طی مراسمی؛

کاروانسرای شاه عباسی سمنان تحویل میراث فرهنگی شد

کاروانسرای شاه عباسی سمنان تحویل میراث فرهنگی شد به گزارش آی وکیل، طی مراسمی با حضور معاون اول قوه قضاییه و مسؤلان استانی و شهرستانی، کاروانسرای شاه عباسی سمنان، تحویل اداره کل میراث فرهنگی شد.به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، طی مراسمی همزمان با پس از ظهر پنجشنبه با حضور حجت الاسلام مصدق معاون قوه قضاییه، استاندار سمنان و دیگر مسؤلان استانی و شهرستانی، کاروانسرای شاه عباسی سمنان از سازان زندان ها تحویل و به میراث فرهنگی استان سمنان واگذار شد.
واگذاری کاروانسرای شاه عباسی سمنان یکی از مطالبات مردم مرکز استان بود چون که این بنا سال ها در اشغال سازمان زندان ها قرار داشته و به جای بازگشایی بر روی گردشگران و استفاده از آن، به زندان مرکز استان سمنان بدل شده بود. از طرفی با ساخت زندان جدید سمنان هم کماکان این بنا در اختیار سازمان زندان ها بود تا بالاخره حجت الاسلام رئیسی دستور تحویل آنرا صادر کرد.
استاندار سمنان در این مراسم ضمن بیان این که تحویل کاروانسرای سمنان یک مطالبه جدی مردم سمنان برای سه دهه اخیر بوده است، اظهار داشت: امروز خوشبختانه شاهد تحقق این امر هستیم و می توانیم از کاروانسرای سمنان بعنوان یک فضای گردشگری بهره مند شویم.
سید محمدرضا هاشمی با اشاره به اینکه بعد از سه دهه وقفه، همراهی قوه قضاییه، میراث، شهرداری و شورای شهر بالاخره نتیجه داد و این بنا واگذار شد، ابراز کرد: این کاروانسرا ظرفیت خیلی خوب گردشگری دارد.
وی با اشاره به اینکه در تعطیلات نوروزی شاهد حضور هفت میلیون توریست در استان سمنان بودیم، اضافه کرد: این مورد نشان داده است که استان سمنان می تواند از ظرفیت گردشگری برای ارتقای اقتصادی و اشتغال بهره ویژه ای ببرد.
به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، کاروانسرای شاه عباسی سمنان برای چهار دهه بعنوان زندان استفاده می شود بنایی که ۴۰۰ سال قدمت دارد و سازمان زندان ها تخلیه آنرا منوط به تأمین یک ساختمان اداری برای این مجموعه دانسته بود. قابل ذکر است برای سمنان هم زندان جدید ساخته شده و یک کاروانسرای ۴۰۰ ساله با هزاران متر مربع فضا میزبان یک اداره کل بود که بالاخره به میراث فرهنگی واگذار شد.

1402/01/19
19:51:22
0.0 / 5
414
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکالتی

وکالت قانونی

خانواده

وکالت خانوادگی

وکلا

وکیل

وکالت ماهر