناسان این است که باقی مانده ساختمان مقاوم نیست و بر مبنای تصمیمات که گرفته شد، مقرر شده است که این ساختمان از طبقات بالا کم کم تخریب شود؛ البته تا زمانی که جست وجو اجساد به اتمام نرسیده باشد هیچ گونه عملیات تخریب اجرایی نخواهد شد.
استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: حدود ۳۰ درصد ساختمان متروپل توسط افراد خریداری شده است که باید تعیین تکلیف شوند که از راه دادستانی مراحل قانونی این امر در دست اقدام است.
وی از مسدود یا توقیف شدن کلیه حساب ها و اموال مالک ساختمان متروپل اطلاع داد و اضافه کرد: این اموال الان در اختیار دادستانی است و از محل این اموال هم همه خسارت ها به خانواده و افراد متضرر پرداخت می شود؛ البته از این اموال هم دیه افراد فوتی و مصدومان حادثه پرداخت خواهد شد.
استاندار خوزستان افزود: همه خسارت های مالی افراد همچون فوتی ها، مصدومان، کارگران شاغل در این ساختمان یا پروژه های مالک متروپل و همینطور کسانی که به خاطر این حادثه کارشان تعطیل یا نقل مکان کردند، احصا شده و در اختیار دادستانی قرار گرفته است.
خلیلیان تصریح کرد: البته ساختمان های دیگری هم این فرد و هولدینگ آن در سطح خوزستان و شهر آبادان ساخته اند که زیر نظر یک تیم کارشناسی از نظام مهندسی بررسی می شوند تا از بروز فاجعه دیگر جلوگیری شود.
استاندار خوزستان در مورد احراز مشارکت منطقه آزاد اروند و شهرداری آبادان برای ساخت این ساختمان اظهار نمود: خیر محرز نیست و استاندار وقت باید احضار و جوابگوی سوالات دادستانی باشد.
وی در مورد محاکمه مسببان و خاطیان حادثه متروپل تصریح کرد: حتما مبحث محاکمه باید به صورت علنی برگزار و این افراد به اشد مجازات محکوم شوند.
استاندار خوزستان اظهار داشت: از اهالی رسانه تشکر می کنم که به جد از آغاز وقوع این حادثه حضور داشته اند و پوشش خبری داند تا اطلاع رسانی های لازم، صحیح و دقیق صورت گیرد.

1401/03/11
13:44:50
0.0 / 5
219
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده