دادستان عمومی و انقلاب مركز فارس:

تشکیل ۷۲ پرونده فساد اداری در فارس

تشکیل ۷۲ پرونده فساد اداری در فارس به گزارش آی وکیل، فارس دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس اعلام نمود که از سال قبل تابحال 72 پرونده مفاسد اداری در این استان تشکیل و در دستور رسیدگی قرار گرفته است.


سید مصطفی بحرینی در همایش مسئولان قضایی فارس که با حضور دادستان کل کشور در شیراز برگزار شد، به ارائه گزارش مبسوطی از عملکرد دادسراهای استان پرداخت و با اشاره به ورود ویژه به موضوعات حقوق عامه، اظهار داشت: تلاش نموده ایم تا در این بخش در امتداد حفظ و صیانت از حقوق عمومی مردم با جدیت و قاطعیت وارد شویم و موضوعات را تا آخر و حصول نتیجه دنبال نماییم.
به نقل از دادگستری فارس، بحرینی با تکیه بر این که استفاده مجرمان خشن و افراد شرور از مرخصی زندان و سایر تسهیلات قضایی در حد صفر بوده است، اظهار داشت: این در حالیست که تأکیدات ریاست قوه قضائیه درباب جلوگیری از بازداشت های بی خود در استان فارس به شدت مورد بررسی قرار دارد و این امر با سرکشی های مکرر و مستمر از زندان ها توسط قضات مراقبت می شود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات دادگستری فارس به نظارت بر نحوه مدیریت دستگاه های اجرائی از حیث نگهداری اموال و دارایی های موجود دستگاهها و نهادهای عمومی اشاره نمود و اضافه کرد: تعیین تکلیف اموال موجود در انبار ها نسبت به زمان مشابه قبل ۵۵ درصد رشد داشته است.
این مقام قضایی فارس همین طور از کاهش زمان تعیین تکلیف رسیدگی به پرونده اموال از ۲۴۰ روز در سال قبل به ۱۲۸ امسال آگاهی داد و اشاره کرد: نظارت بر تعیین تکلیف اموال بلاصاحب یا فاسد شدنی موجود در انبار دستگاه های اجرائی و سازمان اموال تمیلکی استان از دیگر اقدامات انجام شده که انهدام اموال فاسد شدنی نسبت سال قبل ۷۰۶ درصد بالا رفته است.
بحرینی از دیگر موارد مهم اقدامات دادسرای مرکز استان به پیگیری پرونده های کثیرالشاکی و رصد آنها در تمام مراحل دادرسی اشاره نمود و اظهار داشت: از شروع سال تا کنون ۴۸۱ فقره پرونده که هر کدام بیش از بیست شاکی داشتند به سرانجام رسیده است.
دادستان شیراز اشاره کرد: مقابله با فساد اداری و فساد مدیران در سطح استان از دیگر اقدامات است که با جدیت ویژه در دادسرای شیراز در دستور کار قرار دارد و در این جهت از سال قبل تا حالا ۷۲ مورد پرونده در رابطه با فساد مدیران ارشد داشتیم.
او اضافه کرد: ۱۰ پرونده مفاسد اقتصادی نیز تشکیل شد که در شعب ویژه درحال رسیدگی و یا در مراحل نهایی تکمیل تحقیقات قرار دارد.
بحرینی به دیگر اقدامات انجام شده در زمینه تکالیف قانونی دادسرا اشاره نمود و اظهار داشت: از شروع سال تا کنون حدود دو هزار وسیله نقلیه توقیفی را تعیین تکلیف کردیم و در مزایده ای که اخیراً انجام شد پانصد دستگاه به مزایده و فروش رسید.
دادستان مرکز فارس در آخر اظهار داشت: متوسط میانگین کشوری پرونده های باقی مانده در دادسرا ها ۲۰۱ فقره می باشد که این رقم در فارس ۶۲ پرونده است وی همین طور خاطر نشان ساخت متوسط کشوری ورودی پرونده به دادسراها ی کشور ۳۰ فقره است در صورتیکه این میزان در دادسراهای استان فارس ۲۲ فقره است.
منبع:

1401/06/17
19:37:25
0.0 / 5
286
تگهای خبر: اموال , بازداشت , پرونده , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه
وکالتنامه

دادگاه

وکالت قانونی

دادگستری

قضایی

وکالت قانونی