معاون سازمان بازرسی:

تکالیف قانونی پیرامون آلودگی هوا و خودرو باید در اولویت اصلی قرار گیرد

تکالیف قانونی پیرامون آلودگی هوا و خودرو باید در اولویت اصلی قرار گیرد به گزارش آی وکیل، سرپرست معاونت سیاسی و قضایی سازمان بازرسی در مراسم معارفه هیات بازرسی در سازمان ملی استاندارد اظهار داشت: تکالیف قانونی سازمان استاندارد در مورد آلودگی هوا، خودرو، ساماندهی مشتقات نفتی و کالاهای اساسی باید در اولویت اصلی قرار گیرد.به گزارش آی وکیل به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، محمد مهدی بلندیان سرپرست معاونت سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور در جلسه معارفه هیات بازرسی در سازمان ملی استاندارد با رئیس، معاونین و مدیران این سازمان دیدار نمود.

وی ضمن تبریک عید ولایت، عید غدیرخم و میلاد امام موسی کاظم (ع) اظهار داشت: با حضور جوانان انقلابی و مدیران ارزشی شاهد تغییر و تحول در اکثر دستگاههای اجرایی کشور و بویژه در سازمان های حاکمیتی همچون سازمان ملی استاندارد هستیم.

بلندیان اضافه کرد: قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد که در ۶۰ ماده در سال ۹۶ به تصویب رسیده است، یک سند استراتژیک با اختیارات جامع در جهت اعتلای سطح کیفی و مقوم جایگاه والای سازمان استاندارد است و از طرفی با عنایت به نقش استاندارد در تمامی عرصه های زندگی شهروندان و مردم، از عرصه های تولیدی گرفته تا تجارت خارجی و صادرات و واردات، نیازمند توجه جدی از جانب تمام سازمانها و دستگاههای دولتی و حاکمیتی است.

سرپرست سیاسی و قضایی سازمان بازرسی اضافه کرد: سازمان بازرسی کل کشور که دو وظیفه عمده آن نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین در دستگاههای اداری است حامی دستگاههای اجرایی در انجام مأموریت های اصلی خود است و سازمان ملی استاندارد هم از این قاعده مستثنی نیست.

وی خطاب به مدیران سازمان استاندارد، تصریح کرد: در این شرایطی که کشور نیازمند تلاش ها و سختکوشی های شما در مقابل مشقت ها و دشواریها است، امانت استاندارد سازی محصولات در کشور در زمینه های مختلف برعهده این سازمان راهبردی و حاکمیتی است و در واقع مبحث حق الناس از خصوصیات بسیار مهمی است که می بایست در راس تمام توجهات کارکنان محترم این سازمان قرار گیرد.

بلندیان ضمن اشاره به تغییرات رخ داده در دوره مدیریتی جدید سازمان ملی استاندارد اظهار داشت: سازمان بازرسی کل کشور همراه نگاه تحولی در سازمان استاندارد است و ما همواره از مدیران توانمند که در جهت منویات مقام معظم رهبری، پیگیر دغدغه های مردم و رفع مشکلات مردم هستند، حمایت خواهیم کرد و مدیران ارزشی نباید نگران سازمان بازرسی در برابر تصمیمات کارشناسی و در عین حال انقلابی خود باشند.

وی خاطرنشان کرد: با نگاه جدید و تحولی که در دوره مدیریت دولت سیزدهم برقرار شده است، سازمان بازرسی خویش را در کنار دستگاههای اجرایی می داند و ما در شرایط کنونی بدنبال کمک به ارتقای بهره وری استاندارد هستیم و سازمان استاندارد هم باید آلودگی هوا، مسئله خودرو و مشتقات نفتی و کالاهای اساسی را در اولویت اصلی کار خود قرار دهد.

بلندیان ضمن اشاره به صدور احکام اخیر سازمان بازرسی جهت بررسی موضوعات مد نظر در سازمان ملی استاندارد اضافه کرد: بازرسان و هیات بازرسی سازمان بازرسی در عین حالی که در این سازمان مستقر می گردد و کلیه اقدامات و تصمیمات این سازمان را تحت رصد و نظارت خود خواهد داشت از اقدامات کارشناسانه، خردمندانه و دلسوزانه ای که با تلاشهای وافر کارکنان متخصص استاندارد صورت خواهد گرفت، حمایت و پشتیبانی می نماید.

وی ضمن اشاره به مجموعه صدمه شناسی ها و نظام پیشنهادات سازمان بازرسی در جهت بهبود فرآیندهای سازمان استاندارد تصریح کرد: بدنه مجموعه استاندارد نیازمند تحول در حوزه سرمایه انسانی است و این تحول بطور قطع حاوی هزینه خواهد بود و مدیران دغدغه مند و ارزشی همواره حاضر هستند هزینه های تحولات و سالم سازی سیستم را بر عهده بگیرند که این روحیه جهادی و ایثارگری قابل امتنان وتقدیر است.

بنابراین گزارش در شروع این دیدار مهدی اسلام پناه رئیس سازمان ملی استاندارد ضمن عرضه گزارشی از اقدامات مدیریتی خود طی ۲۰ ماه اخیر اظهار داشت: سال جاری یکصدمین سال تاسیس سازمان استاندارد است و ارتقا شفافیت و مقابله با فساد و توجه به زیرساخت های فناوری و توسعه سامانه ها از اقدامات اصلی سازمان استاندارد بوده است.

وی ضمن اشاره به تغییر و به کارگیری ۲۰۰ مدیر متخصص به سازمان استاندارد اضافه کرد: از مجموع ۸۵ روش اجرایی، تابحال ۲۳ روش اجرایی اصلاح شده است.

اسلام پناه در ادامه افزود: ما برای حضور سازمان بازرسی کل کشور در خلال ۳۶۵ روز سال آمادگی کامل داریم و هیچ خط قرمزی برای ورود همکاران سازمان بازرسی کل کشور وجود ندارد و از حضور سربازرس و هیات اعزامی سازمان هم در سطح شورای معاونین جهت کمک به تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها استقبال می نماییم.

بر اساس این گزارش، بهزاد ابراهیم پور معاون نظارت و بازرسی امورخارجه، مجلس و ریاست جمهوری سازمان بازرسی و محمد نورالله سربازرس و رئیس هیات بازرسی سازمان استاندارد هم ضمن عرضه پیشینه ای از بازرسی های انجام شده نقاط صدمه پذیر احصا شده استاندارد توسط گروه بازرسی را تشریح و در ادامه هیات جدید بازرسی سازمان را جهت استقرار در سازمان ملی استاندارد معرفی کردند.
1402/04/20
09:57:48
0.0 / 5
419
تگهای خبر: استاندارد , تخصص , سازمان , سند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده