رییس سازمان زندان ها ابراز امیدواری كرد

رشد ۵۰ درصدی اشتغال در زندان ها تا آخر سال

رشد ۵۰ درصدی اشتغال در زندان ها تا آخر سال آی وکیل: رئیس سازمان زندان ها اظهار داشت: در دوره جدید مدیریت زندان ها به سمت تحول و تعالی پیش خواهیم رفت؛ پس روسای زندان ها باید دانایی محوری و خرد جمعی را سرلوحه خود بگذارند که لازمه این محور هم داشتن برنامه است.به گزارش آی وکیل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، نشستی تازه از سلسله نشست های تخصصی «هیأت اندیشه ورز» در سازمان زندان ها و در جلسه هم اندیشی "روسای زندان های سراسر کشور" با غلامعلی محمدی برگزار شد.

رئیس سازمان زندان ها در این جلسه که به شکل ویدئوکنفرانس به انجام رسید، با تبریک هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله بهشتی و همراهان این شهید بزرگوار، تاکید کرد: ما تلاش داریم با برگزاری جلسات در میان با همکاران در چارچوب نشست های «هیأت اندیشه ورز» و اعلام انتظارات از ایشان و هم عرضه نقطه نظرات و پیشنهادات ازسوی همکاران محترم، به نحوی عمل نماییم که اداره امور زندان و تکالیف و وظایف ما با خرد جمعی و به بهترین وجه ممکن عملیاتی شود.

* نتیجه تمام برنامه های ما، در خدمات روسای زندان ها تجلی می یابد

محمدی ضمن اشاره به نقش روسای زندان ها در انجام امور اصلاحی و تربیتی مددجویان اظهار داشت: روسای زندان ها مهم ترین رکن سازمان در اداره امور زندان ها و مهم ترین افرادی هستند که در تشکیلات سازمان می توانند در اجرای رسالت ها، مأموریت ها و برنامه های سازمانی ایفای نقش کنند.

وی همینطور اظهار داشت: نتیجه تمام برنامه های ما، در خدمات روسای زندان ها تجلی یافته و ظهور و بروز خواهد داشت. مبحث سازمان زندان ها حول زندانی و زندان است و متولی اداره زندان ها هم شما روسای زندان ها هستید.

وی با بیان این که مأموریت های سازمان به دست روسای زندان ها تجلی می یابد، خاطرنشان کرد: ابزار اصلی در اختیارتان برای انجام مأموریت ها و هم برای رفع مسئولیت مدنی، کیفری و اداری شما همانا آیین نامه سازمان، مقررات در حوزه زندان ها و هم عملکردتان در قالب آیین نامه زندان ها و البته اشراف کامل به این متون است.

رئیس سازمان زندان ها خاطرنشان کرد: سفارش می کنم همواره آیین نامه و مقررات مذکور را بخوانید و آنرا ملکه ذهن خودتان کنید. انتظار دارم روسای زندان ها خویش را مجهز به شناخت رسالت ها و مأموریت هایی نمایند که حول وظیفه شما در آیین نامه ذکر شده است.

محمدی در ادامه اولویت های ده گانه سازمان زندان ها درسال جاری را تذکر داد و اجرای آنرا متوجه روسای زندان ها دانست و این گونه اظهار داشت: توسعه کمی و کیفی اشتغال، کاهش جمعیت کیفری زندان ها، ارتقاء کیفیت غذا، اصلاح و بهبود فرآیندهای خدمت رسانی در زندان ها، خدمات رفاهی ویژه کارکنان، شناسایی نیروهای مستعد و نخبه با تاکید بر جانشین پروری، توجه به خانواده زندانیان، تجهیز زندان ها به سامانه های هوشمند و تکنولوژی های جدید، تفکیک و طبقه بندی زندانیان و هم انتقال زندانیان واجدشرایط به موطن خود، اولویت هایی است که در زندان ها باید عملیاتی شود.

وی ضمن اشاره به آیین نامه سازمان زندان ها و با تاکید بر توسعه اشتغال مددجویان اظهار داشت: خوشبختانه برای توسعه کمی و کیفی اشتغال در زندان ها، شاهد امتیاز معافیت مالیاتی برای سرمایه گذاران و هم اعطای تسهیلات ۵۰۰ میلیاردی و رشد قابل توجه آن هستیم.

وی افزود: این فرصت مناسبی است که می تواند مهم ترین برنامه سازمان را در زندان ها اجرایی کند. براین اساس هم امیدوارم درنهایت تا آخر سال شاهد رشد ۵۰ درصدی اشتغال در زندان ها باشیم. هدف اصلی تسهیلات، توسعه اشتغال در زندان هاست تا متناسب با تسهیلات، شغل ایجاد شود. بنابرین از شما می خواهم هم اعتبارات را جذب کنید و هم بهره مندی از این تسهیلات را محقق سازید. ضمن این که حتما بر بازپرداخت این وام ها نظارت داشته باشید.

*در بازدیدها عملکرد مدیران را راستی آزمایی خواهیم کرد

محمدی بر آگاهی کامل روسای زندان از مراکز تحت مدیریتی خود خاطرنشان کرد و اظهار داشت: رئیس زندان باید از جزء به جزء مسائل زندان آگاه باشد و به صورت روزانه اطلاعات زندان را دریافت کند. مداوم سرکشی نماید و بر همه بخش ها نظارت داشته و مسلط بر آیین نامه سازمان باشد. شما چشم و چراغ سازمان هستید و بطور قطع سازمان به وجود شما افتخار خواهد نمود.

وی این گونه بیان نمود: رکن اصلی تحقق برنامه سازمان، روسای زندان ها هستند. توقع دارم سطح عملکردی سازمان را ارتقا دهید و تردید هم ندارم که اکثریت مدیران زندان ها، برمبنای این موارد اقدام می کنند. بازدیدهای من از زندان ها تشریفاتی نیست و راستی آزمایی خواهیم کرد. هرچند می دانم شما همواره درجهت سربلندی سازمان قدم خواهید برداشت.

رئیس سازمان زندان ها در انتها این نشست ضمن پاسخ به سوالات روسای زندان ها و تاکید بر توسعه رفاهیات کارکنان، درمورد جذب نیروهای سازمانی در حوزه زندانبانی بیان نمود: ما در جذب نیرو باید رویکرد جدید داشته باشیم یعنی علاوه بر شرایط عمومی احتیاج به بهره هوشی بالا و توان جسمی مناسب آنان هم داریم و کسانی را لازم داریم که توانمندی لازم را برای کار در محیط زندان داشته باشند.

سلسله نشست های تخصصی «هیأت اندیشه ورز» با هدف هم اندیشی و گفتمان سازی در جهت بهره گیری از خرد جمعی در اداره زندان های کشور، ازچندی پیش با حضور رئیس سازمان زندان ها و گروههای مختلف شغلی فعال در حوزه زندان ها دردستور انجام قرار گرفته است.

منبع:

1401/03/31
22:48:51
0.0 / 5
199
تگهای خبر: ابزار , تخصص , خدمات , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

خانواده

وکالت قانونی

بررسی وکیلها

تنظیم وکالت

توکیل

موکل

محکمه