رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

مردم درمورد تخریب اموال خود توسط ماموران به دادسراهای نظامی رجوع کنند

مردم درمورد تخریب اموال خود توسط ماموران به دادسراهای نظامی رجوع کنند به گزارش آی وکیل، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح اظهار داشت:  در خصوص اتفاقاتی که در زاهدان رخ داد سازمان قضایی از ابتدا ورود پیدا کرد و درحال رسیدگی هستیم و پرونده تشکیل شده است.


به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین احمدرضا پورخاقان در گفتگوی ویژه خبری اظهار داشت: سازمان قضایی نیروهای مسلح بعنوان مرجع اختصاصی به وظیفه قانونی خود عمل کرده و می کند و نیروهای مسلح ما مثال زدنی هستند.
وی ضمن تاکید بر این که نیروهای مسلح در مقابل همه فشارها صبوری کردند و ایستادند، اضافه کرد: نیروهای مسلح در کنار مردم بوده و هستند و از جان، مال و امنیت مردم و انقلاب دفاع می کنند. هر کجا در جریان اغتشاشات از سوی نیروهای مسلح خساراتی به اموال مردم وارد شده است، وظیفه قانونی ما ایجاب می کرده ورود پیدا نماییم و ورود هم کرده ایم. از همان ابتدا تحقیقات خویش را در مورد موارد مختلف انجام داده ایم و پرونده هایی تشکیل شده و درحال رسیدگی هستیم و تحقیقات را انجام داده ایم.
پورخاقان اضافه کرد: در مورد اتفاقاتی که در زاهدان رخ داد سازمان قضایی از ابتدا ورود پیدا کرد و درحال رسیدگی هستیم و پرونده تشکیل شده است. همینطور در بعضی موارد دیگر که خسارت هایی وارد شده و افرادی مورد برخورد گلوله قرار گرفتند پرونده تشکیل شده و رسیدگی می شود.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح اظهار داشت: افرادی که توسط مامورین اموالشان مورد تخریب قرار گرفته به دادسراهای نظامی در مراکز استان سراسر کشور رجوع کنند و شکایت خویش را با دلیل و مدرک عرضه کنند. ما در کمال بی طرفی تحقیق کرده و رسیدگی می نماییم و حکم صادر می نماییم.
پورخاقان در پاسخ به سوالی در خصوص این که برای نیروهای امنیتی که از حوادث اخیر صدمه دیدند، چه برنامه ای دارید؟ اظهار داشت: با عنایت به این که این افراد توسط اغتشاشگران یا افراد ضدانقلاب یا افراد دیگری مورد صدمه قرار گرفتند بنابراین به پرونده افرادی که به این عزیزان حمله کردند و انها را مورد ضرب و شتم قرار دادند یا اموال نظامی را تخریب کردند و یا به آتش کشیدند در دادگاه انقلاب رسیدگی می شود و سازمان قضایی فقط به جرایم نیروهای مسلح رسیدگی می کند. یعنی صدمه دیدگان نظامی ناشی از جرایمی که افراد دیگر مرتکب آن می شوند سازمان قضایی رسیدگی نمی کند و در حیطه ما نیست و حسب مورد در دادگاه های انقلاب رسیدگی می شود.
وی در انتها اظهار داشت: به جهت اینکه دسترسی مردم به سازمان قضایی نیروهای مسلح راحت باشد، در چند استان به صورت پایلوت و ازمایشی اتصال به دفاتر خدمات قضایی را ایجاد کردیم همچون قم، اصفهان، شیراز، همدان و بیرجند و کسانی که در این خصوص اسیب دیدند میتوانند با رفتن به این دفاتر شکایت خویش را همانجا طرح کنند. در سایر استان ها هم مردم می توانند مستقیما به سازمان قضایی و دادسرای نظامی رجوع کنند.
منبع:

1401/09/03
16:47:31
0.0 / 5
409
تگهای خبر: اموال , پرونده , خدمات , دادسرا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکالت ماهر

موکل
وکالت قانونی

وکالتی

وکالت ماهر

محکمه

کانون وکلا