یك مسئول عنوان كرد

تنها ۱ و نیم درصد اراضی کشور استان مرکزی سند دارند

تنها ۱ و نیم درصد اراضی کشور استان مرکزی سند دارند به گزارش آی وکیل مرکزی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مورد سند املاک دولتی اظهار داشت: در استان مرکزی ۵۵۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی وجود دارد که تنها ۸ هزار هکتار معادل یک و نیم درصد صاحب سند هستند.


حسن بابایی روز چهارشنبه ۱۱ خرداد در جمع خبرنگاران در اراک اظهار نمود: از مجموع ۱۶۴ میلیون هکتار مساحت کشور ۱۳۷ میلیون هکتار عرصه های ملی و منابع طبیعی هستند که با تلاشهای همکاران ثبتی و همکاری دستگاههای مربوطه ۱۲۹ میلیون هکتار معادل بیشتر از ۹۵ درصد دارای سند شده اند.
وی ضمن اشاره به این که استان مرکزی وسعت ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار هکتاری دارد اضافه کرد: قریب به ۲ میلیون هکتار این مساحت عرصه های ملی و منابع طبیعی هستند. در این استان یک میلیون و ۹۳۰ هزار هکتار معادل قریب به ۹۸ درصد از اراضی ملی سنددار شده اند.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطرنشان کرد: در حوزه اراضی زراعی و کشاورزی، هدفگذاری شده است که سال جاری کار در این عرصه آغاز شود البته سالهای گذشته اقداماتی صورت گرفته است. سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ هدفگذاری شده تا اراضی کشاورزی به یک وضعیت مطلوب برسند.
وی اظهار داشت: با عنایت به اقدامات صورت گرفته، بیشتر از ۹۰ درصد املاک دولتی دارای سند هستند، یکسری از املاک همچون املاک آموزش و پرورش مستند مالکیت ندارند که مقرر شده دستگاه ها در جهت تهیه مستندات اقدام لازم را انجام دهند.
وی افزود: در استان مرکزی ۵۵۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی وجود دارد که تنها ۸ هزار هکتار معادل یک و نیم درصد صاحب سند هستند.
وی افزود: در جهت پیشگیری از جعل اسناد یک برنامه راهبردی در سازمان تعریف شده تا در آینده تمام اسناد به صورت الکترونیکی صادر شود، در این خصوص سند در سامانه "ثبت من" ثبت می شود و فرد در صورت احتیاج به این سند با رفتن به دفترخانه ها می تواند سند را در سامانه رویت کند و احتیاج به سند فیزیکی نیست.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان نمود: مبادرت به حدنگاری و صدور اسناد در حوزه زراعی و شهری و مسکونی بهترین راهکار برای پیشگیری از جعل سند و دخالت افراد سودجو در دریافت سند است.
منبع:

1401/03/12
10:41:08
0.0 / 5
218
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری