معاون قضایی دادگستری استان سمنان:

42 درصد پرونده های قضایی سمنان در شورای حل اختلاف بررسی می شود

42 درصد پرونده های قضایی سمنان در شورای حل اختلاف بررسی می شود به گزارش آی وکیل، معاون قضایی دادگستری استان سمنان اظهار داشت: 42 درصد از پرونده های قضایی وارده در استان سهم شورای حل اختلاف بوده که 38 درصد آنها به سازش انجامیده است.حسین شکوری در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان این که طی یک سال اخیر سهم شورای حل اختلاف در پرونده های وارده به دستگاه قضائی استان سمنان ۴۲ درصد است، اشاره کرد: از این مقدار پرونده وارده به شورای حل اختلاف ۳۸ درصد به سازش منجر گردیده است.
وی با اعلان اینکه در ۱۲ ماه گذشته ۱۳ نفر از محکومان به قصاص نفس با گذشت اولیای دم و تلاش شورای حل اختلاف، از قصاص نجات پیدا کرده و به آغوش خانواده شأن بازگشته اند، اضافه کرد: در این بازه زمانی ۶۷ درصد از پرونده های تشکیل شده در شورای حل اختلاف بصورت تمام الکترونیک مورد بررسی قرار گرفته است.
معاون دادگستری استان سمنان با اعلان اینکه پرونده های الکترونیکی شورای حل اختلاف با هدف حذف کاغذ، تسریع در رسیدگی و همین طور رعایت اصل محرمانه بودن مطرح و ترویج شد است، ابراز کرد: دسترسی اصحاب دعوا و سرعت بخشیدن به پاسخگویی از دیگر مزیت های پرونده های الکترونیک است.
شکوری با اعلان اینکه اکنون در استان سمنان ۹۷ درصد ابلاغ های قضائی الکترونیکی هستند، اظهار داشت: در تلاش هستیم تا با هدف ارتقای پاسخگویی به مردم، تمام عملیات قضائی شوراهای حل اختلاف الکترونیکی شود.
وی با اعلان اینکه مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه در صدد توسعه نهاد داوری و میانجیگری است، ابراز کرد: اساتید، کارشناسان رسمی، وکلا، فارغ التحصیلان روان شناسی و حقوق و … در فراخوان جذب داوری عمومی و تخصصی شرکت نمایند و بعد از قبولی در آزمون و همین طور تأیید صلاحیت علمی و اخلاقی پروانه فعالیت حرفه ای ایجاد می شود.
معاون قضائی دادگستری استان سمنان با اعلان اینکه افراد پذیرفته شده همین طور می توانند درآمد خوبی را نیز داشته باشند که این امر یکی از فرصت های خوب شغلی است، اظهار داشت: حضور این افراد در شورای حل اختلاف و کارشناسی داوری همین طور می تواند اختلافات بسیاری را نیز حل کند.


منبع:

1401/08/22
23:33:56
0.0 / 5
396
تگهای خبر: پرونده , تخصص , حقوق , دادگستری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکالتنامه
وکیل ماهر

وکلا

دادگاه

استخدام وکیل

کانون وکلای ایران

وکیل قانونی