محسنی اژه ای:

احتیاج به گفت وگوی بیشتری با آحاد مختلف جامعه داریم

احتیاج به گفت وگوی بیشتری با آحاد مختلف جامعه داریم به گزارش آی وکیل، رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: ما احتیاج به گفتگوی بیشتری با آحاد مختلف جامعه داریم و اساسا از عدم وجود ارتباطات موسّع و استماع و بیان نظرات شفاف، متضرر می شویم.به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، دهمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با علما و فضلای استانهای تهران، البرز و سمنان با عنوان «رسالت حوزه های علمیه در جهاد تبیین، خدمت به مردم و پشتیبانی از نطام»، بامداد امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای رییس قوه قضاییه انجام شد.

رئیس دستگاه قضا طی سخنانی در این اجلاسیه، با اعلان اینکه حدود ۲۰ ماه است مسئولیت خطیر ریاست قوه قضاییه برعهده ام گذاشته شده است، اظهار داشت: به عنوان فردی که از جمع شما حوزویان هستم، از شما فضلا و علماء کمک فکری و راهنمایی می طلبم.

محسنی اژه ای با اشاره به راهبردهای اصلی خود طی ۲۰ ماه اخیر در اداره و پیشبرد امور قوه قضاییه، اظهار داشت: مشی و شیوه ما در دستگاه قضایی در دوره اخیر آنست که ضمن توجه به منویات مقام معظم رهبری و اسناد بالادستی، مسائل را اولویت بندی نماییم و نظارت ها را از خودمان شروع نماییم و از بخشی نگری پرهیز و جامع نگری را در دستور کار داشته باشیم.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به تلاش دشمن در امتداد پمپاژ یأس و ناامیدی در جامعه، اشاره کرد: ما باید با اتخاذ تدابیر لازم، امید به آینده را در میان آحاد جامعه زنده نگه داریم؛ ما باید میان افرادی که گرفتار لغزش می شوند، اما سوء نیتی ندارند با افراد معاند و مستکبر، از حیث نوع برخورد با آنها، تفکیک تمایز قائل شویم.

محسنی اژه ای با اشاره به اهمیت نقش مردم در اداره امور کشور، گفت: ما در حوزه مردمی سازی در بعضی حوزه ها، عقب ماندگی هایی داریم که باید جبران نماییم. لازم است همیشه دقت کنیم که نظام ما یک نظام مردمی است و خیلی از مشکلات و خطرات بواسطه حضور مردم رفع و دفع شده اند.

رئیس دستگاه قضا در ادامه با اشاره به اهتمام دستگاه متبوع خود در شناسایی و انسداد بسترها و گلوگاه های فسادزا، اظهار داشت: از همان ابتدای تصدی ریاست دستگاه قضا، سازمان بازرسی را مکلف کردم که بصورت مجدانه و پیگیرانه، نظارت بر حُسن اجرای قوانین و روش استفاده از منابع ارزی و ریالی در کشور را مورد نظارت قرار دهد و گلوگاه ها و زمینه های فسادزا را شناسایی و مسدود کند؛ در شهریورماه امسال، مقوله مربوط به شناسایی جامع و کامل زمینه های فساد محقق شد و ما در جلسات مختلفی که با مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس داشتیم موضوع و روش های انسداد گلوگاه های فساد را برای آنها تشریح و تبیین کردیم.

رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به اقدامات عدلیه در امتداد مقابله با مظاهر مختلف فساد، اظهار داشت: مقابله همه جانبه با فساد اقتصادی ضروری و لازم است اما این مقابله نباید ذهن ما را از فسادهای اجتماعی و فرهنگی غافل سازد؛ در این فقره ما نیازمند اقدامات سلبی و ایجابی توأمان هستیم؛ باید بدانیم کجا لازم است که بدون چشم پوشی با فساد و فاسد برخورد نماییم و در این راه با همه وجود و توان وارد شویم و کجا نیاز است تا وسعت نظر به خرج دهیم و مقداری تحمل خودرا بالا ببریم و ضمن توجه به مسائل دارای اهمیت، به مسائل اهم و دارای اولویت بیشتر، دقت نماییم.

محسنی اژه ای با اشاره به اهمیت بسط گفت و گو با اقشار و طبقات مختلف اجتماعی، گفت: ما نیاز به گفتگوی بیشتری با آحاد مختلف جامعه داریم و بطور قطع از عدم وجود ارتباطات موسّع و استماع و بیان نظرات شفاف، متضرر می شویم و زمینه سو استفاده شیطان صفتان را فراهم می آوریم.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به فراخوان روز هجدم مهرماه خود خطاب به تمامی جریان های سیاسی، گروه ها، دسته جات و مردم ناظر بر این که هر کس هر ابهام، سوال، انتقاد و یا اعتراضی دارد مطرح گرداند، اظهار داشت: من طی مدت اخیر با افرادی که بعضاً نگاه و نظرات شان 180 درجه با من تفاوت داشت اما دارای سوء نیت و عناد نبودند، گفت و گو کردم و نقطه نظرات آنان را شنیدم؛ من تاکید کردم و بازهم تاکید می کنم که آغوشمان برای دریافت کمک از افراد دارای ایده و نظر در مسائل مختلف باز است و پذیرای نقطه نظرات و پیشنهادات و انتقادات منصفانه و سازنده آنها هستیم.

وی اضافه کرد: مقوله گفت و گو با افراد و گروههای دارای ایده و پیشنهاد و انتقاد در قوه قضاییه توسعه پیدا کرده و به یکی از اقدامات دائمی مدیران دستگاه قضایی تبدیل گشته است.

منبع:

1401/12/12
10:27:35
0.0 / 5
365
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع
وکالت ماهر

دادگاه

دفاع

توکیل

دادگاه

بررسی وکیلها