رئیس قوه قضاییه:

مشکلات اقتصادی تنها مختص کارکنان قضایی نیست

مشکلات اقتصادی تنها مختص کارکنان قضایی نیست به گزارش آی وکیل، رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: مشکلات اقتصادی تنها مختص کارکنان قضایی نیست بلکه تمامی اقشار جامعه درگیر آن هستند.


یه گزارش ایسناف حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای چهارشنبه، ۱۲ مهرماه در دیدار با قضات و کارکنان دستگاه قضایی آذربایجان شرقی، اظهار نمود: افتخاراتی که از خطه آذربایجان برای نظام جمهوری اسلامی و همه دوره های ایران بوده و هست، فراموش نشدنی است.
وی ضمن اشاره به ولادت پیامبر اکرم(ص)، اضافه کرد: رسول گرامی اسلام (ص)، قرآن کریم و دین اسلام را از جانب آفریدگار برای ما آورده ولی ما قدر آنرا نمی دانیم. خداوند متعال به ما نعمت خیلی از جهات مختلف داده است. مخلوقات الهی بسیار هستند و شمارش آن از قدرت ما خارج است اما نعمتی بالاتر از حضرت محمد(ص) و کتابی که برای ما آورده است، نیست.
وی تصریح کرد: چقدر درمورد شخصیت آن حضرت مطالعه و تحقیق کردیم و چقدر در مورد میراث گرانبهایی که برای ما باقی گذاشته اند یعنی کتاب خدا و عترت خود قدردان هستیم؟ چقدر حداقل قرآن کریم را به صورت ظاهری مطالعه می نماییم و در آن تدبر داریم؟
محسنی اژه ای اظهار داشت: پس از انقلاب اسلامی، قرآن کریم از مهجوریت درآمده و حافظان، قاریان و مفسرانی بسیاری در این عرصه داریم اما ما چقدر به این کتاب الهی که بعنوان یک گوهر گرانبهایی از رسول خدا(ص) به ما به ارث رسیده است، توجه داریم و چقدر به آموزه های قرآنی در زندگی روزمره عمل می کنیم؟
وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی امروز در زمان غیبت با فرماندهی و رهبر نایب به دست ما رسیده است. اگر ما در این زمان کاری نماییم که کسی نسبت به نظام اسلامی و دین مبین بدبین شود، چه جوابی داریم؟ اگر کار و عمل ما جوری شود که مردم به اسلام خوش بین شوند، چقدر اجر و ثواب خواهد داشت.
وی افزود: رسول اکرم(ص) آنقدر برای تبلیغ دین خدا تلاش می کرد و زحمت می کشید و دلسوزی می کرد تا افراد را به راه راست هدایت کند که خداوند متعال خطاب به ایشان می فرمایند که «لازم نیست اینقدر خودت را به زحمت بندازی».
رئیس قوه قضاییه ضمن اشاره به رنج هایی که مسلمانان در طول تاریخ کشیده اند و دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: ما در مقابل رنج هایی که در طول تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی کشیده شده، چه مسئولیت هایی داریم و چگونه می توانیم این دیون را پرداخت کنیم؟
وی خطاب به قضات و کارکنان قضایی استان، اظهار نمود: کارتان فوق العاده است. قضاوت از نظر حجم و نوع کار خیلی سخت و یک کارخطیر است. خیلی از بزرگان حتی عهده دار این مسئولیت سنگین نمی شدند. حال علاوه بر بالا بودن حجم کار، فشار اجتماعی، توقعات و استرس زا بودن آن، امکانات هم برای آن کم و گرفتاری ها و معیشت زندگی هم وجود داشته دارد.
وی در خاتمه تصریح کرد: مشکلات اقتصادی تنها مختص کارکنان قضایی نیست بلکه تمامی اقشار جامعه درگیر آن هستند.
نمایندگان دستگاه قضایی آذربایجان شرقی در این نشست به بیان دغدغه ها و چالش های خود پرداختند.1402/07/13
19:32:09
0.0 / 5
346
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده