درخواست چمران از دیوان عدالت اداری در رابطه با پرونده های شکایات باغات

درخواست چمران از دیوان عدالت اداری در رابطه با پرونده های شکایات باغات به گزارش آی وکیل، رئیس شورای شهر تهران ضمن اشاره به مصوبه شورا در رابطه با ساخت و ساز در باغات، اظهار داشت: کسانی که باغ دارند تنها می توانند ۱۵ درصد باغ خویش را در دو طبقه بسازند و همین مصوبه منجر به شکایات بسیار در دیوان شده است. انتظارم اینست که قضات دیوان مطابق با قانون به این شکایات رسیدگی کنند و آرای صادره از شورای شهر به کارشناسان واگذار نشود.


به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، مهدی چمران در نشست مشترک رئیس دیوان عدالت اداری با اعضای شورای اسلامی شهر تهران و شهردار تهران به همراه معاونین و شهرداران مناطق ۲۲ گانه اظهار داشت: مردم انتظار دارند اگر زمانی خلافی صورت گرفت در بستر عدالت نتایج را مشاهده کنند. ما به دنبال این هستیم تا از صدمه دیدن و ضرر و زیان مردم جلوگیری نماییم تا حجم پرونده ها کاهش پیدا کند و هرچه تعداد پرونده ها کاهش پیدا کند مردم رضایت بیشتری دارند.
چمران ضمن اشاره به ارتباط زیاد شهرداری و دیوان عدالت اداری اظهار داشت: این ارتباط از گذشته وجود داشته و باید بیشتر هم شود. تاثیر تصمیمات شورای شهر در تمام کشور دیده می شود و اغلب مطالبی که میان شهرداری و دیوان عدالت وجود دارد در ارتباط با شکایت از مصوبات است.


وی افزود: مباحثی که وقت گیر است و پرونده زیاد تولید می کند، آرای ماده ۱۰۰ و آرای مرتبط به باغات است که بیشترین میزان شکایت را به خود اختصاص داده اند و امیدواریم به نتایجی دست یابیم که تعداد پرونده ها کاهش پیدا کند.
چمران با اشاره به اینکه هزاران پرونده ماده ۱۰۰ در دیوان وجود دارد، اظهار داشت: کاهش تعداد پرونده باغات هم یکی دیگر از مهم ترین خواسته های مدیریت شهری است؛ البته شهرداری تلاش می کند تا به تعداد درختان بیافزاید. باغ های تهران همه از بین رفته اند و کسانی که باغ دارند تنها می توانند ۱۵ درصد باغ خویش را در دو طبقه بسازند و همین مصوبه شورای شهر منجر به شکایات بسیار در دیوان شده است. انتظارم اینست که قضات دیوان مطابق با قانون به این شکایات رسیدگی کنند و آرای صادره از شورای شهر را به کارشناسان واگذار نشود.
1401/06/02
17:06:49
0.0 / 5
228
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری