سروری عنوان كرد

مشکلات حقوقی پروژه های مشارکتی شهرداری تهران

مشکلات حقوقی پروژه های مشارکتی شهرداری تهران آی وکیل: نایب رییس شورای شهر تهران نسبت به وضعیت پروژه های مشارکتی شهرداری تهران انتقاد نمود و درخواست نمود تا سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران گزارشی در این خصوص به شورای شهر عرضه نماید.


تیتر: لزوم ارائه گزارش وضعیت پروژه های مشارکتی شهرداری به شورا
پرویز سروری در گفت و گو با ایسنا، در مورد سرانجام پروژه های مشارکتی شهرداری تهران با تأکید بر این که ما باید نگاهمان را به مسئله مشارکت تغییر دهیم، اظهار داشت: ما باید بدانیم که سرمایه گذار بدنبال سود است، همانطور که ما بدنبال اجرا و اتمام پروژه های شهری مان هستیم و باید روشی را در پیش بگیریم که هم شهر و هم سرمایه گذار سود ببرند. پس باید نگاهمان را به سرمایه گذاری تغییر دهیم و سرمایه گذاران را افرادی ببینیم که درحال کمک به شهر هستند؛ اما نباید زیاده خواه هم باشند.
وی با اعلان اینکه در مورد وضعیت پروژه های مشارکتی در شهرداری تهران اشکالاتی هم به مجموعه شهرداری وارد است چونکه عمده قراردادهای منعقد شده در این عرصه از نظر حقوقی گرفتار مشکل است، اضافه کرد: متاسفانه پروژه های مشارکتی شهرداری تهران گرفتار وقفه های طولانی می شود، چونکه برآورد درستی در زمان انعقاد قرارداد نداشتند و حتما باید ظرفیت حقوقی در سازمان سرمایه گذاری تقویت شود و بهترین نیروهای حقوقی به آنجا بروند تا بتوانند پیش از ایجاد اختلاف میان شهرداری و سرمایه گذار قرارداد مناسبی را منعقد کنند.
سروری با اعلان اینکه شهرداری نیز باید از سرمایه گذاران حمایت کرده و با آنها تعامل خوبی داشته باشد، اظهار داشت: این تعامل در قالب قرارداد درست امکانپذیر است و متاسفانه درصد زیادی از اشکالاتی که در قراردادهای شهرداری وجود دارد نشان دهنده نگاه غلطی است که نسبت به سرمایه گذاری وجود دارد.
وی پاسخ به سوال تعداد پروژه های مشارکتی معطل مانده در شهرداری؟، اظهار داشت: اجازه دهید که اینطور به سوال شما پاسخ دهم که تا آنجا که شنیدم فقط یک پروژه بدون اختلاف پیش رفته و مابقی پروژه ها به اختلاف و دادگاه رسیده که واقعا به شهر خسارت زده است.
نایب رییس شورای شهر تهران اضافه کرد: حتما از سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران و معاونت مالی گزارشی در این خصوص خواهیم خواست تا در مورد پروژه های مشارکتی تعیین تکلیفی انجام دهیم.
منبع:

1401/10/03
10:06:34
0.0 / 5
429
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری